Fethiye Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
215 / 215
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala

Fethiye

Türkiye'nin en özel tatil cennetlerinden biri olan Fethiye; koyları, ören yerleri ve seyrine doyum olmayan muhteşem doğasıyla tatil planlarında ilk sıralarda yer alıyor.

Antik çağlarda Telmessos olarak adlandırılan bölge, sahip olduğu coğrafi yapı nedeniyle yamaç paraşütü için de en çok tercih edilen tatil destinasyonu...

Saklıkent

Doğanın mucizelerine tanık olacağınız Saklıkent; yemyeşil çam ağaçları, ihtişamlı kayalıkları ve buz gibi saf su kaynaklarıyla huzurlu bir ortama davet ediyor. Kanyon trekking gibi doğa sporları için ideal.

Kelebekler Vadisi

Ölüdeniz'den tekneyle ulaşım sağlanan vadi, temmuz ve ağustos aylarında yüzlerce kelebeği misafir ediyor. Adını bu rengârenk misafirlerinden alan kanyon aynı zamanda çeşitli çiçek türleri, şelalesi ve plajıyla da dikkat çekiyor.

Kayaköy

Rumlardan kalan yapılarıyla dikkat çeken yerleşim merkezi Fethiye'ye 5 km. uzaklıkta yer alıyor. Eski Rum evleri ve kiliseler görülecek yelerin başında geliyor.

Telmessos Antik Tiyatrosu

Likya Uygarlığı'nın miraslarından biri olan tiyatro, bin beş yüz kişiye hizmet verebilecek kapasitede.

Tlos ve Fethiye'nin Diğer Antik Şehirleri

Bölgedeki en eski Likya yerleşimi olan şehirler Fethiye'ye 45 km. mesafede yer alıyor. Tlos dışında Cadianda, Letoon, Xantros, Pınara, Sdyma ve Araxa görülebilecek diğer antik şehirler.

Göcek

Yat turizmi gelişmiş olan Göcek, Fethiye'ye 30 km. uzaklıkta. Küçük koyları ve irili ufaklı adalarıyla mavi yolculuk için ideal.

Fethiye Müzesi

Tarihsel açıdan oldukça zengin olan bölgede kazılarda elde edilen birçok eserin sergilendiği müze pazartesi dışında her gün 08.00-17.00 saatleri arası açık.

Faydalı Bilgiler

Ölü Deniz'de yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Kelebekler Vadisi'ni görmelisiniz. Göcek'te balık yiyebilirsiniz.

Alışveriş Keyfi

Her türlü hediyelik eşya ve ihtiyacınızı bulabileceğiniz Fethiye çarşısı özgün mimarisini koruyor. Çarşıda hediyelik eşyalardan tatil ihtiyaçlarınıza kadar birçok şeyi bulmanız mümkün.

Damak Zevki

Denizle iç içe geçmiş coğrafyasından dolayı onlarca çeşit deniz mahsulü yörede rahatlıkla bulunabiliyor. Fethiye'ye özgü tatlar ise hamur çorbası olan “Ufalamaç” ve “Döndürme Tatlısı”.