Datca Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
70 / 70
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala

Datça

Her dakikanın telaşsız ve keyifle aktığı Datça, usta şair Can Yücel'e ilham veren güzelliği; el değmemiş kumsalları ve gençlik iksiri etkisi yapan tertemiz havası ile yazı iple çekmenize sebep olabilir!

Tarihi ismi Knidos olan Datça Yarımadası, Antik Yunan ve Bizans İmparatorluğu için son derece önemli bir limandı.

Palamutbükü

Büyük Datça Otelleri'nin pek uğramadığı bu bakir koyda upuzun bir plaj ve bolca huzur bulabilirsiniz. Köy usulü nefis gözlemecilerin bulunduğu koy, Datça'nın en sessiz yerlerinden biri.

Ilıca Gölet

Mineraller ve soda içeren suyu sayesinde cilt sorunlarına iyi geldiği düşünen Ilıca Gölet'te bulunan Bizans Havuzu, özellikle yabancı turistlerin uğrak yeri.

Eski Datça Mahallesi

Arabaların giremediği daracık taş sokaklar ve orijinali hiç bozulmamış taş evlerden oluşan Eski Datça Mahallesi'nde gezerken zamanı unutabilir; sokak tezgahlarından alışveriş edebilir ve tabii ki bir zamanlar Can Yücel'in yaşadığı Can Yücel Sokağı'nı gezebilir ve en otantik Datça butik otellerini bu bölgede bulabilirsiniz.

Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi

İsmi daima sanatla anılan Datça'da, Yaka Köyü'ne girerken yolun sağında bulunan akademide, heykel, resim ve seramik dalında birçok çalışma yapılıyor. Ünlü sanatçıların yapmış olduğu pek çok çalışmayı burada görebilir, atölye çalışmalarına katılabilirsiniz.

Tarihi Eserler ve Ören Yerleri

Datça'nın sahip olduğu en önemli tarihi miras Knidos Antik Kenti'nin yanı sıra, Afrodit Heykeli ve Sarı Liman kalıntıları da Datça'da görülecek yerler arasında.

Plajlar

Palamutbükü Plajı, Aktur Plajı, Kumluk Plajı, Taşlık Plajı, Kargı Plajı, Gebekum Plajı ve Güllük Plajı, Datça merkeze en yakın ve en keyifli plajlar arasında.

Damak Zevki

Datça yemekleri arasında keşkek ilk sırayı alıyor. Datça otlarıyla hazırlanan geleneksel gözlemeleri Datça Otelleri'nde bulamazsınız, bizden söylemesi! Datça sofraların olmazsa olmazı ise, ünlü Datça bademiyle yapılan bademli incir tatlısıdır.

Faydalı Bilgiler:

  • Datça'yı hakkını vererek gezmek istiyorsanız, sabahtan akşama kadar tüm önemli koylara uğrayan tekne turlarına katılmalısınız.
  • Datça'da baharat, ev yapımı reçel ve zeytinyağı gibi doğal ürünlere oldukça uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Gece Hayatı

Liman bölgesinde yer alan A Jazz Bar, nezih atmosferi ve ünlü sanatçıların canlı performanslarına ev sahipliği yapmasıyla önerebileceğimiz bir mekan.