Türkiye’de Mutlaka Görülmesi Gereken 6 Doğa Harikası

Yeni yerler keşfetmeyi sevenler, her sene tatil için aynı yerlere gitmekten sıkılanlar, fotoğraf ve doğa tutkunları… Türkiye’nin saklı kalmış...

Bozcaada’nın En Sevimli Halleri

Bozcaada deyince kimin canı güneş, kum, deniz çekmez ki? Bir de bunlara Antik Çağ’a uzanan tarihi, çevreci duruşun simgesi...

Unutulmaz Tatillerin Değişmez Adresi: Voyage Torba

Ege Denizi, zeytin ağaçları, Bodrum havası, konfor, mutluluk ve çok daha fazlası… Doğaya saygılı mimarisi ile Bodrum’un tüm güzelliğini...

İstanbul’a Birkaç Saat Uzaklıktaki Tatil Adresleri

Tatile çıkmak istiyorsunuz ancak uzun vaktiniz yok mu? Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız, bu konuda kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Çünkü İstanbul’a birkaç...

Yüzde Yüz Yerli Bir Yaz Tecrübesi; Olimpos!

Bu yaz tatil planı yaparken içten içe en sık tekrarladığınız şey huzur ise fazla uzaklara gitmeden size önereceğimiz en...
Cansu Yıldız, Seyahat
Türkiye’de Mutlaka Görülmesi Gereken 6 Doğa Harikası
Seyahat
Bozcaada’nın En Sevimli Halleri
Seyahat
Unutulmaz Tatillerin Değişmez Adresi: Voyage Torba
Seyahat
İstanbul’a Birkaç Saat Uzaklıktaki Tatil Adresleri
Seyahat
Yüzde Yüz Yerli Bir Yaz Tecrübesi; Olimpos!
Seyahat

Yazın Gidilebilecek En Serin Tatil DestinasyonlarıHaftanın Konusu

Yazın başınızın üstünden hiç eksik olmayan kızgın güneş ve nemden bunalıp, buzdolabında yaşama fikrini yavaş yavaş mantıklı buluyorsanız, sizin serin bir tatile ihtiyacınız var demektir. Sonuçta her gün hava durumuna büyük bir umutla bakmak, her bulduğunuz kitap ve dergiye yelpaze misyonu yüklemek, geceleri balkonda sabahlamak kolay kabul edilir şeyler değil.

Devamı İçin
tokat-gezilecek-yerler-tepe
Gezilecek Yerler, Seyahat

Tarihi Doğa ve Lezzetle Buluşturan Şehir: Tokat

Karadeniz ve İç Anadolu’nun kesiştiği yerde, sessiz sakin ama büyüleyici bir şehir uzanıyor. İki bölgeden de esintiler taşıyan Tokat, bu iki farklı coğrafyanın en güzel taraflarını bünyesine katmış. Tokat, çevresindeki renkli mozaikten izler taşıyan lezzetleri, göz alıcı kervansarayları ile Türkiye’nin saklı güzelliklerinden biri olarak keşfedilmeyi bekliyor.

Devamı İçin
Seyahat

Bozcaada’nın En Sevimli Halleri

Bozcaada deyince kimin canı güneş, kum, deniz çekmez ki? Bir de bunlara Antik Çağ’a uzanan tarihi, çevreci duruşun simgesi rüzgar gülleri, en kaliteli üzümlerin yetiştiği üzüm bağları, denizinin hakkını veren usta balıkçılarının yakaladığı enfes balıkları ve Ege mutfağının en güzel örneklerini bulabileceğiniz yemekleri eklenince ağızlar sulanır, hemen Bozcaada’ya doğru tatil planları yapılır.

Devamı İçin
Gezilecek Yerler, Seyahat

Batman Tarihin Gizemleriyle Dolu

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin kendine has şehirlerinden biri olan Batman, tarihi güzelliklerinin ve mağaralarının oluşturduğu kültür ve doğal zenginlikleriyle seni gizemli bir yolculuğa çağırıyor.

Mevsimlerin her anına tanık olabileceğin eski toprakların yeni şehrinde bir gezi planı yapmak istersen, bu yazımız senin için önemli ipuçları barındırıyor.

Devamı İçin
Yozgat’ta Ne Yapılır? - Yozgat’ta Gezilecek Yerler
Seyahat

Bozok Şehri Yozgat’ta Neler Yapılır?

İç Anadolu’nun merkezinde olması nedeniyle Anadolu’nun en eski yerleşim merkezlerinden biri olduğu düşünülen Yozgat, tarihten günümüze uzanan zengin bir kültürel çeşitliliğe sahip. Yozgat’ta ilk yerleşimin izleri M.Ö. 3000’li yıllara kadar uzanıyor.

Şehrin özgün türkülerini yerinde duymak, zengin mutfağından lezzetler denemek, doğal alanlarını görüp keşfetmek istersen Yozgat Otelleri’nde yerini ayırtıp yola koyulabilirsin.

Devamı İçin
Şırnak’ta Gezilecek Yerler Ters Laleler
Gezilecek Yerler, Seyahat

Şehr-i Nuh Şırnak’ta Gezilecek Yerler

Şırnak’ın il oluşu 1990 senesinde gerçekleşmiş olsa da bu ilin yer aldığı topraklar, bulunduğu bölge itibariyle tarihten bu yana pek çok medeniyeti ağırlamış. Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde toprakları bulunan Şırnak, Nuh Tufanı sonrası kurulan ilk yerleşim yeri olarak bilinir ve bu sebeple Şehr-i Nuh olarak anılır.

Devamı İçin
Gezilecek Yerler, Seyahat

Ordu’da Doğanın Harmonisine Bayılacaksın

Denizin maviliği bile bir başkadır bu şehirde… Karadeniz’in dalgalı kıyılarından ve yemyeşil dağlarından esen rüzgarı dinlersen, doğanın fısıltılarını kolaylıkla duyabilirsin. Güneşi, yağmuru ve oksijeni bol olan bu bereketli topraklarda; tarihi ve kültürel zenginlikler o kadar çok ki, keşiflerle dolu bir gezi seni bekliyor olacak!

Devamı İçin
Osmaniye’de Gezilecek Yerler
Seyahat

Tarih, Doğa ve Kültür Peşinde Osmaniye’de Görmen Gereken 10 Yer

Bulunduğu coğrafyada önemli bir merkez haline gelmiş olan Osmaniye, Çukurova’nın en doğusunda yer alıyor. Osmaniye’de ilk yerleşimin izleri M.Ö. 3 binli yıllara dayanıyor. Tarihi eserleri, zengin tarım toprakları, geniş orman alanları ve lezzetli mutfağı ile Osmaniye, Türkiye’nin görülmesi gereken şehirlerinden…

Osmaniye’de gezilecek yerler listemize göz attıktan sonra Osmaniye Otelleri’nde yerini ayırtıp yola koyulabilirsin.

Devamı İçin
Manisa’da gezilecek yerler
Gezilecek Yerler, Seyahat

Şehzadeler Şehri Manisa’yı Daha Yakından Tanımaya Ne Dersin?

Spil Dağı’nın eteklerinde kurulmuş bir şehir Manisa… Ege Bölgesi’nin ortasında yer alan şehrin tarihi değerleri de doğal alanları da kesinlikle görülmeye değer. Pek çoğumuz daha çok Manisa Tarzanı, Mesir macunu ve Sultaniye üzümü ile tanırız bu şehri. Ancak Manisa’da bundan daha fazlası var.

Şehri daha yakından tanımak için yola koyulmadan önce Manisa Otelleri arasından seçimini yapıp yerini ayırtmayı ve yazımıza göz atmayı unutma!

Devamı İçin
Seyahat

Elmasıyla Meşhur Amasya’ya Gitmek İçin Çok Sebebin Var!

Şehzadeler Şehri ve Şehzadeler Diyarı olarak anılan Amasya, Osmanlı Dönemi’ndeki önemli şehirlerden biri olarak biliniyor. Nedeni ise tahtın veliahttı olan şehzadelerin bir kısmı bu şehirde yetiştirilmiş olması…

Amasya, tarihi ve doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir şehir. Amasya seyahatinde gezeceğin çok yer, tadacağın çok lezzet var! Özellikle Yeşilırmak’ın kenarına dizilmiş olan tüm güzellikler şehre ayrı bir hava katıyor.

Devamı İçin
Kırıkkale’de gezilecek yerler
Seyahat

Görmeye Değer Güzellikler Sunan Kırıkkale’de Gezilecek Yerler

İç Anadolu Bölgesi’nde konumlanan Kırıkkale; Ankara, Çorum, Yozgat, Kırşehir ve Çankırı illeri ile çevrili bir şehir. Bu şehre geldiğinde tarihin izlerini sürebileceğin değerlerden doğanın dokunuşlarını görebileceğin güzelliklere kadar çok şey keşfedebilirsin. Kırıkkale Otelleri’nde yerini ayırt ve yazımıza göz atmayı unutma!

Tarih, doğa ve kültür izinde görülmeye değer güzellikle sunan Kırıkkale’ye daha öce hiç gitmediysen, şehirde beklediğinden çok daha fazlasını bulacağına eminiz.

Devamı İçin