Fethiye Otelleri
-
2 yetişkin
Değiştir

Fethiye Otelleri

Sonuçları filtrele
243 / 243
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Fethiye Otelleri

Akdeniz Bölgesi'nin en turistik ilçelerinden olan Fethiye, bölgenin en güzel sahillerine ev sahipliği yapıyor. Nüfus açısından Bodrum'dan sonra ikinci en büyük Muğla ilçesi olan Fethiye''nin antik çağdaki ismi "Meğri", Rumca "uzak diyar" anlamına geliyor.

Fethiye Sahilleri

Ölüdeniz gibi, dünyada eşi benzeri bulunmayan Mavi Bayraklı bir kumsala sahip Fethiye civarında birbirinden güzel sahiller yer alıyor. Kabak koyu, Çalış Kumsalı ve Belcekız mutlaka gidip görmeniz gereken yerlerden sayılıyor.

Fethiye'nin coğrafi konumu, çevredeki cazibe merkezlerini günübirlik ziyaret etmek isteyenler için de kolaylık sağlıyor. Ölüdeniz, Dalyan, Saklıkent, Göcek, Patara… Her biri Fethiye'den kolaylıkla ziyaret edilebiliyor.

Tekne Turları

Fethiye'den kalkan günübirlik tekne turları 6 farklı destinasyonu gezdiriyor. Kaşık Adası olarak bilinen Yassıcalar, Tersane Adası ve Göcek bu turlarla gezilebiliyor. Kelebekler Vadisi'ni ve Kleopatra Hamamı'nı da aynı tur programında görebilirsiniz.

Antik Kentler

Fethiye'deki antik kentler de turizme açık, hepsi birbirinden zengin eserleriyle kültür turizminin uğrak yerlerinden kabul ediliyor. Telmessos, Kaunos, Kadyanda, Tlos, Pınara, Letoon, Sidyma ve Ksantos. Bunların dışında zengin eserleriyle Fethiye Müzesi de gezilmeyi bekliyor.

Fethiye'de Gezilecek Yerler

Fethiye merkezde gezebileceğiniz pek çok yer bulunuyor. Bunun yanı sıra civarda ve gemi turları kapsamında ulaşabileceğiniz koylarda antik kentlerden kral mezarlarına, berrak koylardan Mavi Bayraklı sahillere kadar pek çok güzellikler baş başa kalabilirsiniz.

Şövalye Adası

Tarihte Meğri Adası ya da Fethiye Adası olarak bilinen ada, Fethiye körfezinde tüm güzelliğiyle uzanıyor. Bölgeyi çevreleyen diğer adalar da dahil, üzerinde yerleşim yeri bulunan tek ada olan Şövalye Adası'nın batısında Kızılada, doğusunda Çalış Kumsalı, güneyinde Fethiye bulunuyor.

Kelebekler Vadisi

Ölüdeniz'den tekne ile ulaşılabilen ve 3. derece sit alanı olan Kelebekler Vadisi, bungalov ve çadır konaklama ile konuklarına hizmet veriyor. Birkaç sene öncesine kadar elektriğin dahi olmadığı vadi, Türkiye'de sadece bu bölgede bulunan "Jersey Tiger" cinsi bir çeşit kelebeğin de ana vatanı. 90'lardan bu yana alternatif turizm arayanların ilgi odağı olan vadiden yarım saatlik tırmanışla Faralya Köyü'ne ulaşabilmek mümkün.

Fethiye'de Yapılacak Aktiviteler

Babadağ, yamaç paraşütü aktiviteleri için çok popüler. Yerli ve yabancı turistler, Fethiye'ye gelmişken yamaç paraşütü yapmadan ayrılmıyor. Dünyaca ünlü sporcuların katıldığı turnuvalar her sene tertip ediliyor.
Çalış kumsalında yelken, tüm civarda scuba dalış ve etrafta atlı gezintiler yapmak da mümkün. 
Dalaman Çayı'nda nehir salı denilen bir çeşit rafting popüler iken, her türlü su sporunu da Fethiye sahillerinde görebiliyorsunuz. Daha ciddi rafting denemeleri için Eşen Çayı'na uğrayabilirsiniz. Likya yürüyüşleri ile çevredeki güzellikler eşliğinde keyifli bir keşif turuna çıkabilirsiniz.

Likya Yolu

Fethiye'den başlayarak Antalya'ya kadar uzanan ve tarihte Likya olarak adlandırılan Teke Yarımadası'ndaki patikalardan bir kısmının işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuş yürüyüş rotasına Likya Yolu deniyor. 1992'de işaretleme çalışmalarına başlanan yol 1993'ten beri hizmet veriyor. Dünyanın en iyi 10 uzak mesafe yürüyüş rotası arasında gösterilen Likya Yolu boyunca konaklama ve yeme-içme imkanları sağlanıyor. Toplam rota uzunluğu 509 km olan Likya Yolu'nun birinci bölümünde Uzunyurt (Faralya) Köyü, Dodurga Köyü, Sdyma, Pınara - Letoon - Xanthos kentleri ve eski bir liman bölgesi olan Patara yer alıyor. İkinci bölümünde Antiphellos, Apollonia, Simena, Myra, Limyra, Rhodiapolis, Gagai, Melanippe, Gelidonia, Edrassa, Olympos, Chimaera ve Phaselis bulunuyor.