Alanya Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
225 / 225
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin

Alanya Otelleri

Sırala

Alanya

Antalya'nın en gelişmiş ve hareketli ilçelerinden biri olan Alanya, her yıl yüzlerce misafiri ağırlıyor.

Kilometrelerce uzunlukta sahili, değişik alternatifler sunan tesisleri ve gece hayatıyla Alanya, yaz aylarının vazgeçilmezi oluyor.

Alanya Kalesi

250 metre yüksekliğindeki kale, yarımada üzerinde yer alıyor. Yapıda Helenistik Dönem'den, 13. yüzyıl Selçuklu Mimarisi'ne kadar farklı dönem eserlerine rastlanabiliyor.

Kızılkule

Kentin sembolü olarak bilinen yapı limanda yer alıyor. Kule 1950'li yıllarda onarılarak ziyarete açılmış.

Tersane

Selçukluların Akdeniz'deki ilk tersanesi olma özelliğine sahip yapı, Kızılkule'nin yakınında yer alıyor ve giriş ücretsiz. Denizden teknelerle ya da Kızılkule'nin yanındaki surlardan yürüyerek ulaşılabiliyor.

Tophane

Tersane'nin bitişiğindeki yapı, denizden 10 metre yüksekliğinde bir kayaya tersaneyi korumak amacıyla Selçuklular tarafından yapılmış. Tophane'nin Denizcilik Müzesi'ne dönüştürülmesi için çalışmalar sürüyor.

Ehmedek Kalesi

1227 yılında inşa edildiği tahmin edilen kale duvarlarında, Selçuklu Dönemi'nden kalma gemi resimleri bulunuyor.

Süleymaniye Camisi

Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubad tarafından 1231 yılında yaptırılan cami Osmanlı döneminde yenilenmiş. Caminin kapı ve pencere kapakları Osmanlı Dönemi'nin ahşap oyma işçiliğinin güzel bir örneği olarak göze çarpıyor.

Hıdrellez Kilisesi

Alanya merkezine 10 kilometre mesafede Hacı Mehmetli Köyü sınırları içinde Hıdır İlyas Mevkii'nde yer alan kiliseye giriş ücretsiz.

Şarapsa Hanı

13. yüzyıldan kalma yapı, Gıyaseddin Keyhüsrev tarafından tarihi ipek yolu üzerinde kervansaray olarak yaptırılmış.

Alara Kalesi

Alanya'nın 37 kilometre batısında yer alan kale, manzarası ile dikkat çekiyor.

Kargı Han

Kargı Çayı'nın kuzeyinde yer alan han, Kesikbel Mevkii'nde yer alıyor.

İncekum Plajı

Yaklaşık olarak bir kilometre uzunluğunda olan plaj ince ve altın sarısı kum tanecikleriyle ünlü.

Faydalı Bilgiler

Akşamları oldukça yoğunlaşan caddeleriyle ünlü olan Alanya merkezde birçok restoran, bar ve disko yer alıyor. Her şey dâhil sistemle konaklama sağlayan tesisler bölgede yoğun olduğundan eğlence yemek sonrası başlıyor. Akşam yemeğinizi oteliniz yerine Alanya'da almak niyetindeyseniz restoran ve lokantalarda deniz ürünleri, ızgara çeşitleri, mezeler ve dünya mutfağından örnekler bulmak mümkün.

Alışveriş Keyfi

Oldukça gelişmiş bir şehir merkezine sahip olan Alanya'da her türlü ürünü bulmak mümkün. Ünlü markaların tekstil ürünlerinden farklı ve ilginç yöresel hediyeliklere kadar seçenekler sunuluyor.

Gece Hayatı

Akşamları oldukça yoğunlaşan caddeleriyle ünlü olan Alanya merkezde birçok restoran, bar ve disko yer alıyor. Her şey dâhil sistemle konaklama sağlayan tesisler bölgede yoğun olduğundan eğlence yemek sonrası başlıyor.