Aylar
Özel Dönemler

Kapadokya Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Kapadokya Otelleri

Sonuçları filtrele
315 / 315
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Kapadokya

Pers dilinde ''Güzel atlar ülkesi'' anlamına gelen ismiyle Kapadokya, bozkır coğrafyasına anlam katan peribacaları ile ünlü, güzel ve gizemli bir masal prensesi gibi!

Hititlerin yaşadığı topraklar olan Kapadokya bölgesi, tarih boyunca pek çok uygarlığın evi ve tarihi İpek Yolu'nun en önemli kavşaklarından biri olmuştur.

Ihlara Vadisi

Hasandağı'nın volkanik küllerinin binlerce yıl boyunca aşınması ile meydana gelen bu büyüleyici coğrafya, güzelliğinin yanı sıra derin tarihi mirasıyla da dikkat çekiyor. Ayrıca en seçkin Kapadokya Otelleri burada mevcut.

Uçhisar Kalesi

Kapadokya bölgesinin en yüksek yeri olan Uçhisar Kalesi, özellikle Kapadokya butik otellerinde konaklayan turistlerin gün batımını izlemek için akın ettikleri bir nokta. Kapadokya'yı ayaklarınızın altına serecek bu mekan, gece ışıklandırması ile elmas bir gerdanlığı andırıyor.

Avanos

Tam ortasında gürül gürül akan Kızılırmak'ın ikiye böldüğü Avanos, muhteşem yemekleri; her şeye rağmen kendini koruyan özgün dokusu ve kayaların içine oyulmuş otantik Kapadokya Otelleri ile Kapadokya'da gezilecek yerler arasında önemli bir merkez.

Ürgüp

Bir dönemin fenomen TV dizisi Asmalı Konak'ın çekildiği ilçe olarak ünlenen ilçe; peribacaları, geniş avlulu konakları ve muhteşem Kapadokya butik otelleri ile ünlü. Fotoğraf meraklısıysanız Ürgüp'ü mutlaka görün!


Kapadokya'da Gezilebilecek Daha Fazla Yeri Keşfetmek için Tıklayın!

Tarihi Eserler ve Ören Yerleri

Tarihi son derece eski çağlara dayalı bölgede UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan pek çok kaya kilisesi ve tarihi eser görmek mümkün. Aynalı Kilise, Kaymaklı Yeraltı Kenti, El Nazar Kilisesi ve Göreme Tarihi Milli Parkı bölgede mutlaka görülmesi gereken mekanlardan.Damak Zevki

Kapadokya'ya gelince uzun saatler boyunca pişirilen testi kebabını; çömlek fasulye, düğün çorbası, kayısı dolması ve kesme çorbası gibi spesiyalleri mutlaka deneyin. Bölgede, nefis Kapadokya yemeklerine eşlik edecek harika yerel içecekler de bulunuyor.

Faydalı Bilgiler

  • Bir Kapadokya klasiği olan balon gezilerine katılmak isterseniz mutlaka önceden rezervasyon yaptırın ve gün doğmadan hazır olun.
  • Kapadokya'ya hava yolu ile ulaşmak için hem Nevşehir Havaalanı hem de Kayseri Havaalanı tercih edilebilir.

Gece Hayatı

Ürgüp'te bulunan Uranos Restoran, ve Red Rock Cave Bar bölgenin en sevilen mekanlarından.