Izmir Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
616 / 616
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala
İzmir
Türkiye'nin en gelişmiş kentlerinden biri olan İzmir; sıcakkanlı insanları, Ege mutfağına özgü doyumsuz lezzetleri ve tarihi mekânlarıyla dikkat çekiyor.
Şehir, aynı zamanda Konak, Bornova, Karşıyaka, Çiğli, Balçova, Buca, Menemen, Aliağa, Dikili, Foça, Bergama, Urla, Karaburun, Mordoğan, Seferihisar, Alaçatı, Çeşme, Özdere, Gümüldür, Ödemiş, Kiraz Beydağ, Selçuk, Kemalpaşa, Torbalı, Tire gibi birçok turistik ilçeye de sahip.

Müzeler

İzmir Atatürk Müzesi, İzmir Arkeoloji Müzesi, İzmir Etnografya Müzesi, İzmir Tarih ve Sanat Müzesi.

Camiler

Kemeraltı Camii, Salepçioğlu Cami, Başdurak Camii, Kestane Pazarı Cami, Yalı (Konak) Cami, Hisar Cami, Şadırvan Cami.

İzmir Saat Kulesi

Parçaları yurt dışından getirilerek inşa edilen kulenin saati, Alman İmparatoru 2. Wilhelm tarafından hediye edilmiş. 25 metre boyundaki kulenin mermer kubbeli çeşmeleri ve dört giriş üzerinde 68 sütunu bulunuyor.

Atatürk Anıtı

Cumhuriyet Meydanı'nda yer alan anıt, Atatürk'ün “Ordular İlk Hedefiniz Akdeniz'dir. İleri...” komutunu simgeliyor.

Asansör

1907 yılında inşa edilen 51 metrelik yükseklikteki asansör, Mithatpaşa Caddesi ile Halil Rıfat Paşa semtini birleştiriyor.

Konak Pier (Eski Gümrük Binası)

Günümüzde alışveriş merkezi olarak kullanılan bina, 19. yüzyılda Fransızlar tarafından gümrük mallarını saklamak amacıyla yapılmış.

Hükümet Konağı

İzmir'in kurtuluşunu simgeleyen konak 1868-1872 yılları arasında yapılmış.

İzmir Milli Kütüphane ve Elhamra Sineması

İttihat ve Terakki Fırkası'nın çabalarıyla yapımına başlanan Elhamra Sineması 1926'da, kütüphane binası ise 1933 yılında tamamlanmış.

Kemeraltı

Her köşesinde tarihten bir iz barındıran Kemeraltı Çarşısı, yüzyıllardır İzmir'in en canlı alışveriş mekânı olarak biliniyor. Kemeraltı'nın en hareketli bölgelerinden biri de sinagoglarıyla ünlü Havra Sokağı.

Agora

Roma Dönemi'ne ait yapı, Namazgâh semtinde bulunuyor. Bilinen en büyük Agora olduğu tahmin edilen bölgede halen kazı çalışmaları yapılıyor.

Kadifekale

Körfeze hâkim bir noktada kurulmuş olan Kadifekale, Büyük İskender tarafından yaptırılmış. İlk yapıldığı dönemdeki özellikleriyle günümüze dek ulaşamayan yapı Roma, Bizans, Beylikler ve Osmanlı dönemlerinden de izler taşıyor.
Faydalı Bilgiler
  • Kuru İncir, sultaniye üzüm, Kemalpaşa Kirazı, Bergama tulum peyniri ve lokma tatlılarını deneyebilirsiniz.
  • İzmir Fuarı ile Selçuk Festivali'ni görebilirsiniz.
  • Kordon'da faytona binmelisiniz.
Alışveriş Keyfi
Kentte en yoğun olan alışveriş mekânları, Anafartalar Caddesi'nin sağında ve solunda yer alan Kemeraltı Sokakları. Urgancılar Çarşısı, Kuyumcular Çarşısı, basmacılar, ayakkabıcılar bu sokaklarda karşınıza çıkacaklar arasında. Bunların yanı sıra en iyi ve modern alışveriş merkezleri Alsancak'taki Kordon Boyu'nda, Karşıyaka ve Cumhuriyet Caddesi'nde bulunuyor.
Gece hayatı
İzmir'de yan yana sıralanmış gece kulüpleri ve barların yer aldığı Alsancak-Kordon ile Karşıyaka'da denize karşı konumlanmış eğlence merkezleri oldukça hareketli ve renkli.