Bolu Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
39 / 39
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin

Bolu Otelleri

Sırala

Bolu Otelleri

Bizans döneminde ''Polis'' şeklinde adlandırılan kent, 11. yüzyılda yöreye gelen Türkmenler tarafından Bolu adıyla anıldı.

Göynük Evleri

"Kentsel Sit Alanı" ilan edilen Göynük, geleneksel Osmanlı evleriyle tam bir film setini andırıyor! 20. yüzyılın başında inşa edilen bu maket gibi evleri Bolu'da gezilecek yerler listenizin en başına koyun!

Bolu Hamamları

Osmanlı ve Bizans dönemlerinden kalan birçok tarihi hamama ev sahipliği yapan Bolu'da Yukarı Taşhan, Orta Hamam, Tabaklar Hamamı ve Sultan Hamamı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Gölcük

Bolu merkeze sadece 15 km uzaklıkta bulunan Gölcük, muhteşem göl manzarası, sükuneti ve kamping alanları ile dinlenmek isteyenlerin uğrak yeri.

Tarihi ve Kültürel Miraslar

Tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan Bolu'nun sahip olduğu pek çok tarihi miras var. Büyük Camii, İmaret Camii, Gerede Asar Kalesi ve Akşemseddin Türbesi bu kıymetli mekanlardan bazıları.

Damak Zevki

Türkiye'nin en iyi aşçılarını yetiştiren Bolu yemekleriyle lezzet şöleni vaat ediyor. Keşli cevizli erişte, Bolu mantısı, kabaklı gözleme ve yoğurtlu bakma çorbası Bolu'da tatmanız gereken tatlardan.

Faydalı Bilgiler

  • Bolu'nun en popüler yeme-içme mekanı Kubbealtı'nın muhteşem gözlemelerinden yemeden kentten ayrılmayın.
  • Merkezde ve Abant çevresinde toplanmış Bolu Otelleri genelde tüm ihtiyaçları karşılayacak kadar donanımlı.

Gece Hayatı

Pek hareketli bir eğlence hayatına sahip olmayan Bolu'nun en renkli mekanlarından olan ve İzzet Baysal Caddesi'nde bulunan Destina Club'ı tercih edebilirsiniz.