Soru-Cevap

Gezginler, fotoğrafçılar, sanatçılar, yazarlar, sektör profesyonelleri… Uzmanlık alanı ne olursa olsun seyahat tutkusunun ortak paydada buluşturduğu portreleri keyifle ağırlıyoruz.

İrem Bayrak, Seyahat, Soru-Cevap

Pasaport İstemeyen ve Sadece Kimlikle Gidilen Ülkeler (2024)

Türkiye’den vizesiz gidebileceğin ülkeler olduğu gibi pasaporta ihtiyaç duymadan gidebileceğin ülkeler de var. Sadece kimlikle gidilebilen bu ülkeler, seyahat için sıkça tercih ediliyor. Vize başvuru stresi olmadan, hiçbir şeyi beklemeden Türkiye’den pasaportsuz gidilen ülkelere direkt seyahat planlayabilir, sadece kimlikle yola çıkabilirsin. Pasaportsuz gidilen ülkeler için rehberin olacak bir yazı hazırladık.

Devamı İçin
İrem Bayrak, Seyahat, Soru-Cevap

10 Yunan Adasına Kapıda Vize Uygulaması Hakkında Her Şey

Sıcacık Ege ve Akdeniz’in kıyı şehirleri gibi adaları da birer tatil cenneti. Sadece Türkiye’de değil, Yunanistan’da da birbirinden renkli tatil merkezleri var. Kuşadası ve Kaş gibi çeşitli yerlerden görülebilen Yunan adalarını artık sadece kapı vizesi alarak keşfedebileceksin. Yunanistan, Türk vatandaşlarının bazı Yunan adalarına girişi için 7 günlük kapı vizesi verme kararı aldı. Peki kapıda vize uygulaması bulunan Yunan adaları hangileri, Yunan adalarına kapıda vize nasıl alınır ve bu uygulama ne zaman başlayacak? Tüm merak ettiklerini senin için anlattık.

Devamı İçin