Uludag Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Değiştir

Uludağ Otelleri

Sonuçları filtrele
17 / 17
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala
Daha Fazla Yükle

Uludağ Otelleri

Kış aylarında en çok tercih edilen kayak bölgesi olan Uludağ, kayak pistleri, alternatif aktivite imkânları ve sayısız hizmet sunan şık tesisleriyle kış tatilinin vazgeçilmezi oluyor. Yaz aylarında ise kışa nazaran daha sakin olan bölge, yürüyüş, piknik ya da kampçılık gibi aktivitelere olanak sağlıyor.

Alışveriş Keyfi

Kayak sporuyla özdeşleşmiş Uludağ'da kayak malzemeleri satan mağazalar, alışveriş listenizde başta olacak. Kayak ve snowboard için aradığınız tüm ekipmanı bulabileceğiniz Uludağ'da tatil dönüşü sevdiklerinize götürebileceğiniz objeler alabileceğiniz pek çok hediye dükkanı da yer alıyor.

Gece Hayatı

Bembeyaz karlarla kaplı Uludağ'da gece hayatı sadece otellerin sunduğu aktivitelerle sınırlı değil. Otellerin civarında konumlanmış gece kulüplerinde birçok ünlü sanatçının sahne aldığı organizasyonlar düzenleniyor. Özellikle sömestir döneminde her zamankinden daha kalabalık olan Uludağ'da, kış tatiline özel festivaller yapılıyor. Festival döneminde ünlü sanatçılara ve DJ'lere ev sahipliği yapan gece kulüplerinde eğlence, akşam vakti başlayıp sabaha kadar ediyor.

Uludağ'da Gezilecek Yerler

Bursa hem doğası hem de köklü tarihi ile ziyaretçilerine keyifli bir deneyim vadediyor. Siz de Uludağ tatiliniz sırasında Bursa'nın tüm güzelliğini keşfedebilirsiniz. Küçük bir balıkçı kasabası olan Gölyazı ise Bursa'da keşfedebileceğiniz yerlerin başında geliyor. Siz de hem Gölyazı'nı hem de Ulubat Gölü'nü gezebilir, tatilden harika fotoğraf kareleri ile dönebilirsiniz. 
Bursa sınırlarında Ege havasını yaşamak isterseniz Mudanya tüm güzelliğiyle sizi bekliyor. Sıra sıra dizilmiş eski Rum evleri, sıcak atmosferi ve salaş balıkçıları ile bu şirin beldeye bayılacaksınız. 
Samimi bir atmosfer, nostaljik evler ve köklü bir tarihin izlerini sürmek içinse Cumalıkızık kasabasını mutlaka ziyaret etmelisiniz. UNESCO Dünya Miras Listesi'nde de yer alan köyün tarihi 1300'lü yıllara dayanıyor ve köy içerisindeki cumbalı evlerin birçoğu restore edilerek günümüze kadar ulaşıyor. Bu şirin konaklardan birinde kahvaltı yapmak ve yöresel lezzetler denemek istiyorsanız Uludağ tatilinizin bir gününü Cumalıkızık'a ayırabilirsiniz. 
Bursa'ya kadar gelmişken Ulu Camii'yi görmeden dönmek olmaz. Uludağ tatili sırasında vakit bulamasanız bile geri dönüşte, bu muhteşem yapıyı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yapımında Karagöz ve Hacivat'ın da çalıştığı camii, Bursa'nın en önemli yapıları arasında yer alıyor ve 'Bursa'nın Ayasofyası' olarak adlandırılıyor.

  • Kirazlı Yayla: Oteller bölgesi olarak da bilenen Kirazlı Yayla kış aylarının en kalabalık ve kayak yapılan bölgesi.
  • Sarıalan Bölgesi: Yaz aylarında piknik ve kamp yapmak için elverişli olan bölge doğal güzellikleriyle görülmeye değer.
  • Sirk Gölleri: 2300-2400 metre yükseklikteki Sirk Gölleri yaz aylarında oldukça dikkat çekiyor. Bu göllerden Kilimli, Buzlu, Karagöl ve Aynalıgöl'e ulaşmak zor olsa da zahmete değiyor.
  • Bakacak Seyir Terası: Uludağ Oteller Bölgesi'ne yalnızca 5 km uzaklıkta bulunan Bakacak Terası, muhteşem manzarası ve doğal güzelliği ile mutlaka görülmeli. Seyir terasında Bursa'nın ve Uludağ'ın muhteşem manzarasını fotoğraflayabilir, tertemiz bir doğanın keyfini sürebilirsiniz. Neredeyse tüm otellerin akşamüzeri verdiği sucuk partisi ile karlar üzerinde harika vakit geçirebilirsiniz.
  • Kayağın yanı sıra snowboard, big foot, ATV safari, kar motosikleti, kızak ve buz pateni gibi aktiviteleri de tercih edebilirsiniz. Hepsi birbirinden eğlenceli olan aktiviteler, Uludağ'a kadar gelmişken mutlaka denenmeli, bizden söylemesi!
  • Hava koşullarını göz önünde bulundurarak yanınıza kalın kıyafetler almanız gerektiğiniz bildiğinizden eminiz. Güneş gözlüğünü de unutmayın.

Görmeden dönmeyin!

  • Kirazlı Yayla: Oteller bölgesi olarak da bilenen Kirazlı Yayla kış aylarının en kalabalık ve kayak yapılan bölgesi.
  • Sarıalan Bölgesi: Yaz aylarında piknik ve kamp yapmak için elverişli olan bölge doğal güzellikleriyle görülmeye değer.
  • Sirk Gölleri: 2300-2400 metre yükseklikteki Sirk Gölleri yaz aylarında oldukça dikkat çekiyor. Bu göllerden Kilimli, Buzlu, Karagöl ve Aynalıgöl'e ulaşmak zor olsa da zahmete değiyor.
  • Bakacak Seyir Terası: Uludağ Oteller Bölgesi'ne yalnızca 5 km uzaklıkta bulunan Bakacak Terası, muhteşem manzarası ve doğal güzelliği ile mutlaka görülmeli. Seyir terasında Bursa'nın ve Uludağ'ın muhteşem manzarasını fotoğraflayabilir, tertemiz bir doğanın keyfini sürebilirsiniz.