Istanbul Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
946 / 946
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala
İstanbul
Bir taraftan Asya, bir taraftan da Avrupa'ya kucak açan şiirlerin kenti İstanbul, gelenin aşık olup gittiği yaşayanın ise vazgeçemediği bir kent.
Her kültürden, dinden insanla karşılaşabileceğiniz, bu yeditepeli müze şehir her köşesinde yeni sürprizlerle sizi bekliyor..

Tarihi Yarımada

Kentin tarihsel zenginliklerinin büyük kısmının yer aldığı tarihi yarımada birçok uygarlığa tanıklık etmiş geçmişiyle oldukça zengin tarihi eserlere sahip. Sultanahmet, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Fatih, İstanbul Üniversitesi, Surlar, Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı, Sirkeci ve Süleymaniye'nin yer aldığı bölge turistlerin en uğrak yerlerinden biri.

Boğaziçi

Asya ve Avrupa'nın kesişme noktası olan Boğaz'ın her bir noktası başka bir güzellik barındırıyor. Sahil boyunca sıralanmış müzeler, tarihi binalar, yalılar, Kız Kulesi ve onlara eşlik eden masmavi deniz İstanbul'un vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Beyoğlu ve Taksim

100 yıl öncesinden kalma mimarisi, tramvayı, Avrupa'nın ikinci eski metrosu olan tüneli, Galatasaray Lisesi, otantik restoranları, Balık Pazarı, Çiçek Pasajı, Asmalımescit, İstiklal Caddesi boyunca yer alan sinemaları, tiyatroları, kafeleri, lokanta ve eğlence yerleriyle Taksim İstanbul'un en gözde gezi bölgesi olma özelliğine sahip.

Müzeler

Arkeoloji Müzesi, Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı, Atatürk Müzesi, Ayasofya Müzesi, Büyük Saray Mozaikleri Müzesi, Denizcilik Müzesi, Divan Edebiyatı Müzesi (Galata Mevlevihanesi), Güzel Sanatlar Müzesi, Havacılık Müzesi, Kariye Müzesi, Rumelihisarı Müzesi, Anadoluhisarı Müzesi, Rahmi Koç Endüstri Müzesi, Sadberk Hanım Müzesi, Tekel Müzesi, Topkapı Sarayı Müzesi, Türk Halıları Müzesi, Türk - İslâm Eserleri Müzesi, Türbeler Müzesi, Yıldız Sarayı Müzesi, Yerebatan Sarnıcı.

Saraylar

Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Yıldız Sarayı, Beylerbeyi Sarayı.

Camiler

Arap Camii, Küçük Ayasofya Camii (Sergios-Bakhos Kilisesi), Bodrum Camii (Myraleion Kilisesi), Kalenderhane Camii, Fenari İsa Camii (Konstantin Lips Manastırı) Vefa Kilise Camii (Hagios Theodoros Kilisesi), Koca Mustafa Paşa Camii (Haghios Andreas Kilisesi),Gül Camii, Murat Paşa Camii, Molla Aşki Camii, Hırkai Şerif Camii, Zühtü Paşa Camii, Altunizade Camii, Ortaköy Camii, Nusratiye Camii, Beylerbeyi Camii, Ayazma Camii Bebek Camii, Teşvikiye Camii, Valide Sultan Camii, Dolmabahçe Camii (Bezm-i Alem Valide Sultan Camii), Firuz Ağa Camii, Sultanahmet Camii.

Medreseler

Rüstem Paşa Medresesi, Koca Sinan Paşa Medresesi, Kuyucu Murat Paşa Medresesi, Hasan Paşa Medresesi.

Sinagoglar

Neve Şalom Sinagogu, Yanbolu Sinagogu, İtalyan Sinagogu, Aşkenazi Sinagogu, Zülfaris Sinagogu, Ahrida Sinagogu.

Hanlar

Balkapanı Hanı, Burmalı Hanı, Büyük Valide Hanı, Ali Paşa Hanı, Büyük Yeni Hanı, Cebeci Hanı, Çuhacı Hanı, Hasan Paşa Hanı, Kalcılar Hanı, Küçük Yeni Hanı, Saksı Hanı, Serpuş Hanı, Taşhan, Yıldız Hanı.

Adalar

Kınalıada, Burgazada, Heybeliada, Büyükada, Sedef Adası, Tavşan Adası, Kaşık Adası'ndan oluşan Adalar ilçesi, Marmara'nın kuzeydoğusunda, İstanbul'un Bostancı-Kartal kıyıları açığında yer alıyor.
Faydalı Bilgiler
  • Boğaz'da düzenlenen tekne turlarına katılabilirsiniz.
  • Tarihi yarımadayı gezmek için en az 2 gün süre ayırın!
  • Asya'dan Avrupa'ya geçerken vapur hattını kullanın!
  • Boğaza karşı balık yiyin!
Alışveriş Keyfi
Misafirlerine alışveriş için oldukça fazla imkân sunan İstanbul'un hemen hemen her noktası alışveriş için seçenek sunuyor. Taksim, Beşiktaş, Nişantaşı, Kadıköy gibi semtlerde yer alan mağazalar ya da şehrin dört bir yanında yer alan büyük alışveriş merkezleri tekstilden hediyelik eşyalara kadar her şeyi barındırıyor. Tercihiniz daha otantik ve antika eşyalarsa Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı ve Sultanahmet civarında yer alan mağazalar ideal.
Gece hayatı
Avrupa'ya bile adını duyurmuş olan İstanbul gece hayatı 12 ay boyunca hareketli geçiyor. Taksim, Nişantaşı, Ortaköy ve Bostancı-Kadıköy arası gece hayatının en renkli olduğu merkezler. Düzenli programları olan gece kulüpleri ve barların yanı sıra dünyaca ünlü sanatçıların sahne aldığı organizasyonlar, festivaller ve konserler de İstanbul gece hayatının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.