Seyahat

Valiz hazırlığı, vize işlemleri, ucuz bilet ya da otel bulmanın püf noktaları… Yola çıkmadan önce ihtiyaç duyacağınız bilgiler 5 adımda önünüzde…

Gezilecek Yerler, İrem Bayrak, Seyahat, Trendler

Rodos Adası’nda Gezilecek Yerler | En İyi 10 Yer

Gözümüzü, Ege ve Akdeniz sularına serpiştirilmiş gibi duran irili ufaklı adaların en büyüklerinden birine çevirdik. Dümenimizin ucunda Rodos var! ⛴️ Hazır ol, bir Ege klasiği olan beyaz evlerin dizili olduğu, Orta Çağ’dan kareler sunan bu güzel mi güzel adaya aşık olabilirsin. Şimdilerde kapı vizesiyle kolayca gidilen Rodos için gezi rehberimiz hazır!

Devamı İçin
Gezilecek Yerler, Seyahat

Türkiye’den Trenle Hangi Ülkelere Gidilir?

Tren yolculukları günümüzün hızlı tempolu dünyasında adeta hayata verilen bir mola niteliğinde. Peki ya bu molanın sonunda gözlerini bambaşka kültürlere açmaya, yani trenle yurt dışına yolculuk yapmaya ne dersin? O zaman Türkiye’den trenle nerelere gidilir öğrenme vakti! Şimdi gözlerini kapat ve trenlerin tıkırtısını hayal et. Bu yazımızda seni demir yoluyla farklı ülkelere götüreceğiz!

Devamı İçin
Seyahat

İstanbul’da İş Seyahatlerine Keyif Katacak Merkezi İş Bölgesi Otelleri

İş seyahati yaparken neden aynı zamanda keyifli bir tatil deneyimi de yaşamayasın ki? İstanbul’daki merkezi iş bölgesi otelleri, iş toplantılarını lüks ve konforla birleştirme konusunda bir hayli başarılı. İşten sonra şehrin büyülü atmosferinin tadını çıkarmak sence de kulağa oldukça cazip gelmiyor mu? Hadi öyleyse, iş seyahatine keyif katacak İstanbul otellerini keşfet ve ziyaretini keyifli bir mola haline getir!

Devamı İçin
Çağla Açıkgöz, Nereye Gitmeli?, Seyahat, Yazarlar

Bodrum’da Tatilin Büyüsünü The Norm Collection Door’a Ayrıcalıkları ile Yaşa!

Yılın tüm yorgunluğunu geride bırakıp doğanın kucakladığı şık bir atmosferde, ayrıcalıklı bir tatile çıkmaya ne dersin? Yeşil ve mavinin buluştuğu büyüleyici Bodrum manzaraları, Mavi Bayraklı plaj, doğayla bütünleşen modern bir mimari, enfes lezzetler, konforlu alanlar ve çok özel deneyimler… Her anında kendini iyi hissedeceğin ve tekrar tekrar yaşamak isteyeceğin anlarla dolu bir tatil için The Norm Collection Door’a seni bekliyor. Hayalindeki tatili hemen planlamaya ne dersin?

Devamı İçin
Nereye Gitmeli?, Seyahat

Farklı Medeniyetlerin Eşsiz Harmanı: Birgi Köyü

Kadim zamanlardan beri pek çok uygarlığın hakimiyeti altına giren Birgi Köyü, ev sahipliği yaptığı her medeniyetin ayak izini bugünlere kadar korumayı başaran nadir yerlerden biri. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Birgi Köyü, tarih kokan sokaklarıyla geçmişe kısa bir yolculuk yapmayı mümkün kılıyor. Hadi gel, Birgi Köyü’nün tarihine ve bu köy hakkında bilinmesi gerekenlere ışık tutalım!

Devamı İçin
Nereye Gitmeli?, Seyahat

Arabayla Ege Turu: 6 Rota, 6 Otel Önerisi

Ege’nin güzelliklerini keşfetmeye hazır mısın? Görkemli ve samimi Assos’tan görenleri etkisi altına alan Bergama’ya, Çeşme’nin serin sularından Kuşadası’nın sıcak atmosferine, Didim’in plajlarından Köyceğiz’in doğal harikalarına uzanan bu Ege turu, sana unutulmaz anılarla dolu bir yolculuk vadediyor. Uzun yol öncesi araç bakımını yaptır ve bizimle birlikte Ege’nin derinliklerine dal!

Devamı İçin
Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat

Büyük Resmi Görme Zamanı: Türkiye’deki Seyir Terasları

Türkiye’nin dört bir yanındaki büyüleyici manzaraları kuş misali bambaşka bir açıdan görmeye hazır mısın? Türkiye’deki popüler dört seyir terasını incelediğimiz bu yazımızı okumaya davetlisin!

Uçsuz bucaksız manzaralara adeta bir kuş gibi yüksekten bakmayı kim istemez ki? Sonsuzluğu anımsatan göller, uçsuz bucaksız kanyonlar ve karmaşanın uyumunu en iyi şekilde gösteren şehir manzaraları…

Devamı İçin
Seyahat

Jest Tutkunu Gezginlere: Hangi Şehirden Ne Hediye Alınır?

Türkiye’nin dört bir yanı turistik mekanlar ve birbirinden ilginç hediyelik eşya dükkanlarıyla dolu. Hal böyle olunca da pek çok yakınımız bizi her seyahat dönüşü elimiz kolumuz dolu görmeyi bekliyor. Sen de sevdiklerine jest yapmayı seviyorsan hem bolca gezeceğin hem de unutulmaz hediyelerle dönebileceğin şehirleri not almaya başla!

Devamı İçin
Türkiye'nin ünlü sarayları
Nereye Gitmeli?, Seyahat, Tarih İçin

Görkemli Bir Keşif: Türkiye’nin Ünlü Sarayları

Türkiye’nin tarihine tanıklık eden saraylar bugün yerli ve yabancı milyonlarca turist tarafından ziyaret ediliyor. Peki ya sen bu görkemli yapılar hakkında ne kadar bilgi sahibisin? Hadi gel, Türkiye’deki ünlü saraylara ve özelliklerine birlikte göz atalım!

Bazı yapılar vardır ki insanı yalnızca ihtişamıyla etkilemekle kalmaz, aynı zamanda tarihin tozlu sayfalarında uzun ve derinlemesine bir yolculuğa çıkarır. İşte Türkiye’nin ünlü sarayları da tam olarak böyle!

Devamı İçin
Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat

Pasaportunu Al Çık: Saraybosna Gezi Rehberi

Saraybosna, tarihin kalbine doğru bir yolculuk için seni çağırıyor. Saraybosna’nın sıcakkanlı insanları, eşsiz lezzetleri ve renkli tarihiyle büyülenmeye hazırsan keşfimiz başlasın!

Saraybosna, adeta zamanın sırrını taşıyan bir mücevher gibi parlıyor. Roma döneminin ihtişamı, Osmanlı’nın görkemli izleri ve tarihin en uzun kuşatmalarından birinin izleri Saraybosna sokaklarında kol kola geziyor.

Devamı İçin
İrem Bayrak, Seyahat, Soru-Cevap

Pasaport İstemeyen ve Sadece Kimlikle Gidilen Ülkeler (2024)

Türkiye’den vizesiz gidebileceğin ülkeler olduğu gibi pasaporta ihtiyaç duymadan gidebileceğin ülkeler de var. Sadece kimlikle gidilebilen bu ülkeler, seyahat için sıkça tercih ediliyor. Vize başvuru stresi olmadan, hiçbir şeyi beklemeden Türkiye’den pasaportsuz gidilen ülkelere direkt seyahat planlayabilir, sadece kimlikle yola çıkabilirsin. Pasaportsuz gidilen ülkeler için rehberin olacak bir yazı hazırladık.

Devamı İçin
Nereye Gitmeli?, Seyahat, Tarih İçin

Gordion Antik Kenti Hakkında Her Şey

Başkent Ankara’nın sakin sokakları ve modern yapıları arasına gizlenmiş tarihi bir hazineyi keşfetmeye hazır mısın? Binlerce yıl öncesine ait kalıntılarıyla büyüleyici bir geçmişe ev sahipliği yapan Gordion Antik Kenti’ne dair gezi notlarımızı senin için bir araya getirdik!

Kral Midas’tan Büyük İskender’e kadar tarihin birbirinden önemli isimlerini ağırlayan Gordion Antik Kenti, ülkemizin başkentinde geçmişi aydınlatıyor.

Devamı İçin