Tiny House Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Kalabalık şehir yaşamlarından, karmaşadan uzaklaşmak ve doğayla iç içe olacağın bir atmosferde daha minimal bir hayata başlamak fikri hayatının...

Harika Kar Manzaralarına Sahip Rotalar

Bembeyaz bir örtünün altında sanki uykudaymış gibi sessizliğe bürünen doğa, insanı huzur ve sakinliğe doyuruyor. Defalarca gezdiğin ve gördüğün...

İstanbul’da Saklı Bir Bahçe: Atatürk Arboretumu

“Doğayı ve yeşili seven birisiysen Atatürk Arboretumu‘na muhakkak gelmelisin.” bu cümleyle oldukça davetkar olan ve benzersiz bir gezi fırsatı...

Seyahate Çıkarken Telefonunda Kesinlikle Olması Gereken 6 Mobil Uygulama

Daha önce görmediğimiz bir şehri veya ülkeyi keşfetmek istediğimizde elimizin altında birçok bilgiyi barındıran mobil uygulamaların olması gerçekten müthiş...

Kış Sporlarını Sevenlere Alternatif Kayak Merkezleri

Soğuk havaların etkisini tam anlamıyla gösterdiği bu günlerde, kayak tatili yapmanın vakti çoktan geldi. Bu sene kayak tatili için...
Çağla Açıkgöz, Seyahat
Tiny House Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Doğada, Fatih Tepe, Gezilecek Yerler, Seyahat
Harika Kar Manzaralarına Sahip Rotalar
Doğada, Fatih Tepe, Gezilecek Yerler
İstanbul’da Saklı Bir Bahçe: Atatürk Arboretumu
Cansu Yıldız, Seyahat
Seyahate Çıkarken Telefonunda Kesinlikle Olması Gereken 6 Mobil Uygulama
Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar
Kış Sporlarını Sevenlere Alternatif Kayak Merkezleri
İrem Bayrak, Seyahat

Yaşama Dost Olmak İçin Neler Yapılabilir?

Gürültülü kent yaşamından çıkıp doğaya vardığında her şey değişir; aldığın nefes, bastığın toprak ve hatta duyduğun sesler bir anda hayat dolar. Mutluluk saçan kuş cıvıltıları eşliğinde temiz bir nefes almak insana huzur verir. Ormanların yanında denizleri de unutmamak gerek. Maviliğine hayran kaldığımız denizler ve akılda kalan anlar yaşadığımız güzel sahiller tatillerin vazgeçilmez adresi. Tüm bu güzellikleri tekrar tekrar görmek ve doğayı korumak için hepimize düşen görevler var. Hayatın her anında olduğu gibi seyahatlerinde ve tatillerinde yaşama dost olmak için neler yapılabileceğine dair birkaç öneri bu yazımızda!

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Gezilecek Yerler, Seyahat

Bilecik’te Mutlaka Görmen Gereken Tarihi, Turistik ve Doğal Güzellikler

Tarihi değerleri ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Bilecik, görülmeye değer illerimiz arasında yer alıyor. Geçmişi MÖ 3000 yılına uzanan Bilecik, pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış ve birçok uygarlığın tarihi kalıntılarını barındırıyor. Osmanlı Devleti’nin kuruluş temellerinin atıldığı şehirde, en çok Osmanlı’nın izlerini süreceksin. Bilecik’i hakkını vererek gezmek için 2 veya 3 günlük bir tatil planlayabilirsin.

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Gezilecek Yerler, Seyahat

Tek Başına Seyahat Edenlerin Mutlaka Gitmesi Gereken Şehirler

Tek başına seyahat etmek bazıları için sıkıcı olabilir; ancak pek çok kişi yalnız seyahat etmeyi tercih ediyor ve bundan çok büyük keyif alıyor. Yola yalnız çıktığında karşılaşabileceğin şeylere karşı algıların daha açık olur ve özgüvenin yükselir. Yanınızdaki kişiyle uzlaşmak zorunda kalmadan istediğiniz her şeyi yapabilme özgürlüğüne sahip olmak gibisi yok!

Devamı İçin
Yalnız gezginler için Türkiye'nin en güzel tren rotaları
Çağla Açıkgöz, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat

Yalnız Gezmeyi Sevenleri Mutlu Edecek Tren Rotaları

Nostaljik ruhu ile dikkat çeken tren yolculuklarını özleyenler burada mı? Özellikle solo gezginler tarafından sıklıkla tercih edilen tren rotaları, her geçen gün popülerlik kazanmaya devam ediyor. Hızlı trenler ve yenilenen yataklı vagonlar ile çok daha konforlu hale gelen bu yolculuklar, maceraya düşkün bünyeler için oldukça davetkar. Peki, sen Türkiye’nin en güzel tren rotalarından hangisini keşfetmek istersin?

Devamı İçin
2023 resmi tatiller hangi gün - 2023 resmi tatiller takvimi
Nereye Gitmeli?, Seyahat

2023 Resmi Tatil Günlerini Planlamaya Başla!

Bu yıl için gezilecek yerler listen hazır mı? “Gezip görmek istediğim çok yer var ama zaman bulmak biraz zor oluyor.” diyorsan, 2023 resmi tatiller takvimine göz atıp sana uygun bir zaman için şimdiden gezi planı oluşturabilirsin.

Bu yıl resmi tatiller hangi güne denk geliyor öğrenmek için yazımıza göz at ve hayalini kurduğun seyahatleri planlamak için harekete geç!

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Doğada, Nereye Gitmeli?, Seyahat, Yazarlar

Kırşehir’de Mutlaka Görmen Gereken Yerler

İç Anadolu’nun önemli turistik yerlerinden biri olan Kırşehir; tarihi zenginliği, doğal güzellikleri ve leziz mutfağı ile öne çıkıyor. Kırşehir’in gölleri, kaplıcaları ve binlerce kuş türünü içinde barındıran doğası da ilgi çekici özellikleri arasında bulunuyor.

Geçmişten bugüne pek çok medeniyete ev sahipliği yapan şehir, İlk Çağ’dan bu yana Anadolu’daki geçiş noktasını oluşturan şehirdi aynı zamanda…

Devamı İçin
Begüm Akkaya, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?

Gölü ile Adından Söz Ettiren Şehir Van’da Gezilecek Yerler Listesi

Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olarak bilinen Van’ın tarihi MÖ 5 binli yıllara dayanıyor. Bu sebeple de birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehirde, pek çok antik kenti görmen de mümkün. Tarihi güzelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan Van, görülmeye değer bir şehir… Sen de rotanı Van’a çevirip, tüm güzelliklerini keşfetmek istiyorsan önce senin için hazırladığımız Van’da gezilecek yerler listesini mutlaka okumalısın!

Devamı İçin
Çağla Açıkgöz, Nereye Gitmeli?, Seyahat, Yazarlar

Moduna Göre Tatil: 5 Farklı Alternatif Arasından Seçimini Yap, Rotanı Belirle!

Herkesin tatil anlayışı başka. Kimi doğada olmayı sever kimi lüks bir otelde birkaç güzel gün geçirmeyi… Kimi kışın kayak tatili yapmayı özler kimi denizi, kumu ve güneşi… Kimi macera peşinde koşar, kimi dinginliği ve huzuru arar… Bazen de tatil modunu tamamen ruh halin belirler. Senin bugünlerde ruh halin nasıl? Hadi moduna uygun rota önerilerimize göz at!

Devamı İçin