Belek Otelleri
-
2 yetişkin
Değiştir

Belek Otelleri

Sonuçları filtrele
54 / 54
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Çam ve okaliptüs ormanlarından oluşan doğal bitki örtüsü, tarihi zenginliği, golf sahalarıyla dikkat çeken tesisleri ve ünlü plajlardan oluşan uzun sahil şeridiyle Belek, tatilcilerin Akdeniz'deki ilk tercihleri arasında yer alıyor. Belek'i, bölgenin diğer tatil beldelerinden ayıran en önemli özelliği ise çok fazla tesis olmasına rağmen bölgenin doğal ve tarihi güzelliğinin de korunabilmiş olması. Serik ilçesinin sınırları içerisinde yer alan küçük bir kasaba Belek¿ Yaz aylarında kat be kat artan nüfusu ile Akdeniz'in en kalabalık noktalarından biri olsa da Belek'te tatilinizi zenginleştirecek, görülmeye değer çok fazla şey var.

Aspendos Tiyatrosu

Belek'in simgelerinden biri olan Aspendos Tiyatrosu, 2000 yıllık geçmişe sahip. Antik dönemlerdeki örneklere göre devasa boyutlarda olan tiyatro, çok iyi şekilde korunarak günümüze kadar ulaşmış durumda. 15 bin kişilik seyirci kapasitesine sahip olan Aspendos Tiyatrosu, her yıl festivallere ev sahipliği yapıyor. Turistlerin de bölgede en çok ilgi gösterdiği yapılardan biri olan tiyatro, Belek ziyaretinizde mutlaka görülecek yerler listenizde bulunsun. Ayrıca Bazilika, Agora ve Anadolu'nun en uzun su kemerlerini de bu bölgede görebilirsiniz.

Perge Antik Kenti

Antalya'ya 18 km uzaklıkta yer alan bölge, Belek'in de sınırları içerisinde bulunduğu Serik ilçesinde konumlanıyor. Perge'ye geldiğinizde mozaiklerle kaplı, uzun bir yol ile karşılaşacaksınız. Bu yolu takip ettiğinizde, geçmişin izleri eşliğinde sizi bekleyen antik kente varacaksınız. M.Ö. 1500'lü yıllarda kurulan antik kent, Helenistik dönemden günümüze ulaşan önemli kalıntılardan biri olarak kabul ediliyor. Bir dönem Pamfilya'nın başkenti konumundaki kentin en dikkat çekici yerleri ise; iki yüksek kule ile şehir kapısı, eskiden mozaiklerle kaplı olan ve dükkanların çevrelediği sütunlu uzun yol, geniş agora ve halk hamamları.

Silyon Antik Kenti

Tarihi ve doğal güzelliklerin en iyi korunduğu yerlerden biri olan Belek ve çevresinde, bu durumu gözlemleyebileceğiniz en güzel yerlerin başında Silyon Antik Kenti geliyor. Koçhisar Tepesi'nde bulunan antik kent, sadece bu bölgenin değil dünyanın da en iyi korunmuş antik kentlerinden biri olarak kabul ediliyor. Geçmişinin hangi yıllara kadar uzandığı kesin bilinmese de kalıntılar incelendiğinde kentin, Helenistik dönem ile Yunan, Roma ve Bizans medeniyetleri dönemlerinde varlığını sürdürdüğü biliniyor. Taş işçiliğinin ince birer örneği olan tiyatro, stadyum, surlar, kuleler, kapılar, patika ve yollar kentin günümüze kadar ulaşmış kalıntıları arasında bulunuyor.

Kurşunlu Şelalesi ve Tabiat Parkı

Antalya'nın doğa harikası noktalarından biri olan Kurşunlu Şelalesi, Belek tatiliniz esnasında görebileceğiniz bir diğer adres. Yaklaşık 18 metrelik bir yükseklikten dökülen şelale, 2 km'lik bir kanyonun içerisinde bulunuyor. 7 ayrı küçük şelalenin birleşiminden oluşan ve 7 ayrı göletin bağlantı noktası olan şelale ve çevresi, aynı zamanda doğal yaşamın da merkezi. Yüzlerce kuş çeşidine ev sahipliği yapan şelale, arkasına gizlenmiş mağarasıyla da oldukça dikkat çekiyor. 1986 yılında parka dönüştürülerek ziyarete açılan şelale; piknik olanağı sunan ormanlık alanı ve etrafında hizmet veren tesisler ile her yıl yerli yabancı birçok turisti ağırlıyor.

Düden Şelalesi

Eğer Belek'e kendi aracınız ile gittiyseniz ya da araç kiralayarak bölgedeki güzellikleri keşfe çıkmak isterseniz, mutlaka uğramanız gereken yerlerden biri de Düden Şelalesi. Muhteşem bir doğal güzelliğe sahip olan şelale, 15 m yüksekliğe ve 20 metre genişliğe sahip. Yemyeşil bir vadide bulunan şelale sizi eşsiz güzellikteki manzarası ve serin atmosferi ile karşılayacak. Şelalenin arkasında yer alan mağarada suyun akışını seyredebilir, bölgenin ferah havasını soluyarak dinlenebilirsiniz. Ayrıca şelalenin çevresindeki tesislerde yemek yiyebilir, açık alanda piknik keyfi yapabilirsiniz.

Golf Merkezi

Belek sadece doğal ve tarihi zenginliği ile değil, Türkiye'de golf sporunun merkezi oluşu ile de ünlü¿ Sadece ülkemizde değil, uluslararası alanda da golf alanında öneme sahip olan Belek, dünyanın dört bir yanından golf meraklısını ağırlıyor. Türkiye'nin en büyük golf sahalarının bulunduğu Belek, yıl içerisinde pek çok karşılaşmaya da ev sahipliği yapıyor. Golf ile ilgileniyorsanız, Belek'in muhteşem manzarasına kurulu, dünya standartlarındaki golf sahaları sizi fazlası ile mutlu edecek.

Açıkhava Sporları İçin İdeal

Belek ve çevresi, sahip olduğu doğal koşullar ile pek çok açık hava sporuna da olanak sağlıyor. Su sporları açısından elverişli olan bölge özellikle rafting için tercih ediliyor. Burada düzenlenen rafting turlarına katılarak, profesyonel sporcularla karşılaşıp onların adrenalin dolu maceralarına ortak olabilirsiniz. Bölge ayrıca dalış, yelken, su kayağı ve parasailing gibi açık hava sporları için de oldukça uygun koşullar sunuyor.

Alışveriş Keyfi

Genelde tesislerinin yer aldığı Belek'te alışveriş için çok fazla dışarıya çıkmaya ihtiyacınız olmayabilir. Ama yöreye özgü bir şeyler almak isterseniz, yerli halkın yol üstünde el işlemeleri ve meyve-sebze sattığı tezgâhları tercih edebilirsiniz.

Faydalı Bilgiler

Belek'te yer alan oteller genelde her şey dâhil sistemle hizmet verdiği için otel olanakları oldukça gelişmiş durumda. Belek'te yer alan Aspendos'ta her sene çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu konser ve festivallere katılabilirsiniz. Golf sporu meraklıları için gelişmiş golf sahaları bulunuyor

Gece Hayatı

Birçok lüks tesise ve otele ev sahipliği yapan Belek'te gece hayatı genelde otellerde yoğunlaşıyor. Otellerde düzenlenen animasyon gösterileri, şovlar ve konserler sezon boyunca devam ediyor.