Türkiye’de Glamping Yapmak İsteyenler İçin 10 Yer!

Hem doğada olmak isteyen hem de lüksünden ödün veremeyenler için son yılların en gözde tatil trendi: Glamping! Özellikle Pandemi...

Otellerin Odaları İçin Aldığı Önlemler

Haziran ayı itibarıyla seyahat yasakları kalktı, tatil hayalleri kuran pek çok kişi yollara düştü. Bu dönemde içimiz rahat, gönlümüz...

Yeni Normalde En Çok Öne Çıkan Tatil Trendleri

Birkaç ay öncesine kadar sürdürdüğümüz rutin yaşam şekli, pandemi ile birlikte değişmeye başladığından beri, hayatımızı nasıl daha iyileştirebileceğimiz yönünde...

Otellerin Mutfak ve Restoranlar İçin Aldığı Önlemler

Oteller, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın alınmasını zorunlu tuttuğu önlemler listesine göre tesislerini düzenleyip, Güvenli Turizm Sertifikası alarak misafirlerine kapılarını...

Doğayla Buluşmak İsteyenler İçin Karadeniz’in En Güzel 10 Yaylası

Deniz-kum-güneş tatiline bir süreliğine ara vermek isteyenler, yıl içinde şehir hayatından fazlasıyla bunalanlar, serin derelerle, tertemiz bir havayla ve...
Nereye Gitmeli?, Seyahat
Türkiye’de Glamping Yapmak İsteyenler İçin 10 Yer!
Seyahat
Otellerin Odaları İçin Aldığı Önlemler
Nereye Gitmeli?, Seyahat
Yeni Normalde En Çok Öne Çıkan Tatil Trendleri
Seyahat
Otellerin Mutfak ve Restoranlar İçin Aldığı Önlemler
Seyahat
Doğayla Buluşmak İsteyenler İçin Karadeniz’in En Güzel 10 Yaylası
koronavirus-tedbirler-tepe
Seyahat, Seyahat

Yeni Düzenlemelere Göre Seyahat ve Konaklama Koşulları Nasıl Olacak?

T.C. İçişleri Bakanlığının yayınladığı yeni genelge ile 1 Haziran sabah 05.00 itibarıyla yeni normalleşme süreci başlıyor. 1 Haziran 2021 Salı günü itibariyle yeni dönemde seyahat koşulları nasıl olacak? Bu süreçte sokağa çıkma kısıtlamaları, şehirlerarası seyahat kuralları, toplu taşıma ile ulaşım ve otel konaklamalarına dair merak ettiğiniz soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz!

Devamı İçin
Gezilecek Yerler, Seyahat

Batman Tarihin Gizemleriyle Dolu

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin kendine has şehirlerinden biri olan Batman, tarihi güzelliklerinin ve mağaralarının oluşturduğu kültür ve doğal zenginlikleriyle seni gizemli bir yolculuğa çağırıyor.

Mevsimlerin her anına tanık olabileceğin eski toprakların yeni şehrinde bir gezi planı yapmak istersen, bu yazımız senin için önemli ipuçları barındırıyor.

Devamı İçin
Yozgat’ta Ne Yapılır? - Yozgat’ta Gezilecek Yerler
Seyahat

Bozok Şehri Yozgat’ta Neler Yapılır?

İç Anadolu’nun merkezinde olması nedeniyle Anadolu’nun en eski yerleşim merkezlerinden biri olduğu düşünülen Yozgat, tarihten günümüze uzanan zengin bir kültürel çeşitliliğe sahip. Yozgat’ta ilk yerleşimin izleri M.Ö. 3000’li yıllara kadar uzanıyor.

Şehrin özgün türkülerini yerinde duymak, zengin mutfağından lezzetler denemek, doğal alanlarını görüp keşfetmek istersen Yozgat Otelleri’nde yerini ayırtıp yola koyulabilirsin.

Devamı İçin
Şırnak’ta Gezilecek Yerler Ters Laleler
Gezilecek Yerler, Seyahat

Şehr-i Nuh Şırnak’ta Gezilecek Yerler

Şırnak’ın il oluşu 1990 senesinde gerçekleşmiş olsa da bu ilin yer aldığı topraklar, bulunduğu bölge itibariyle tarihten bu yana pek çok medeniyeti ağırlamış. Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde toprakları bulunan Şırnak, Nuh Tufanı sonrası kurulan ilk yerleşim yeri olarak bilinir ve bu sebeple Şehr-i Nuh olarak anılır.

Devamı İçin
Gezilecek Yerler, Seyahat

Ordu’da Doğanın Harmonisine Bayılacaksın

Denizin maviliği bile bir başkadır bu şehirde… Karadeniz’in dalgalı kıyılarından ve yemyeşil dağlarından esen rüzgarı dinlersen, doğanın fısıltılarını kolaylıkla duyabilirsin. Güneşi, yağmuru ve oksijeni bol olan bu bereketli topraklarda; tarihi ve kültürel zenginlikler o kadar çok ki, keşiflerle dolu bir gezi seni bekliyor olacak!

Devamı İçin
Osmaniye’de Gezilecek Yerler
Seyahat

Tarih, Doğa ve Kültür Peşinde Osmaniye’de Görmen Gereken 10 Yer

Bulunduğu coğrafyada önemli bir merkez haline gelmiş olan Osmaniye, Çukurova’nın en doğusunda yer alıyor. Osmaniye’de ilk yerleşimin izleri M.Ö. 3 binli yıllara dayanıyor. Tarihi eserleri, zengin tarım toprakları, geniş orman alanları ve lezzetli mutfağı ile Osmaniye, Türkiye’nin görülmesi gereken şehirlerinden…

Osmaniye’de gezilecek yerler listemize göz attıktan sonra Osmaniye Otelleri’nde yerini ayırtıp yola koyulabilirsin.

Devamı İçin
Manisa’da gezilecek yerler
Gezilecek Yerler, Seyahat

Şehzadeler Şehri Manisa’yı Daha Yakından Tanımaya Ne Dersin?

Spil Dağı’nın eteklerinde kurulmuş bir şehir Manisa… Ege Bölgesi’nin ortasında yer alan şehrin tarihi değerleri de doğal alanları da kesinlikle görülmeye değer. Pek çoğumuz daha çok Manisa Tarzanı, Mesir macunu ve Sultaniye üzümü ile tanırız bu şehri. Ancak Manisa’da bundan daha fazlası var.

Şehri daha yakından tanımak için yola koyulmadan önce Manisa Otelleri arasından seçimini yapıp yerini ayırtmayı ve yazımıza göz atmayı unutma!

Devamı İçin
Seyahat

Elmasıyla Meşhur Amasya’ya Gitmek İçin Çok Sebebin Var!

Şehzadeler Şehri ve Şehzadeler Diyarı olarak anılan Amasya, Osmanlı Dönemi’ndeki önemli şehirlerden biri olarak biliniyor. Nedeni ise tahtın veliahttı olan şehzadelerin bir kısmı bu şehirde yetiştirilmiş olması…

Amasya, tarihi ve doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir şehir. Amasya seyahatinde gezeceğin çok yer, tadacağın çok lezzet var! Özellikle Yeşilırmak’ın kenarına dizilmiş olan tüm güzellikler şehre ayrı bir hava katıyor.

Devamı İçin
Kırıkkale’de gezilecek yerler
Seyahat

Görmeye Değer Güzellikler Sunan Kırıkkale’de Gezilecek Yerler

İç Anadolu Bölgesi’nde konumlanan Kırıkkale; Ankara, Çorum, Yozgat, Kırşehir ve Çankırı illeri ile çevrili bir şehir. Bu şehre geldiğinde tarihin izlerini sürebileceğin değerlerden doğanın dokunuşlarını görebileceğin güzelliklere kadar çok şey keşfedebilirsin. Kırıkkale Otelleri’nde yerini ayırt ve yazımıza göz atmayı unutma!

Tarih, doğa ve kültür izinde görülmeye değer güzellikle sunan Kırıkkale’ye daha öce hiç gitmediysen, şehirde beklediğinden çok daha fazlasını bulacağına eminiz.

Devamı İçin
Hakkaride-yapilacak-seyler
Seyahat

Doğa Tutkunlarının Yeni Rotası Hakkari

Türkiye’nin güney doğusunda bembeyaz zirvelerin kucağına kurulan Hakkari, çetin doğasında mucizeler saklıyor. Sarp kayalıkların, karlı zirvelerin yamacındaki buzul gölleri, yaylalar ve nehirler şehri dört mevsim bambaşka güzelliklerle donatıyor.

Yükseltisi oldukça yüksek olan Hakkari, son yıllarda doğa sporları tutkunlarının vazgeçilmez rotalarından biri haline geldi. Hakkari coğrafyası; zirve tırmanışı, dağcılık, kayak, kampçılık, yamaç paraşütü ve rafting gibi birbirinden heyecanlı sporlara zemin oluşturuyor.

Devamı İçin
Kahramanmaraş’ta gezilecek yerler
Seyahat

Akdeniz’in Altın Kenti Kahramanmaraş’ta Gezilecek Yerler

Akdeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerini buluşturan Kahramanmaraş, tarih boyunca Hititler’den Osmanlı İmparatorluğu’na kadar çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış ve tüm bu uygarlıkların kültürel zenginliğini günümüze kadar taşımayı başarmış.

Tarihi öneminin yanı sıra yöresel lezzetleri ve doğa harikalarıyla da öne çıkan Kahramanmaraş, milli ruhun ve direnişin simgesi olmuş bir şehir.

Devamı İçin