Türkiye’de Glamping Yapmak İsteyenler İçin 10 Yer!

Hem doğada olmak isteyen hem de lüksünden ödün veremeyenler için son yılların en gözde tatil trendi: Glamping! Özellikle Pandemi...

Otellerin Odaları İçin Aldığı Önlemler

Haziran ayı itibarıyla seyahat yasakları kalktı, tatil hayalleri kuran pek çok kişi yollara düştü. Bu dönemde içimiz rahat, gönlümüz...

Yeni Normalde En Çok Öne Çıkan Tatil Trendleri

Birkaç ay öncesine kadar sürdürdüğümüz rutin yaşam şekli, pandemi ile birlikte değişmeye başladığından beri, hayatımızı nasıl daha iyileştirebileceğimiz yönünde...

Otellerin Mutfak ve Restoranlar İçin Aldığı Önlemler

Oteller, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın alınmasını zorunlu tuttuğu önlemler listesine göre tesislerini düzenleyip, Güvenli Turizm Sertifikası alarak misafirlerine kapılarını...

Doğayla Buluşmak İsteyenler İçin Karadeniz’in En Güzel 10 Yaylası

Deniz-kum-güneş tatiline bir süreliğine ara vermek isteyenler, yıl içinde şehir hayatından fazlasıyla bunalanlar, serin derelerle, tertemiz bir havayla ve...
Nereye Gitmeli?, Seyahat
Türkiye’de Glamping Yapmak İsteyenler İçin 10 Yer!
Seyahat
Otellerin Odaları İçin Aldığı Önlemler
Nereye Gitmeli?, Seyahat
Yeni Normalde En Çok Öne Çıkan Tatil Trendleri
Seyahat
Otellerin Mutfak ve Restoranlar İçin Aldığı Önlemler
Seyahat
Doğayla Buluşmak İsteyenler İçin Karadeniz’in En Güzel 10 Yaylası
Osmaniye’de Gezilecek Yerler
Seyahat

Tarih, Doğa ve Kültür Peşinde Osmaniye’de Görmen Gereken 10 Yer

Bulunduğu coğrafyada önemli bir merkez haline gelmiş olan Osmaniye, Çukurova’nın en doğusunda yer alıyor. Osmaniye’de ilk yerleşimin izleri M.Ö. 3 binli yıllara dayanıyor. Tarihi eserleri, zengin tarım toprakları, geniş orman alanları ve lezzetli mutfağı ile Osmaniye, Türkiye’nin görülmesi gereken şehirlerinden…

Osmaniye’de gezilecek yerler listemize göz attıktan sonra Osmaniye Otelleri’nde yerini ayırtıp yola koyulabilirsin.

Devamı İçin
Manisa’da gezilecek yerler
Gezilecek Yerler, Seyahat

Şehzadeler Şehri Manisa’yı Daha Yakından Tanımaya Ne Dersin?

Spil Dağı’nın eteklerinde kurulmuş bir şehir Manisa… Ege Bölgesi’nin ortasında yer alan şehrin tarihi değerleri de doğal alanları da kesinlikle görülmeye değer. Pek çoğumuz daha çok Manisa Tarzanı, Mesir macunu ve Sultaniye üzümü ile tanırız bu şehri. Ancak Manisa’da bundan daha fazlası var.

Şehri daha yakından tanımak için yola koyulmadan önce Manisa Otelleri arasından seçimini yapıp yerini ayırtmayı ve yazımıza göz atmayı unutma!

Devamı İçin
Seyahat

Elmasıyla Meşhur Amasya’ya Gitmek İçin Çok Sebebin Var!

Şehzadeler Şehri ve Şehzadeler Diyarı olarak anılan Amasya, Osmanlı Dönemi’ndeki önemli şehirlerden biri olarak biliniyor. Nedeni ise tahtın veliahttı olan şehzadelerin bir kısmı bu şehirde yetiştirilmiş olması…

Amasya, tarihi ve doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir şehir. Amasya seyahatinde gezeceğin çok yer, tadacağın çok lezzet var! Özellikle Yeşilırmak’ın kenarına dizilmiş olan tüm güzellikler şehre ayrı bir hava katıyor.

Devamı İçin
Kırıkkale’de gezilecek yerler
Seyahat

Görmeye Değer Güzellikler Sunan Kırıkkale’de Gezilecek Yerler

İç Anadolu Bölgesi’nde konumlanan Kırıkkale; Ankara, Çorum, Yozgat, Kırşehir ve Çankırı illeri ile çevrili bir şehir. Bu şehre geldiğinde tarihin izlerini sürebileceğin değerlerden doğanın dokunuşlarını görebileceğin güzelliklere kadar çok şey keşfedebilirsin. Kırıkkale Otelleri’nde yerini ayırt ve yazımıza göz atmayı unutma!

Tarih, doğa ve kültür izinde görülmeye değer güzellikle sunan Kırıkkale’ye daha öce hiç gitmediysen, şehirde beklediğinden çok daha fazlasını bulacağına eminiz.

Devamı İçin
Hakkaride-yapilacak-seyler
Seyahat

Doğa Tutkunlarının Yeni Rotası Hakkari

Türkiye’nin güney doğusunda bembeyaz zirvelerin kucağına kurulan Hakkari, çetin doğasında mucizeler saklıyor. Sarp kayalıkların, karlı zirvelerin yamacındaki buzul gölleri, yaylalar ve nehirler şehri dört mevsim bambaşka güzelliklerle donatıyor.

Yükseltisi oldukça yüksek olan Hakkari, son yıllarda doğa sporları tutkunlarının vazgeçilmez rotalarından biri haline geldi. Hakkari coğrafyası; zirve tırmanışı, dağcılık, kayak, kampçılık, yamaç paraşütü ve rafting gibi birbirinden heyecanlı sporlara zemin oluşturuyor.

Devamı İçin
Kahramanmaraş’ta gezilecek yerler
Seyahat

Akdeniz’in Altın Kenti Kahramanmaraş’ta Gezilecek Yerler

Akdeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerini buluşturan Kahramanmaraş, tarih boyunca Hititler’den Osmanlı İmparatorluğu’na kadar çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış ve tüm bu uygarlıkların kültürel zenginliğini günümüze kadar taşımayı başarmış.

Tarihi öneminin yanı sıra yöresel lezzetleri ve doğa harikalarıyla da öne çıkan Kahramanmaraş, milli ruhun ve direnişin simgesi olmuş bir şehir.

Devamı İçin
Elazığ'da gezilecek yerler
Seyahat

Gakgoşlar Diyarı Elazığ’da Görülmesi Gereken 12 Yer

Yaklaşık 4000 yıl öncesine uzanan köklü tarihi süresince onlarca farklı medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir… Elazığ’da farklı medeniyetlerin etkisiyle zenginleşen kültürün yansımaları ve tarihten gelen kadim miraslar şehri güzelleştirmeye yetiyor.

Zengin mutfağı, doğal güzellikleri ve tarihi değerleri düşünüldüğünde Elazığ’da gezilecek yerler oldukça fazla diyebiliriz. Elazığ Otelleri’nde bir an önce yerini ayırtıp şehri keşfetmek istersen mutlaka yazımıza göz atmalısın!

Devamı İçin
Bartın'da gezilecek yerler - Güzelcehisar Lav Sütunları
Seyahat

Batı Karadeniz’in Gülümseyen Yüzü Bartın’da Gezilecek Yerler

Köklü bir tarihe ve birçok doğal güzelliğe sahip olan Bartın, hem kültür gezileri hem de doğa gezileri için pek çok seçenek sunuyor. Bartın deyince akıllara ilk gelen güzel Amasra olsa da burada çok daha fazlası var.

Batı Karadeniz’e doğru şöyle biraz dikkatli bakarsan Bartın’da yapılacak şeylerin çok fazla olduğunu görebilirsin. O zaman sen şimdi Bartın Otelleri’nde yerini ayırt ve senin için hazırladığımız gezilecek yerler listesini incelemeye başla!

Devamı İçin
Ağrı'da gezilecek yerler - Ağrı Dağı - İshak Paşa Sarayı
Seyahat

Adını Dağından Alan Ağrı’da Gezilecek Yerler

İshak Paşa Sarayı, Eski Bayezid Cami gibi simge yapıları ve Nuh Tufanı efsanesi, Nuh’un gemisi, Yaşar Kemal’in romanına konu olmuş Ağrı Dağı efsanesi gibi değerleri ile öne çıkan Ağrı, Doğu Anadolu Bölgesi’nin ve Türkiye’nin görülmeye değer yerlerinden biri.

Şehrin kültürel ve doğal güzelliklerini yakından görmek, Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı manzarasına karşı şehrin yöresel yemeklerini tatmak için bir gün mutlaka buralara uğramalısın.

Devamı İçin
Gezilecek Yerler, Seyahat

Tatil İkiye Ayrılır: Muğla’dan Önce ve Muğla’dan Sonra

Derin berrak sulardan, yemyeşil tepelerin zirvesine, doğanın sunduğu birçok güzelliği Muğla’da keşfedebilirsin. Dünyada hala hayat varmış dedirten olağanüstü atmosferinde gündüzleri; koyların ve kumsalların keyfini çıkarırken, geceleri; ışıl ışıl bir dünya sunan eğlence mekanlarında tatil keyfini doyasıya yaşayabilirsin.

Tatil denince birçok insanın aklında bir milat gibi beliren Muğla için bir tatil planı yapmaya ne dersin?

Devamı İçin
Gurme, Yemek İçin

Kuruyemişte Vazgeçilmez Bir lezzet: Çorum Leblebisi

Tarihi anıtlar, olağanüstü doğal manzaralar ve lezzetli yemekler bir kültürü veya bir coğrafyayı anlaman için yeterli olabilir. İşte bütün bunlar birleştiğinde bir zenginlik çıkar ortaya ve bu zenginliğin parıltısını Çorum’da bulabilirsin. Hititlere başkentlik yapmış bu şehir; Alacahöyük Antik Kenti ve İncesu Kanyonu gibi tarihi ve doğal güzellikleriyle karşılar insanı…

Devamı İçin