Kemer Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
228 / 228
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala

Kemer

Antalya'dan yola çıktığınızda sırasıyla Beldibi, Göynük, Kiriş, Çamyuva ve Tekirova'dan oluşan sahil şeridinin ortasında yer alan Kemer, bu bölgenin başkenti konumunda.

Gerek tarihi, gerekse doğal güzellikleriyle oldukça rağbet gören Kemer, Antalya merkeze 42 kilometre mesafede yer alıyor. Deniz, kum ve güneş üçlüsüyle misafirlerini ağırlayan belde çevresindeki dev tatil köyleri ve irili ufaklı birçok otelle her tür konaklama ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte.

Göynük Kanyonu

Safari turlarının düzenlendiği kanyon, Göynük merkezine 15 km. mesafede yer alıyor.

Kaya Sığınakları

Kıyıdan 100 m. içeride, 25 m. yükseklikteki kaya sığınağı, küçük insan gruplarının barınabileceği iki bölümden oluşuyor.

Chimera (Yanartaş)

Çıralı'da bulunan ve 250-300 m. kadar yükseklikteki kayaların kendi kendilerine yanmasıyla sürekli görünüm değiştiren Chimera, Anadolu Mitolojisi'nde de oldukça geniş bir yere sahip.

Tahtalı Dağı

Tahtalı Dağı, Antalya Körfezi'nin kuzey-güney paralelinde uzanan ve aynı adla anılan Tahtalı Dağları'nın en büyük üyesi. Teleferikle çıkılabilen dağ yamaç paraşütü için de ideal.

Phaselis

Kemer'e 15 km. mesafede ve deniz yoluyla da ulaşılabilen kent; kuzey, güney ve askeri liman olarak anılan üç limandan oluşuyor. Phaselis'in güneybatısında yer alan Helenistik Döneme ait surlar da kısmen ayakta duruyor.

Beldibi

İrili ufaklı otelleri ile önemli bir turizm merkezi olan Beldibi, konaklama olanaklarıyla dikkat çekiyor.

Tekirova

Antalya'nın en önemli turistik beldelerinden biri olan Tekirova'da, çam ormanlarının içinde yer alan 500-600 senelik çınar ağaçlarını, portakal, limon, mandalina ve nar bahçelerini görmek mümkün.

Olympos

Caretta Caretta'ları ile meşhur olan Olympos, sahip olduğu tarihsel değerleriyle de dikkat çekiyor. 3200 metrelik sahiliyle bütünleşen muhteşem doğası ziyaretçilerine enfes bir tatil sunuyor.

Faydalı Bilgiler

Gece hayatının gelişmiş olduğu Kemer'de geceleri oldukça hareketli geçiyor. Canlı müzik dinlenebilen mekanlardan, dans gösterileri sunan gece kulüplerine kadar birçok seçenek misafirleri bekliyor. Kemer çevresindeki Olimpos'ta belirli dönemlerde nesli tükenmekte olan Caretta carettaları görebilirsiniz.

Alışveriş Keyfi

İlçenin gelişmiş ve modern çarşılarında belli başlı markaların ürünlerinden, geleneksel hediyeliklere kadar seçenekler mevcut. Turistik eşya mağazalarında seramik biblolar, taştan oyulmuş mücevher kutuları, kristal ev eşyaları da bulunabiliyor.

Gece Hayatı

Gece hayatının gelişmiş olduğu Kemer'de geceleri oldukça hareketli geçiyor. Canlı müzik dinlenebilen mekanlardan, dans gösterileri sunan gece kulüplerine kadar birçok seçenek misafirleri bekliyor.