Datca Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Değiştir

Datça Otelleri

Sonuçları filtrele
87 / 87
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala
Daha Fazla Yükle

Datça Otelleri

Tarihi ismi Knidos olan Datça Yarımadası, Antik Yunan ve Bizans İmparatorluğu için son derece önemli bir limandı. Tarihi M.Ö. 2000'lere kadar uzanan ilçeyi ziyaret ettiğinizde Afrodit heykeli, Sarı Liman, Eski Knidos (Burgaz) gibi kalıntıları mutlaka görün.

Palamutbükü

Berrak, tertemiz denizi, uzunca sahili, balıkçı tekneleri ve yemyeşil manzarası ile bir kez gelenlerin asla vazgeçemediği güzide sahillerden Palamutbükü, Datça'dan araçla yaklaşık 30 dakika sürüyor.

Büyük Datça Otelleri'nin pek uğramadığı bu bakir koyda upuzun bir plaj ve bolca huzur bulabilirsiniz. Köy usulü nefis gözlemecilerin bulunduğu koy, Datça'nın en sessiz yerlerinden biri.

Ilıca Göleti

Mineraller ve soda içeren suyu sayesinde cilt sorunlarına iyi geldiği düşünülen Ilıca Göleti'nde bulunan Bizans Havuzu, özellikle yabancı turistlerin uğrak yeri.

Eski Datça Mahallesi

Arabaların giremediği daracık taş sokaklar ve orijinali hiç bozulmamış taş evlerden oluşan Eski Datça Mahallesi'nde gezerken zamanı unutabilir; sokak tezgahlarından alışveriş edebilir ve tabii ki bir zamanlar Can Yücel'in yaşadığı Can Yücel Sokağı'nı gezebilir, en otantik Datça butik otellerini bu bölgede bulabilirsiniz.

Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi

İsmi daima sanatla anılan Datça'da, Yaka Köyü'ne girerken yolun sağında bulunan akademide, heykel, resim ve seramik dalında birçok çalışma yapılıyor. Ünlü sanatçıların yapmış olduğu pek çok çalışmayı burada görebilir, atölye çalışmalarına katılabilirsiniz.

Tarihi Eserler ve Ören Yerleri

Datça'nın sahip olduğu en önemli tarihi miras Knidos Antik Kenti'nin yanı sıra, Afrodit Heykeli, Sarı Liman, su sarnıçları, Eski Datça Kalesi, Yarıkdağ Kalesi, Kumyer Kalesi ve tarihi su değirmenleri gibi kalıntılar da Datça'da görülecek yerler arasında.

Plajlar

Palamutbükü Plajı, Aktur Plajı, Kumluk Plajı, Taşlık Plajı, Kargı Plajı, Gebekum Plajı ve Güllük Plajı, Datça merkeze en yakın ve en keyifli plajlar arasında.

Ne Yemeli?

Datça yemekleri arasında keşkek ilk sırayı alıyor. Datça otlarıyla hazırlanan geleneksel gözlemeleri Datça Otelleri'nde bulamazsınız, bizden söylemesi! Datça sofralarının olmazsa olmazı ise, ünlü Datça bademiyle yapılan bademli incir tatlısıdır.

Dünyaya ihraç edilen Datça bademini mutlaka tatmalısınız. Diğer tatmanız gerekenler listesinde ise balık ve bal bulunuyor. Zeytinyağlı mezelerin ve diğer leziz deniz ürünlerinin eşlik ettiği meşhur Datça balığının tadını uzun süre unutamayacaksınız.

Lokum pilavı, kabak çiçeği dolması, zeytinyağlı könger ve turpucu gibi Ege mutfağının meşhur lezzetlerini de tatmadan dönmeyin.

Mutlaka Yapın:

  • Datça'yı hakkını vererek gezmek istiyorsanız, sabahtan akşama kadar tüm önemli koylara uğrayan tekne turlarına katılmalısınız.
  • Datça'da baharat, ev yapımı reçel ve zeytinyağı gibi doğal ürünlere oldukça uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.
  • Datça merkeze yaklaşık 30 dk mesafedeki Mesudiye'ye gidip, Ovabükü, Hayıtbükü, Palamutbükü ve Kızılbük'ü gezebilirsiniz.
  • Yarımadanın en uç noktası olan Deveboynu Feneri, tırmanırken çektiğiniz yorgunluğu, eşine çok az yerde rastlayacağınız bir manzarayla ödüllendiriyor. Kos Adası, Knidos Antik Kenti, Akdeniz ve Ege Denizi'nin benzersiz manzaralarını ayaklarınızın altına seren fenerden ayrılmak biraz güç olabilir, şimdiden uyaralım.
  • Yakaköy'de bulunan Knidos Akademi'deki sanat çalışmalarını ve eserlerini inceleyebilir, Yazıköy'deki Tarımsal Kalkınma Kooperatifinde köy ürünleri satın alabilirsiniz.
  • Eğer yazın gittiyseniz rüzgar sörfü ve dalış kurslarına katılıp aktiviteleri gerçekleştirebilir, tesislerin düzenlediği trekking ve bisiklet turlarına katılabilirsiniz.

Gece Hayatı

Diğer turistik bölgelere göre sakin bir gece hayatına sahip olan Datça, kafa dinlemek ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için son derece ideal. Sahilde yürüyüş yapıp, canlı müzik eğlencelerine katılabilir, yaz aylarında limanda bulunan amfitiyatrodaki etkinliklerde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Liman bölgesinde yer alan A Jazz Bar, nezih atmosferi ve ünlü sanatçıların canlı performanslarına ev sahipliği yapmasıyla önerebileceğimiz bir mekan.