Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (116 / 116)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Bölge
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi
Zincir Oteller

Kuşadası Otelleri

için toplam 116 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Kuşadası

 • Sayısız doğal güzelliğinin yanı sıra tarihi mekânlarıyla da dikkat çeken Kuşadası, her özelliğiyle tatil beklentilerine cevap veren bir cennet. Şehir merkezinde ya da dışında konumlanmış birçok otel ve tatil köyü de sundukları avantajlı olanaklarla misafirlerini bu cennette ağırlıyor. Kuşadası, doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri ile ön plana çıkıyor. Tatil denince ilk akla gelen yerlerden biri olan Kuşadası, benzersiz manzaralarıyla unutulmaz anılar biriktirmenize katkıda bulunuyor. Birçok uygarlığın kültürel mirası ile zenginleşen Kuşadası’nda gezilip, görülecek çok sayıda yer mevcut.

Neopolis (Yılancı Burnu)

 • Denize uzanan ikinci bir yarımada halindeki burun Güvercinada'nın biraz ilerisinde yer alıyor. İyonlar tarafından kurulduğu düşünülen Neopolis'in Kuşadası'nda ilk yerleşme yeri olduğu sanılıyor.

Selçuk

 • Efes Antik Şehri, Meryem Ana Evi, Artemis Tapınağı, Aziz Yahya Kilisesi, İsa Bey Cami ve Efes Müzesi Selçuk sınırları içerisinde yer alıyor.

Panionion

 • İyon Konfederasyonu'na bağlı 12 İyon şehrinin merkezi olan şehir, Davutlar-Güzelçamlı yolu kenarında yer alıyor. Panionion, doğal güzelliği ve antik tarihi ile dikkat çeken bir yer. Geçmişi M.Ö. 8. yüzyıla dayanan bu yer, İyonlar tarafından tapınak ve festival alanı olarak kullanıldığı biliniyor. Eski Yunan Meclisi olarak da bilinen Panionion’da yakın tarih eserlerine de rastlamak mümkün. Panionion, tarihe meraklı olanlar için biçilmiş bir kaftan!

Pygale

 • Kuşadası'nın 3 km kadar kuzeyinde konumlanan küçük bir yerleşim yeri olarak görülebilir.

Milli Park

 • Kuşadası ilçesinin sınırları içinde ve ilçe merkezinin güneyinde yer alıyor. Akdeniz Bölgesi'nde ender görülen bir bitki örtüsüne sahip olan Milli Park, farklı su yolunun kesiştiği alanları içinde barındırıyor. Bu parkta, 209 kuş türü yer alıyor. Kuşadası Milli Parkı, nesli tükenmekte olan birçok bitki ve hayvan türüne de ev sahipliği yapmasıyla dikkat çekiyor. Milli Park’ın içinde kısa bir yürüyüşe çıkarak farklı bitki örtülerini ve çeşitli hayvan türlerini görebilirsiniz.

Kadıkalesi

 • Venedik ve Bizanslılar tarafından kullanılmış olan kalenin bir bölümü 1976 yılında restore edilmiş.

Efes Müzesi

 • Müzede antik kente ait eserler sergileniyor. İki büyük Artemis heykeli, Eros Başı, Yunuslu Eros heykelciği, Sokrates Başı, Efes Müzesi'nde görülebilecek dünyaca tanınmış eserlerinden bazıları.

Meryem Ana Evi

 • Panaya Kapulu olarak da bilinen yapı Hıristiyanlar'ın önemli kutsal yerlerinden birisi olarak oldukça önem taşıyor.

Artemis Tapınağı

 • Dünyanın yedi harikasından biri olan tapınak, antik dünyanın mermerden inşa edilmiş ilk tapınağı olarak biliniyor.

İsabey Camii

 • Yapı 1375 yılında Aydınoğulları'ndan İsa Bey tarafından Şamlı Mimar Ali'ye inşa ettirilmiş.

Güvercinada Kalesi

 • Şehrin merkezinde yer alan ada, Kuşadası İskelesi yapılırken bir mendirek ile karaya bağlanmış. 19. yüzyılda Mora Ayaklanması sırasında Osmanlılar tarafından, adalardan gelebilecek saldırılara karşı uç karakolu olarak kullanılan adanın üzerinde bir Bizans kalesi bulunuyor. Kuşadası’nın simgesi olarak nitelendirilen Güverciada Kalesi, adanın tarihi mekanlarından biri… Barbaros Hayrettin Paşa tarafından yapılan kale, Kuşadası’na bir yol ile bağlı ve turizme açık. Güvercinada’nın gece aydınlatmasıyla oluşan muhteşem manzarasına şahitlik etmek paha biçilemez.

Kruvaziyer ve Yat Limanları

 • Kuşadası'nda iki adet iskele ve 650 yat kapasiteli yat limanı bulunuyor. Günübirlik ve saatlik piknik turu yapan yolcu motorlarının bulunduğu limanda Mavi Tur yapan yatlar da kiralanabiliyor.

Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı

 • 1618 yılında Sadrazam Mehmet Paşa tarafından yaptırılan kervansaray, şehrin korsan saldırılarına karşı korunması amacıyla yapılmış.

Kaleiçi Camii

 • 1618 senesinde Sadrazam Öküz Mehmed Paşa tarafından yaptırılan Kaleiçi Camii, çarşı içinde yer alıyor. Kuşadası’nda yer alan en görkemli cami olan Kaleiçi Camii, tarihi dokusuyla beraber, yapılan restore çalışmasıyla benzersiz bir görünüme kavuşmuş durumda. Caminin yanında yer alan Kaleiçi Hamamı da oldukça ilgi çekiyor.


  Kuşadası'nda Gezilebilecek Daha Fazla Yeri Keşfetmek için Tıklayın!

Plajlar

 • 20 km'nin üstünde kumsal şeridine sahip bir tatil merkezi olan Kuşadası'nda, Kadınlar Denizi Plajı, Güvercinada Plajı, Yılancı Burnu Plajı, Yavansu Plajı, Kuştur Plajı, Karaova Plajı, Güzelçamlı Plajı, Sevgi Plajı, Kalamaki Plajı görülmeye değer.

Kaplıcalar

 • Beldede yer alan kaplıcalar Çıban (Yavan su) Kaplıcası, Venüs Kaplıcası ve Güzelçamlı Kaplıcası.

Damak Zevki

 • Kuşadası mutfağında Ege ve Akdeniz’den esintiler bulunuyor. Kuşadası mutfağı, turizmin etkisiyle dünya mutfağından etkilense de yerel yemek kültürünü hala yaşatıyor. En meşhur yemeklerinin başında incirden yapılan teleme tatlısı geliyor. Paşa böreği, ıspanaklı gözleme, zeytinyağlı börülce, kula çorbası ve etli nohut yahnisi en dikkat çeken yemekler arasında bulunuyor. Kuşadası’nın sahil kenti olması balığında ön plana çıkmasında büyük etken… Bu lezzetlerin yanı sıra sofralara renk katan birçok meze de Kuşadası mutfağında yerini almış durumda. Kuşadası mutfağında yerel lezzetlerin yanında dünya mutfağından birçok lezzetin de tadına bakma imkanı bulabilirsiniz.

Faydalı Bilgiler

 • Uzun bir sahil şeridine sahip olan Kuşadası'nda mutlaka plajlardan birini ziyaret etmelisiniz. Limandan kalkan mavi turlara katılabilirsiniz. Akdeniz ikliminin hakim olduğu Kuşadası’nda mayıs ve eylül ayları yaz turizmi çok hareketli ve canlı oluyor.

Alışveriş Keyfi

 • Oldukça gelişmiş olan merkezde her türlü hediyelik eşya bulmak mümkün. Özellikle yabancı turistlere yönelik yöresel hediyelikler ön planda. Halılardan deri kıyafetlere, nargile çeşitlerinden lokum türlerine kadar birçok seçenek bulmak mümkün.

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.