Alışveriş

Alışveriş, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat

Tarih Yazan Topraklara Yolculuk: Çanakkale’de Gezilecek Yerler

Çanakkale, Gelibolu Yarımadası’nın kalbi her daim cesaretle atan kahramanı gibi…

Yemyeşil doğası ve masmavi denizinin yanı sıra geçmişi destanlarla dolu, Troya Devleti’ne kadar uzanan bir il.

Türkiye’de iki kıtada birden toprağı olan ikinci şehir aynı zamanda.

Çanakkale, Biga ve Gelibolu yarımadaları üzerine kurulu, gezilip görülmesi gereken yerler listesi bir hayli uzun bir şehir.

Devamı İçin
Alışveriş, Sevinç Arslan, Seyahat, Yazarlar

Kıyı Esintisinin Zeytin Kokusuyla Buluştuğu Yer: Mudanya

Yüzyıllar boyu tarihte önemli bir yeri olmasının yanı sıra yeşiliyle de konuşuldu Bursa…

Eşsiz doğasında yeşilin en güzel tonlarını cömertçe sergilediği il, bu tanımı hala hak ediyor.

Sanayileşmenin ve modern yapılaşmanın etkisi fazla olsa da şehir merkezindeyken bile kafanızı kaldırdığınızda yemyeşil dağlarla çevrili olduğunuzu görüyorsunuz.

Ama bu sefer mevzu başka…

Yeşil Bursa’nın mavi yüzü Mudanya’ya doğru yolculuk vakti!

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Tokyo’da Çılgınlar Gibi Eğlenerek Alışveriş Yapacağınız Tezgahlar

Japonya; kültürü, teknolojisi ve güler yüzlü insanı ile her zaman dikkatimizi çekmeyi başarmış bir ülke. Ayrıca kendisi uçak bileti alıp, keşfe çıkmayı çok istediğimiz bir başkente de sahip. Tokyo’dan bahsediyoruz tabii. Burası; kalabalık caddeleri, ilginç lezzetleri ve muhteşem yapıları ile sıra dışı bir seyahatin garantisini veriyor. Üstelik Tokyo, alışveriş kültürünü oluşturan tezgahları ile verdiği sıra dışılık garantisini pekiştiriyor.

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

En Lüks Markalara Ev Sahipliği Yapan 5 Çizgi Üstü Alışveriş Merkezi

En ünlü markalara ev sahipliği yapan, dünyanın en lüks alışveriş merkezleri, alışveriş caddelerine güzel bir alternatif. Fazla yorulmadan, iklim şartlarından etkilenmeden, eliyle koymuş gibi her şeyi bulmak isteyen alışveriş sevdalılarının hayatını kurtaran bu AVM’ler, aynı zamanda aklınıza gelebilecek tüm etkinlikleri barındıran birer yaşam merkezi.

Devamı İçin
Alışveriş, Eğlence, Nereye Gitmeli?, Seyahat

“Kız Kıza” Tatilin En Eğlenceli Rotaları

Stresinizi, kırılan saç uçlarınızı, aldığınız fazla kiloları, sinir kat sayınıza göz kırpan yöneticinizi arkada bırakıp, ”kız kıza” bir tatil yapmaya karar verdiniz. En yakın arkadaşlarınız ile toplanıp eğlencenin, lezzetin, alışverişin dibine vurduktan sonra unutulmayacak anılarla evinize dönmek istiyorsunuz. O zaman hala ne duruyorsunuz?

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

5 Adımda Bangkok

Bangkok’a vardığınızda karşınıza çok lüks gökdelenler çıkacak, her köşe başında gerçek olduğuna inanamayacağınız mimarlık harikası tapınaklara rastlayacaksınız. Turuncular içindeki Budist rahipleri keserken, gözünüze beyaz kulaklığı ve karizmatik takım elbisesiyle çok modern bir plaza erkeği takılacak. Bir şey mi yanıyor? Hayır! Burnunuza gelen koku, sokakta pişirilen lezzetler.

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Orta Doğu’da Karakteristik Alışveriş Deneyimi İçin: Doha-Katar

Orta Doğu’da; lüks oteller, harika plajlar, ünlü sahil şeridi, dev alışveriş merkezleriyle dolu huzurlu bir kent düşünün. Aklınıza Dubai geldi değil mi? Hayır, burası dünyanın en zengin ülkelerinden Katar’ın başkenti Doha. Aslında Dubai ile karşılaştırılması çok normal. Nispeten birbirine yakın coğrafyalarda bulunan iki kent, birçok ortak özelliği paylaşıyor.

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Alışveriş Deneyiminize Macera Katacak Olağanüstü Pazarlar

Alışveriş merkezlerinin içinde bulunan şıkır şıkır mağazalarda alışveriş yaptıktan sonra, üst kata çıkıp hamburgerinizi yemek için sabırsızlanıyor musunuz? Ne kadar masum bir plan… Ya da bir semt pazarında yaşadığınız en sağlam tecrübe, satıcının ezik domatesleri arkaya, en kırmızı olanlarını ön tarafa koyduğunu fark etmeniz mi? O halde size gerçek bir alışveriş anısı lazım. Gerek konsepti, gerek sattıkları ürünler ile sizi şaşkına çevirecek dünyanın en ilginç pazarlarını mutlaka görmelisiniz.

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Otantik Alışverişin En İyi Adresleri

Gittiğiniz şehirlerden minik hatıralar almak istediğinizde hemen çarşılara koşuyorsanız, üstelik o şehre ait atmosferi en iyi buralarda kokladığınızı düşünüyorsanız, ihtiyaçlarınıza cevap verecek o çarşıları bulduk! Rengârenk tezgâhlar, ürün çeşitliliği, yoğunluğu ve kendilerine has tarzları ile şehirlere kurulan otantik pazarlarda alışveriş yaparken çok eğleneceksiniz.

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Dünyanın En Ucuz Alışveriş Noktaları

Seyahate çıkmak bazıları için bir tutku. Alışveriş yapmak ise kimilerinin en vazgeçilmez hobisi. Peki, biz bu iki muhteşem aktiviteyi bir araya getirsek, seyahat tutkunuzun götürdüğü şehirlerde alışveriş yapabilme imkânınızdan bahsetsek, bir de bu alışverişlerin sizlere çok uygun fiyatlara mâl olacağını söylesek?

Devamı İçin