Didim Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
49 / 49
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala

Pamukkale bölgesinde yoğunlaşan Denizli gece hayatına merkezde Imagine Bar ve Black Jack Bar'da devam edebilirsiniz.

Antik Yunan'da "Apollon'un Evi'' olarak bilinen Apollon Tapınağı'na ev sahipliği yapan Didim, tarihi mitolojik çağlara dayanan en eski Ege kentlerinden biridir.

Apollon Tapınağı

Didim'in sembolü olan, büyüklüğü ve binlerce yıla meydan okuyan sütunları ile hayranlık uyandıran Apollon Tapınağı yaz tatili için Didim Otelleri'ni tercih edenlerin uzun uzun gezmesi gereken bir tarihi miras.

Akbük Koyu

"Didim tatil köyleri bana yetmez, daha çok yer görmeliyim.'' derseniz Didim'in birbirinden güzel koylarını gezmeniz şart! Didim ilçe merkezine 23 km uzaklıktaki Akbük Koyu, doğal liman olması, mavi bayraklı denizi ve yemyeşil doğası ile ziyaretçilerini büyülüyor.

Saplı Ada

Akbük Koyu açıklarında yer alan ve sit alanı olması nedeniyle doğallığını koruyabilmiş Saplı Ada'ya karadan yürüyerek gidin ve ada manzarasına karşı gün batımını izlemenin tadını çıkarın.

Mavişehir Aquapark

Türkiye'nin en büyük su parklarından biri olan Mavişehir Aquapark, dev su kaydırağı ve animasyon gösterileri ile özellikle çocuklu ailelerin tüm günlerini geçirmek isteyecekleri bir aktivite merkezi.

Plajlar

Sıra sıra dizili Didim Otelleri boyunca uzanan Altınkum Plajları, Akbük Plajı, Manastır Plajı, Aytepe Plajı Didim'de deniz ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz plajlardan.

Antik Kentler

Didim tam bir açık hava müzesi gibi! Didyma Antik Kenti sınırlarında yer alan Apollon Tapınağı başta olmak üzere, Piriene ve Miletos arkeolojik siteleri Didim Otelleri'nin dolup taşmasını sağlayan kültürel hazinelerin en önemlileri.

Damak Zevki

Didim ve Aydın'ın kendine özgü yemekleri ısırgan otlu börek, arapsaçı, nohutlu kereviz, paşa böreği, kedirgen kavurma ve incir tatlısı gibi spesiyalleri tadabilir; Ege'nin dillere destan zeytinyağı ve şaraplarından deneyebilirsiniz.

Faydalı Bilgiler

  • Didim'e ulaşmak için 70 km uzaklıktaki Bodrum Havalimanı'nı tercih edebileceğiniz gibi, 130 km mesafede bulunan İzmir Adnan Menderes Havalimanı da ikinci seçenek olabilir.
  • Didim'in denizinden maksimum faydalanmak için mutlaka tekne turuna çıkın ve muhteşem koylardan mahrum kalmayın.

Gece Hayatı

Didim genelde İngiliz turistler tarafından tercih edildiği için kentte pek çok pub mevcut. Bu pubların en popüleri geniş oturma alanı ile Garden Pub. Daha hareketli bir eğlence isterseniz Altınkum'da bulunan Medusa'yı tercih edebilirsiniz.