Cansu Yıldız

10 Ekim 1990 yılında İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi bölümünden mezun oldu. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Radyo ve TV Programcılığı mezunu. Önemli markaların sosyal medya uzmanlığını üstlenen Eren Caner’den Sosyal Medya Uzmanlığı eğitimi aldı. Televizyon kanalında kurgu asistanlığı yaparak başladığı deneyimlerine; birkaç dergide ve çok satılan bir gazete tarafından çıkarılan Çağdaş Türkçe Sözlüğü’nde sırasıyla editör yardımcısı, editör/redaktör olarak devam etti. Şimdilerde Etstur’da editör olarak çalışıyor. Facebook Twitter

Cansu Yıldız, Gezilecek Yerler, Seyahat

Bilecik’te Mutlaka Görmen Gereken Tarihi, Turistik ve Doğal Güzellikler

Tarihi değerleri ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Bilecik, görülmeye değer illerimiz arasında yer alıyor. Geçmişi MÖ 3000 yılına uzanan Bilecik, pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış ve birçok uygarlığın tarihi kalıntılarını barındırıyor. Osmanlı Devleti’nin kuruluş temellerinin atıldığı şehirde, en çok Osmanlı’nın izlerini süreceksin. Bilecik’i hakkını vererek gezmek için 2 veya 3 günlük bir tatil planlayabilirsin.

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Gezilecek Yerler, Seyahat

Tek Başına Seyahat Edenlerin Mutlaka Gitmesi Gereken Şehirler

Tek başına seyahat etmek bazıları için sıkıcı olabilir; ancak pek çok kişi yalnız seyahat etmeyi tercih ediyor ve bundan çok büyük keyif alıyor. Yola yalnız çıktığında karşılaşabileceğin şeylere karşı algıların daha açık olur ve özgüvenin yükselir. Yanınızdaki kişiyle uzlaşmak zorunda kalmadan istediğiniz her şeyi yapabilme özgürlüğüne sahip olmak gibisi yok!

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Doğada, Nereye Gitmeli?, Seyahat

Kırşehir’de Mutlaka Görmen Gereken Yerler

İç Anadolu’nun önemli turistik yerlerinden biri olan Kırşehir; tarihi zenginliği, doğal güzellikleri ve leziz mutfağı ile öne çıkıyor. Kırşehir’in gölleri, kaplıcaları ve binlerce kuş türünü içinde barındıran doğası da ilgi çekici özellikleri arasında bulunuyor.

Geçmişten bugüne pek çok medeniyete ev sahipliği yapan şehir, İlk Çağ’dan bu yana Anadolu’daki geçiş noktasını oluşturan şehirdi aynı zamanda…

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Gezilecek Yerler, Seyahat

Büyüleyici Doğasıyla Göz Kamaştıran Ardahan’da Gezilecek Yerler

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ardahan’ın dört tarafı dağlarla çevrili olup, 1829 metre yükseklikte yer alıyor. Dağları, vadileri, ovaları, platoları ve gölleri ile ziyaretçilerini zengin doğal güzelliği ile karşılıyor. Kış mevsimlerinin uzun ve sert geçtiği şehri bu dönemde ziyaret edersen, şehrin ortasından geçen Kula Nehri ve Çıldır Gölü’nün kış aylarında donduğunu görebilirsin.

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Nereye Gitmeli?

Sömestir Tatilinde Eskişehir’de Çocuklarla Gezilecek Yerler

Öğrenciler, öğretmenler ve tabii ki ailelerin özenle tatil planı yaptıkları ortak bir dönem var: Sömestir tatilleri… Bu yıl hafta sonlarıyla birlikte 22 Ocak – 6 Şubat tarihlerini kapsayan sömestir tatili için hala bir planınız yoksa sizi Eskişehir’e davet ediyoruz.

Bu yazının sonunda, çocuğunuzla birlikte ailece eğlenceli bir sömestir tatili yapmak için Eskişehir’in harika bir seçenek olduğu konusunda hemfikir olacağımıza eminiz. O zaman sömestir tatilinde Eskişehir’de neler yapılabilir, bir bakalım…

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Doğada, Gezilecek Yerler

Dünyada Gün Batımının En İyi İzlendiği 5 Yer

Bir seyahati unutulmaz kılan en önemli noktalardan biri, o yolculuk boyunca şahit olduğun manzaralardır. Tatilini sonlandırsan bile hafızandan kolay kolay silemeyeceğin manzaralar heyecanını hep diri tutar. Doğanın bize sunduğu en güzel manzaralardan biri de gün batımı olduğuna göre, hem ülkemizde hem de dünyada gün batımının en güzel izleneceği yerleri listeledik.

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Seyahat

Dünyanın En İlginç 5 Mimari Yapısı

Sen de seyahate çıkmadan önce gideceğin yerde mutlaka görülmesi gereken önemli yapıları not alıyorsundur. Bu notlarına çok turistik olan veya şehrin simgeleşmiş yapıları arasında yer alanlar dışında oldukça ilginç tasarımlara sahip mimarileri de eklemeni öneririz. İnsanın ilk bakışta dikkatini çekmeyi başaran bu tasarımlara birçok ülkede rastlamak mümkün. İşte dünyanın en ilginç tasarımına sahip 5 mimari yapısı…

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Seyahat

Seyahate Çıkarken Telefonunda Kesinlikle Olması Gereken 6 Mobil Uygulama

Daha önce görmediğimiz bir şehri veya ülkeyi keşfetmek istediğimizde elimizin altında birçok bilgiyi barındıran mobil uygulamaların olması gerçekten müthiş bir kolaylık sağlıyor. Seyahat etmeyi çok daha keyifli bir hale dönüştüren mobil gezi uygulamaları ile şehri kolayca tanıyabilir, bölgenin en güzel restoranlarını keşfedebilir, oraları senden önce görmüş seyahat severlerin tavsiyeleriyle birbirinden güzel anılar biriktirebilirsin. O zaman sana oldukça işlevsel olan ve seyahatlerin sırasında en iyi yol arkadaşların arasında yerini alacak mobil uygulama önerilerimize göz atmaya başlayabilirsin.

Not: Eğer telefonunda Bundle uygulaması varsa, “Gezi” kategorisinden Let’s Go’yu takibe alabilir, yeni yazılarımızı yayınlandığı anda ana sayfanda görebilirsin.

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Gezilecek Yerler, Seyahat

Bodrum’un İncisi Gündoğan’da Babil’in Asma Bahçelerini Andıran Bir Yer: Baia Bodrum Hotel

Torba ve Yalıkavak beldelerinin arasında konumlanmış Baia Bodrum Hotel, her adımında kendini yeşilin büyüsüne bırakacağın, konforlu odalarında unutulmaz anlar yaşayıp yüzünü döndüğün her yerde eşsiz manzaralarla karşılaşacağın bir tatil adresi.

Kafa dinlemelik huzurlu bir yer, hayatının en özel anlarını yaşayacağın balayı rotası, arkadaşlarınla doyasıya eğleneceğin keyifli bir otel ya da kısacık hafta sonu kaçamağı… Tatilde neye ihtiyacın varsa bu otel sana hepsini sunuyor.

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Nereye Gitmeli?, Seyahat

Tatilin Tadını Doyasıya Çıkaracağın Şahane Bir Adres: Yasmin Bodrum Resort

Bazı yerler vardır, uzun bir süre geçirsen bile oradan ayrıldığında elinde koca bir hiçlik kalır. Bazı yerler vardır, yalnızca birkaç günde sende unutulmaz hatıralar bırakır. Kısacık tatilimi dolu dolu yaşadığım Yasmin Bodrum Resort; güler yüzlü hizmeti, etkileyici doğası, berrak denizi ve çok daha fazlası ile hafızamda şimdiden yer etti bile. Zaten bir an önce sevdiklerine anlatma isteğiyle dolup taştığın yerler, hep en özel yerler değil midir?

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Seyahat

Tek Başına Seyahat Etmenin 5 Avantajı

Yalnız seyahat etmek bazıları için çok keyif verici bir deneyimken bazıları için korkutucu bir fikir olabilir. Yeni arkadaşlar edinme, dilediğin gibi gezebilme ve istediğini yapabilme gibi pek çok olumlu yanları olan tek başına seyahat etmenin tadını bir kere aldığında, bundan sonraki seyahatlerini yalnız planlama kararı alabilirsin.

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Nereye Gitmeli?

Kamp Yeri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğayla baş başa kalmak, kartpostal güzelliğindeki manzaralara şahit olmak ve ruhunuzu sıfırlayıp tam anlamıyla dinlenebilmek için kamp kurmak oldukça ideal bir seçim. Kamp yeri seçmek ise biraz zahmetli bir iş diyebiliriz. Kimi kampçılar elektrik, internet ve tuvaletin olduğu ücretli kamp yerlerini seçerken kimileri telefonun bile çekmediği ve duyduğu tek sesin doğanın sesi olduğu noktalarda kamp kurmak istiyor.

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Seyahat

Maceraperestlerin Mutlaka Yaşaması Gereken 10 Deneyim!

Tatil planı yapan maceracı ruhlar, ilk olarak gidecekleri yerin adrenalin seviyesini yükseltebilecek aktivite ve olanaklara sahip olup olmadığını araştırır. Coşkun akarsularda rafting yapmak, köpek balıklarıyla yüzmek, yüksek noktalardan muhteşem manzaralara doğru yavaşça süzülmek gibi alışılmışın dışında heyecan verici deneyimler yaşayabileceğin 10 destinasyonu listeledik.

Devamı İçin