İzmir Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

İzmir Otelleri

Sonuçları filtrele
811 / 811
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

İzmir Otelleri

Müzeler

İzmir'de hem tarihe ışık tutan hem de kültür-sanat severlerin beklentisini karşılayan pek çok müze bulunuyor. Atatürk Müzesi, İzmir Arkeoloji Müzesi, İzmir Etnografya Müzesi, İzmir Tarih ve Sanat Müzesi ise en dikkat çekenlerden…

Camiler

İzmir her biri mimarisi ile göz dolduran camileriyle de ünlü. Kemeraltı Camii, Salepçioğlu Camii, Başdurak Camii, Kestane Pazarı Camii, Yalı (Konak) Camii, Hisar Camii ve Şadırvan Camii ise İzmir ziyareti sırasında mutlaka görülmesi gereken yapıların başında yer alıyor.

İzmir Saat Kulesi

Parçaları yurt dışından getirilerek inşa edilen kulenin saati, Alman İmparatoru 2. Wilhelm tarafından Osmanlı padişahı II. Abdülhamid'in tahta çıkışının 25. yıldönümünü kutlamak için hediye olarak inşa edilmiş. 25 metre boyundaki kulenin mermer kubbeli çeşmeleri ve dört giriş üzerinde 68 sütunu bulunuyor.

Atatürk Anıtı

İzmir, Kurtuluş Savaşı'nda önemli bir rol oynayan şehirlerden olduğundan kentin pek çok noktasında dönemi hatırlatan pek çok yapı bulunuyor. Cumhuriyet Meydanı'nda yer alan Atatürk Anıtı ise Atatürk'ün "Ordular İlk Hedefiniz Akdeniz'dir. İleri..." komutunu simgeliyor. Bu etkileyici heykel, İzmir tarihini yakından tanımak isteyenlerin görmesi gereken yapıların başında geliyor.

Asansör

1907 yılında inşa edilen 51 metrelik yükseklikteki asansör, Mithatpaşa Caddesi ile Halil Rıfat Paşa semtini birleştiriyor. Kentin önemli isimlerinden Nesim Levi tarafından yaptırılan Asansör, İzmir manzarasını izlenebildiği en güzel mekanlardan… Siz de İzmir manzarasını doyasıya izlemek isitiyorsanız Doria Morena'dan geçip Asansör'den İzmir'i seyre dalmayı unutmayın.

Konak Pier (Eski Gümrük Binası)

Günümüzde alışveriş merkezi olarak kullanılan binanın, 19. yüzyılda Fransızlar tarafından gümrük mallarını saklamak amacıyla yapıldığı biliniyor.

Hükümet Konağı

İzmir'in Kurtuluş Savaşı'nı simgeleyen yapılarından biri de Hükümet konağı… 1868-1872 yılları arasında inşa edilen konak, belirli zamanlarda renove edilse de hala o günlerden izler taşıyor.

İzmir Milli Kütüphane ve Elhamra Sineması

İttihat ve Terakki Fırkası'nın çabalarıyla yapımına başlanan Elhamra Sineması'nın 1926'da, kütüphane binasının ise 1933 yılında tamamlandığı biliniyor. Kütüphane günümüzde hala faaliyetlerine devam ediyor. Tarihteki ilk sesli filmin gösterildiği sinema ise şu an Devlet Opera ve Balesi Elhamra Sahnesi olarak hizmet veriyor.

Kemeraltı

Her köşesinde tarihten bir iz barındıran Kemeraltı Çarşısı, yüzyıllardır İzmir'in en canlı alışveriş mekânı olarak biliniyor. Günün her saatinde kalabalık olan Kemeraltı'nın en hareketli bölgelerinden biri de sinagoglarıyla ünlü Havra Sokağı.


Kemeraltı'nı meşhur eden bir başka sebep için bölgede bulunan Midyeciler Sokağı diyebiliriz.. Taze midye severler için bir vaha niteliğinde olan sokak, geç saatlere kadar midye tezgahlarının başına geçen midye tutkunlarıyla dolup taşıyor.

Agora

İzmir'in Namazgâh semtinde bulunan İzmir Agorası, Roma Dönemi'nden (M.S. 2. yüzyıl) kalmış olmasıyla tarih dikkat çekiyor. Bilinen en büyük ve en iyi korunmuş Agora olduğu tahmin edilen bölgede, kazı çalışmaları hala devam ediyor. Agora çalışmaları sırasında; Tanrı Hermes, Dionysos, Eros, Herakles heykellerinin yanı sıra pek çok erkek-kadın-hayvan heykeli ile baş, kabartma, figürün ve mermer, taş, kemik, cam, maden ve pişmiş topraktan eserlerin çıktığı biliniyor.

Kadifekale

Körfeze hâkim bir noktada kurulmuş olan Kadifekale, Büyük İskender tarafından yaptırılmış. İlk yapıldığı dönemdeki özellikleriyle günümüze dek ulaşamayan yapı Roma, Bizans, Beylikler ve Osmanlı dönemlerinden de izler taşıyor. Ünlü yapı tarihe ışık tutan mimarisi ile olduğu kadar muhteşem manzarasıyla da ziyaretçilerini büyülüyor.


İzmir'de Gezilebilecek Daha Fazla Yeri Keşfetmek için Tıklayın!

İzmir'de Ne Yenir?

Kuru İncir, sultaniye üzümü ve Kemalpaşa kirazı İzmir'de denemeniz gereken lezzetlerin başında yer alıyor. Hatta tatil dönüşünde hediye olarak götürmek için de harika bir alternatif olabilir. Bergama tulum peyniri de İzmir tatili sırasında denenmesi gereken ve şehrin simgesi olan en önemli lezzetlerden biri. Sokak lezzetlerini sevenlerdenseniz lokma ve midye de İzmir'de mutlaka yemeniz gerekenlerden. İzmir denildiğinde kumruyu es geçmek olmaz. Özel bir simit ekmeğiyle hazırlanan kumru, ülkenin pek çok noktasına yayılmış olsa da hala en güzel kumruyu yalnızca İzmir ve Çeşme'de yiyebilirsiniz. Şehir Ege kıyılarında olunca mutfağında mezelerin başrolde olduğunu hatırlatmamak olmaz. Özellikle zeytinyağlı sarma, enginar ve kabak sıyırması mutlaka denenmeli!

Alışveriş Keyfi

Kentte en yoğun olan alışveriş mekânlarının, Anafartalar Caddesi'nin sağında ve solunda yer alan Kemeraltı Sokakları'nda yer aldığını söylemek mümkün. Urgancılar Çarşısı, Kuyumcular Çarşısı, basmacılar ve ayakkabıcılar bu sokaklarda karşınıza çıkacaklar arasında. Bunların yanı sıra en iyi ve modern alışveriş merkezleri Alsancak'taki Kordon Boyu'nda, Karşıyaka ve Cumhuriyet Caddesi'nde yer alıyor.

Gece Hayatı

İzmir'de yan yana sıralanmış gece kulüpleri ve barların yer aldığı Alsancak, Kordon ve Karşıyaka'daki denize karşı konumlanmış eğlence merkezleri oldukça hareketli ve renkli. Herkes için bir eğlence seçeneği bulunan şehirde eğlence, geç saatlere kadar devam ediyor.