İstanbul Otelleri
-
2 yetişkin
Değiştir

İstanbul Otelleri

Sonuçları filtrele
1077 / 1077
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

İstanbul Otelleri

Tarihi Yarımada

Kentin tarihsel zenginliklerinin büyük kısmının yer aldığı tarihi yarımada birçok uygarlığa tanıklık etmiş geçmişiyle oldukça zengin tarihi eserlere sahip. Sultanahmet, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Fatih, İstanbul Üniversitesi, Surlar, Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı, Sirkeci ve Süleymaniye'nin yer aldığı bölge, turistlerin en uğrak yerlerinden biri. İstanbul'un turizm merkezi konumundaki Sultanahmet, sarayları, müzeleri, çeşmeleri ve pek çok tarihi yapısıyla her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Bölgede Anadolu mutfağından pek çok lezzeti tadabileceğiniz gibi çok sayıda otel ve pansiyon alternatifi de bulabilirsiniz. 532-537 yıllarında inşa edilen ve tüm ihtişamıyla görenleri büyüleyen Ayasofya'yı gezebilir, şehrin en eski kapalı çarşılarından biri olan Mısır Çarşısı'nda alışveriş yapabilir, 400 yıl boyunca Osmanlı Devleti'nin idare merkezi olarak kullanılan Topkapı Sarayı'nın görkemine tanıklık edebilirsiniz.

Boğaziçi

Asya ve Avrupa'nın kesişme noktası olan Boğaz'ın her bir köşesi başka bir güzellik barındırıyor. Sahil boyunca sıralanmış müzeler, tarihi binalar, yalılar, Kız Kulesi ve onlara eşlik eden masmavi deniz, İstanbul'un vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Beyoğlu ve Taksim

Kafanızda "İstanbul'u gezmeye nereden başlamalı, İstanbul'da görmeden dönmememiz gereken yerler neresi?" diye sorular dolanıyorsa, kozmopolit kavramının can bulduğu Beyoğlu, en isabetli cevaplardan biri olacak. 100 yıl öncesinden kalma mimarisi, tramvayı, Avrupa'nın ikinci eski metrosu olan tüneli, Galatasaray Lisesi, otantik restoranları, Balık Pazarı, Çiçek Pasajı, Asmalımescit, İstiklal Caddesi boyunca yer alan sinemaları, tiyatroları, kafeleri ve lokantalarıyla tarih, sanat ve eğlence dolu bir seyahat sizi bekliyor.

Galata Kulesi

2013'te UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yerini alan Galata Kulesi, sizi deniz seviyesinin 140 metre üstünde unutamayacağınız bir manzarayla buluşturuyor. Galata'nın dar ve sevimli sokaklarının arasından tüm görkemiyle yükselen kule, İstanbul Boğazı ve Haliç'in en güzel manzaralarını sunuyor. Size de bu eşsiz manzarayı ölümsüzleştirmek için bol bol fotoğraf çekmek düşüyor.

Üsküdar

MÖ 5. yy'dan beri önemli bir ulaşım ve konaklama noktası olan Üsküdar'ın her köşesinde tarihin köklü izlerine rastlayabilirsiniz. III. Selim tarafından 1801 yılında açılışı yapılan Büyük Selimiye Camii, Mimar Sinan'ın Mihrimah Sultan için yaptırdığı Mihrimah Sultan Camii, yapılışının MÖ 341'e dayandığı söylenen Kız Kulesi, Sultan Abdulaziz tarafından 1860-1865 yılları arasında konukevi olarak yaptırılan Beylerbeyi Sarayı gibi birbirinden önemli tarihi eseri incelerken tüm gizemleriyle geçmişin tozlu sayfalarını aralayacaksınız.

Dolmabahçe Sarayı

Tarih, kültür ve sanat şehri olan İstanbul, pek çok yönüyle olduğu gibi Çırağan Sarayı, Yıldız Sarayı, Beylerbeyi Sarayı gibi eşsiz mimarilere sahip saraylarıyla da oldukça önemli bir konumda bulunuyor. Bunlardan biri de göz kamaştıran güzelliğiyle Dolmabahçe Sarayı… Eşsiz süslemeleri, hamamları, mimari işlemeleri, bahçeleri ve el dokuması halıları gibi çeşitli yönleriyle görenleri kendine hayran bırakıyor. Üç katlı ve simetrik yapıda olan saray; Alman Rokokosu, İtalyan Rönesansı, Fransız Baroku ve İngiliz Neo-Klasizmi gibi sanat akımlarının bir araya getirildiği, Batı'yı örnek alarak çağdaşlaşma adına yapılan çalışmalardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Kadıköy

İstanbul'la tanışan herkesin ayak izlerini bırakmak isteyeceği güzide noktalardan biri de Kadıköy. Haydarpaşa'dan Bostancı'ya kadar uzanan sahil şeridine sahip olan Kadıköy, Anadolu Yakası'nın en kalabalık ve işlek ilçelerinden biri aynı zamanda. Tarihi Haydarpaşa Garı, sevimli kafe ve dükkanlarıyla Bahariye sokakları, 17. yy başlarında yapılan Ayrılık Çeşmesi, değerli sanatçımız Barış Manço'nun eşyalarının yer aldığı tarihi köşk ve milattan önce Kadıköy'ün ilk yerleşim yeri olan Kalkedon'u korumak için surların inşa edildiği Yeldeğirmeni; Kadıköy'de görülmesi gereken önemli noktalardan sadece birkaçı.

Adalar

Yüzyıllık köşkleri, yeşilliklerle çevrili alanları, birbirinden lezzetli balık restoranları, bisikletinizle sindire sindire izleyebileceğiniz eşsiz manzaraları ile Kınalıada, Burgazada, Heybeliada, Büyükada, Sedef Adası, Tavşan Adası, Kaşık Adası'ndan oluşan Adalar ilçesi; Marmara'nın kuzeydoğusunda, İstanbul'un Bostancı-Kartal kıyıları açığında yer alıyor. Heybetli mimarisiyle Aya Yorgi Manastırı'nı görmek için Büyükada'yı, Büyük Rum Kilisesi Aya Nikola ve Ortodoks Ruhban Okulu'nu gezmek için Heybeliada'yı, diğerlerine oranla daha sakin ve sessiz zaman geçirmek isterseniz de Burgazada ve Kınalıada'yı tercih edebilirsiniz.

Muhteşem Şehir Manzaraları

Boğaz'ın masmavi sularını ve eşsiz gün batımını izlemek için Üsküdar'da bulunan Çamlıca Tepesi'ne çıkarak şehrin göz dolduran panoramik manzarasına şahit olabilirsiniz. Çayınızı, kahvenizi yudumlarken manzaranın tadını çıkarabileceğiniz bir diğer tepe ise Pierre Loti. Eyüp'te bulunan ve adını Fransız yazar Julien Viaud'dan alan bu tepeden, Haliç'in nefis manzarasını izleyebilirsiniz. Çırağan Sarayı, Yıldız Korusu, Boğaz ve Ortaköy Camisi manzarası sunan Nakkaş Tepe ise İstanbul'un sayısız güzelliklerini başka bir açıdan görmenizi sağlıyor.

Alışveriş Keyfi

Misafirlerine alışveriş için oldukça fazla imkân sunan İstanbul'un hemen hemen her noktasında alışveriş tutkunları için pek çok seçenek yer alıyor. Taksim, Beşiktaş, Nişantaşı, Kadıköy gibi semtlerde yer alan mağazalar ya da şehrin dört bir yanında yer alan büyük alışveriş merkezleri tekstilden hediyelik eşyalara kadar geniş bir yelpazeye sahip. Tercihiniz daha otantik ve antika eşyalarsa Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı ve Sultanahmet civarında yer alan mağazalar ideal.

Gece Hayatı

Avrupa'ya bile adını duyurmuş olan İstanbul gece hayatı, 12 ay boyunca hareketli geçiyor. Taksim, Nişantaşı, Ortaköy ve Bostancı-Kadıköy arası gece hayatının en renkli olduğu merkezler. Düzenli programları olan gece kulüpleri ve barların yanı sıra dünyaca ünlü sanatçıların sahne aldığı organizasyonlar, festivaller ve konserler de İstanbul gece hayatının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Müzeler

Kültür sanat aşığıysanız tüm müzeleri gezip görmek isteyeceğinize eminiz. İstanbul denince akla gelen ilk müze Arkeoloji Müzesi oluyor ama tabii ki gezip görmeniz gereken pek çok önemli müze bulunuyor. Dünyanın en büyük müzeleri arasında yer alan İstanbul Arkeoloji Müzesi'nde Helen, Roma ve Bizans gibi çeşitli kültürlere ait binlerce eser bulunuyor. Şişli Halaskargazi'de yer alan ve 1942 yılında müzeye dönüştürülen Mustafa Kemal Atatürk'ün evi de İstanbul'daki en önemli müzelerden birisi. Toplar, gülleler ve Haliç'i kapattığı söylenen zincirin parçasından oluşan eserlerin sergilendiği Rumeli Hisarı Müzesi; dünyanın en eski bandosu olan Mehter'in bulunduğu ve müzenin açık olduğu günlerde belli saatlerde konserlerini izleyebileceğiniz Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı da görülmesi gerekenler listenize ekleyebileceğiniz önemli müzeler arasında bulunuyor.