Aylar
Özel Dönemler

Çeşme Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Çeşme Otelleri

Sonuçları filtrele
536 / 536
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Çeşme

İklimi, sunduğu özgün lezzetleri, sıcakkanlı yöre halkı ve konforlu tesisleriyle Çeşme, son yılların en popüler tatil noktalarından biri. Temiz doğası, berrak denizi ve muhteşem manzaralarıyla turistlerin gönlünü de fetheden Çeşme'yi görmek için her mevsim gidebilirsiniz.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra plajları ve renkli gece hayatı da ziyaretçilerine keyifli bir tatil sunuyor.

Çeşme Kalesi

Ticaret ve savaş gemilerini saldırılara karşı koruma amacıyla inşa edilmiş olan Çeşme Kalesi, Osmanlı padişahı 2. Beyazıt tarafından 1508 yılında yaptırılmış. Yapıldığı ilk senelerde denize sıfır konumda yer alan kale, denizin doldurulması nedeniyle iç kısımda kalmış. Osmanlı mimarisinin yansıması olan kalenin önünde Kaptan-ı Derya heykeli de dikkat çekiyor. Bunların yanı sıra kalede, Ildırı'dan çıkarılmış eserlerin sergilendiği bir müze de yer alıyor.

Çeşmeler

Bölgeye adını veren çeşme kelimesi kendini mimari olarak da gösteriyor. Anonim Çeşme ve Kaymakam Çeşme, Ege mimarisi özellikleri taşıyan çeşmeler.

Camiler

19. yüzyılda yapılmış Hacı Memiş Camii ve Hacı Mehmet Camii görülebilecek camiler arasında yer alıyor.

Alaçatı

Çeşme denince ilk akla gelenlerden olan Alaçatı, rengarenk sokakları ve evleriyle şirin bir kasaba. Alaçatı'nın dar sokaklarında gezmek gerçekten ayrı bir keyif. Sevimli mimarisi, gece hayatı ve plajlarıyla son yıllarda oldukça gözde olan Alaçatı, dalgalı denizi ve rüzgarlı havasıyla sörf tutkunlarının cenneti. Aynı zamanda Dünya Avrupa ve Türkiye Wind Surf Şampiyonaları'na da ev sahipliği yapan Alaçatı'da geceleri çok eğlenceli ve hareketli geçiyor.

Ildırı

Antik Eriythrai Kenti'nin bulunduğu Ildırı, doğal plajları ile dikkat çekiyor.

Ayayorgi

Çeşme'nin en özel koylarından biri olan Ayayorgi, Çeşme'nin merkezine 1 km mesafede yer alıyor. Bu koyda denizin güzelliği ve plajın eğlencesi kendine hayran bırakan cinsten¿ Ünlü mekanların da burada yer almasından dolayı Ayayorgi'nin popülerliği artıyor. Ayayorgi'de masmavi ve sakin denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Kaplıcalar

Termal sular açısından zengin olan Çeşme'de; Ilıca, Şifne, Yıldızburnu gibi pek çok bölgedeki kaynayan şifalı sulardan yararlanmak mümkün.

Eşek Adası

Adını, misafir ettiği eşeklerden alan ada doğal konumu itibarıyla kuzey rüzgârlarına kapalı. Sualtı ve su üstü sporları için oldukça elverişli olan adada konaklama imkânı bulunmuyor.

Kervansaray

Osmanlı Dönemi'nden kalma iki katlı Kervansaray, Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış. Çeşme'nin ilgi çeken yerleri arasında bulunan Kervansaray, bugün otel olarak hizmet vermeye devam ediyor. Dönemin yabancı tüccarlarını ağırlayan Kervansaray'ın 1528 senesinde inşa edildiği biliniyor. Kervansaray'ın içinde bulunan hediyelik eşya dükkanlarından alışveriş yapma imkanı da bulabiliyorsunuz.

Faydalı Bilgiler

Çeşme aynı zamanda festivalleriyle de dikkat çekiyor. Haziran- Temmuz ayları arasında düzenlenen Uluslararası İzmir Festivali'ni mutlaka ziyaret edin. Sakızcılığın üretiminin gelişmiş olduğu Çeşme'de sakızlı kahveyi deneyebilirsiniz.

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Çeşme'de yıl boyunca ılık ve sıcak bir hava hakim.

Damak Zevki

Ege mutfağı denince; zeytin, zeytinyağı ve sebzeler ilk akla gelenlerden oluyor. Ege sofralarında zeytinyağlı yemekler hep başköşede yerini alıyor. Ege mutfağı, yeşilliklerin sıklıkla tüketiliyor. Kekik ve zeytinyağı karışımı, kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi¿ Ege mutfağının en meşhur sebzesi; börülce! Ege mutfağı, farklı kültürlerin lezzetlerinden de izler taşıyor. Ayrıca Çeşme'nin sakızlı dondurması da çok meşhur.

Alışveriş Keyfi

Çeşme'de alışveriş için birçok alternatif bulunuyor. Renkli dükkanlardan rengarenk takılar, süs eşyaları, Çeşme'ye özgü hatıralık hediyelikler satın alabilirsiniz. Yöresel hediyeliklerin yoğun olarak satıldığı Çeşme'de el yapımı kilimler ve yöre halkının yapmış olduğu ürünlerden satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra cumartesi Alaçatı'da, pazar günleri ise merkezde kurulan pazarlar ziyaret edilebiliyor.

Gece Hayatı

Her yıl açılan yeni mekânlarla gelişmeye devam eden gece hayatı canlı müzik şovlarıyla da renkleniyor. Çeşme'de gece hayatı oldukça hareketli ve renkli geçiyor. Her tarza hitap edecek şekilde barlar, diskolar bulunuyor. Özellikle yaz aylarında Çeşme geceleri, sabaha kadar müzik ve dansla çok eğlenceli geçiyor. Plajlarda yer alan diskolar çok ilgi görüyor.

Bu Festivaller Kaçmaz

Çeşme'de yaz ayları oldukça renkli, hareketli ve eğlenceli¿ Çeşme'nin renkli sokakları yaz aylarının belli dönemlerinde çeşitli festivallere ev sahipliği yapıyor. Temmuz ayında Uluslararası Deniz Şenliği ve Şarkı Yarışması düzenleniyor. Aynı zamanda Temmuz'un ilk haftası Çeşme Festivali gerçekleşiyor. Nisan ayında da meşhur Alaçatı Ot Festivali'ne katılabilirsiniz. Eylül ayında ise Kurtuluş Şenliği düzenleniyor.