Bolu Otelleri
-
2 yetişkin
Değiştir

Bolu Otelleri

Sonuçları filtrele
43 / 43
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Bolu Otelleri

Abant Gölü

Doğanın kucağında huzurlu bir hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenler için en güzel istikametlerden birisi de Abant! Abant Gölü manzarası, her mevsim farklı renklere ve güzelliklere sahip… Burada taze havayı içinize çekerek keyifli yürüyüşler yapabilir, harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Yedigöller Milli Parkı

Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl. Güzelliğini tüm cömertliğiyle sunan Yedigöller Milli Parkı'nda sizi bekleyen eşsiz göl manzaraları eşliğinde uzun uzun yürüyüp kendinizi doğaya bırakabilirsiniz.

Gölcük Tabiat Parkı

Bolu merkeze sadece 15 km uzaklıkta bulunan Gölcük, muhteşem göl manzarası, sükuneti ve kamping alanları ile dinlenmek isteyenlerin uğrak yeri.

Kartalkaya Kayak Merkezi

Bolu'da yer alan doğa harikalarından biri de Seben Gölü. Mağaralarla, ormanlarla ve kaya evleri ile çevrili bu göl, Batı Karadeniz'in en büyük gölü olarak biliniyor. Zamanında Frigyalılar tarafından yapılmış olan tarihi kaya evleri, göl civarında farklı bir atmosfer sunuyor.

Seben Gölü

Bolu'da yer alan doğa harikalarından biri de Seben Gölü. Mağaralarla, ormanlarla ve kaya evleri ile çevrili bu göl, Batı Karadeniz'in en büyük gölü olarak biliniyor. Zamanında Frigyalılar tarafından yapılmış olan tarihi kaya evleri, göl civarında farklı bir atmosfer sunuyor.

Akkayalar Travertenleri

Bolu Evleri

Akkayalar Travertenleri, Bolu'nun Pamukkale'si olarak biliniyor. Yemyeşil doğanın arasından pamuk kadar beyaz görüntüsü ile sizi karşılayan bu alanı mutlaka keşfetmelisiniz. Burada keyifli bir piknik yapabilir ya da çevreyi yürüyüp fotoğraf çekerek vakit geçirebilirsiniz.

Mudurnu Evleri ve Göynük Evleri, eski Türk evlerini tanımak açısından önemli bir yere sahip. "Kentsel Sit Alanı" ilan edilen Göynük ve Mudurnu sokakları, geleneksel evleri ile adeta film setini andırıyor. 20. yüzyılın başlarında inşa edilen bu maket gibi evleri Bolu'da gezilecek yerler listenizin üst sıralarına koymalısınız.

Bolu Hamamları

Osmanlı ve Bizans dönemlerinden kalan birçok tarihi hamama ev sahipliği yapan Bolu'da Yukarı Taşhan, Orta Hamam, Tabaklar Hamamı ve Sultan Hamamı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Bolu Kaplıcaları

Babas Kaplıcası, Bağlum (Kesenözü) Kaplıcası ve Çatak Kaplıcası Bolu'da geçirdiğiniz günlerde gidebileceğiniz kaplıcalardan.

Bolu'nun Tarihi ve Kültürel Mirasları

Tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan Bolu'nun sahip olduğu pek çok tarihi miras var. Büyük Cami, İmaret Cami, Gerede Asar Kalesi ve Akşemseddin Türbesi bu kıymetli mekanlardan bazıları. Özellikle doğduğu yer olan Şam'ı bırakarak Anadolu'ya gelen ve Fatih Sultan Mehmet'in hocalığını yapan Akşemseddin'in türbesi, Bolu'nun en çok ziyaretçi çeken yerleri arasında bulunuyor.

Bolu'da Ne Yenir?

Türkiye'nin en iyi aşçılarını yetiştiren Bolu, yemekleriyle de lezzet şöleni vaat ediyor. Yöreye özgü lezzetler arasında kedi batmazı, Kartalkaya kebabı, ekmek atımı, çantıklı pide, paşa pilavı, cevizli çörek, yoğurtlu bakla çorbası, kabaklı gözleme, keşli cevizli erişte yer alıyor. Mudurnu ile özdeşleşmiş ve zamanında saray mutfağının gözdelerinden olmuş saray helvasının tadına da mutlaka bakmalısınız.

Bolu'nun en popüler yeme-içme mekanı Kubbealtı'nın muhteşem gözlemelerinden yemeden kentten ayrılmayın.