Bodrum’un masmavi sularını, yemyeşil doğasını, eşsiz gün batımlarını seviyor ama bu tatilinde biraz kafa dinlemek ve herkesten uzaklaşmak istiyorsan Bodrum’un az bilinen yerlerine doğru yola çıkma vakti! Bodrum’da keşfedilmemiş koylar var mı diye merak ediyorsan, birazdan bahsedeceğimiz koyları rotana mutlaka eklemelisin.

Iassos Koyu

Bodrum’un capcanlı gece hayatı, unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatan otelleri, görsel bir şölen sunan beyaz evleri ve masmavi suları çok güzel. İşte tam da bu nedenle Bodrum dört mevsim, dünyanın dört bir yanından milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Hem Bodrum’un doğasını doya doya yaşamak isteyenler hem de kalabalıktan biraz uzak olmayı seçenler içinse ilk önerimiz Iassos!

Güllük Körfezi’nin en uç noktasında yer alan ve Kıyıkışlacık olarak da adlandırılan bu özel koy, Bodrum’un az bilinen doğa harikalarından biri. Bu koya ulaştıktan sonra yaklaşık 15 dakikalık bir araç yolculuğu ile Milas Kıyıkışlacık Zeytinlikuyu Plajı’na giderek Ege’nin masmavi sularında yüzmenin tadını çıkarabilirsin.

Aspat Koyu

“Bodrum’da keşfedilmemiş koylar var mı?” diyenleri; sessiz, sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenleri Aspat Koyu’na alalım… Karaincir mevkiinde bulunan bu koy, tarihi ve doğal güzellikleri bir arada sunuyor. Kuş sesleriyle uyandığın bir sabah, dalından gelen tazecik domateslerle yaptığın kahvaltılar, sıradağlara doğru uzanan masmavi sulara kendini bıraktığın o anlar… Bunların hayali bile sana güzel mi geldi? O halde rotanı Aspat Koyu’na doğru çevirme zamanı geldi!

Bu koya geldiğinde tarihi asırlar öncesine uzanan Venedik Kalesi’ne uğramayı da unutma. Bir yanında görkemli bir tarihi yapı diğer yanında büyüleyici bir Ege manzarası…

Tatilinin unutulmaz anlarından birini yaşamaya hazır ol!

Bağla Koyu

Daha ilk bakışta kendine hayran bırakan yerler vardır, işte Bağla Koyu, Bodrum’daki o çok özel noktalardan biri. Merkeze 14 kilometre uzaklıkta yer alan bu koy ziyaretçilerine yeşilin ve mavinin en güzel tonlarını bir arada sunuyor. Gün boyunca kristal gibi ışıl ışıl parlayan sularda yüzmek, kendiyle ya da ailesiyle baş başa huzur dolu saatler geçirmek isteyenler için Bağla Koyu doğru adres.

Konaklama için bölgeye yakın konumda pek çok otel bulunuyor. Ancak kamp tatili sevenlerin de Bağla Koyu’na yakın noktalarda birbirinden güzel kamp alanları bulabileceğini hatırlatalım. Peki, senin tercihin hangisi?

Adaboğazı

Akvaryum gibi sularda, balıklarla birlikte yüzme fikri sana da heyecan veriyor mu? O halde Adaboğazı’na bayılacaksın! Gümbet’in batı ucunda yer alan ve pek çok küçük koya ev sahipliği yapan bu bölge görenleri adeta büyülüyor. Bir yanda alabildiğine uzanan yemyeşil ormanlar, bir yanda seni gün boyunca Ege’nin serin sularına davet eden turkuaz rengi sular… Bu koyda seyahatini unutulmaz kılacak çok detay var.

Ege’nin serin sularının hafif hafif yüzüne çarpacağı, keyifli bir tekne yolculuğu yaparak bu adaya ulaşabilirsin. Eğer Bodrum tatilinde kendini biraz şımartmak istersen Adaboğazı’na yakın mesafede bulunan lüks otellerden birinde konaklamayı tercih edebilirsin.

Karaada

Yemyeşil çam ormanlarını izleyerek Ege’nin masmavi sularında yüzmek; üstelik bu keyfi gözlerden biraz uzak bir noktada yapmak ister misin? Cevabın “Evet” ise Karaada tam sana göre! Bodrum merkezden düzenli olarak yapılan yat seferleri ile ulaşılan bu ada, doğa ile arandaki bağı güçlendirecek. Ege’ye duyduğun sevgiyi ise kesinlikle daha da artıracak.

Eğer kendine iyi bakmayı seviyorsan bu ada seni daha da mutlu edecek. Neden mi? Çünkü tarih boyunca pek çok kraliçenin de uğrak noktası olan bu adada bir mağara bulunuyor. Bu mağaradaki sıcak su kaynağının çevresinde ise cilde oldukça faydalı çamur banyoları yapılabiliyor. Karaada’ya yapılan gezilerden hatıra olarak yumuşacık bir cilt, oldukça eğlenceli fotoğraflar ve unutulmaz anlar kalıyor!

Yorumlar