Kusadasi Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
87 / 87
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala

Kuşadası

Sayısız doğal güzelliğinin yanı sıra tarihi mekânlarıyla da dikkat çeken Kuşadası, her özelliğiyle tatil beklentilerine cevap veren bir cennet.

Şehir merkezinde ya da dışında konumlanmış birçok otel ve tatil köyü de sundukları avantajlı olanaklarla misafirlerini bu cennette ağırlıyor.

Neopolis (Yılancı Burnu)

Denize uzanan ikinci bir yarımada halindeki burun Güvercinada'nın biraz ilerisinde yer alıyor. İyonlar tarafından kurulduğu düşünülen Neopolis'in Kuşadası'nda ilk yerleşme yeri olduğu sanılıyor.

Panionion

İyon Konfederasyonu'na bağlı 12 İyon şehrinin merkezi olan şehir, Davutlar-Güzelçamlı yolu kenarında yer alıyor.

Pygale

Kuşadası'nın 3 km. kadar kuzeyinde konumlanan küçük bir yerleşim yeri olarak görülebilir.

Milli Park

Kuşadası ilçesinin sınırları içinde ve ilçe merkezinin güneyinde yer alıyor. Park, Akdeniz Bölgesi'nde ender görülen bir bitki örtüsüne sahip.

Kadıkalesi

Venedik ve Bizanslılar tarafından kullanılmış olan kalenin bir bölümü 1976 yılında restore edilmiş.

Güvercinada

Şehrin merkezinde yer alan ada, Kuşadası İskelesi yapılırken bir mendirek ile karaya bağlanmış. 19. yüzyılda Mora Ayaklanması sırasında Osmanlılar tarafından, adalardan gelebilecek saldırılara karşı uç karakolu olarak kullanılan adanın üzerinde bir Bizans kalesi bulunuyor.

Selçuk

Efes Antik Şehri, Meryem Ana Evi, Artemis Tapınağı, Aziz Yahya Kilisesi, İsa Bey Cami ve Efes Müzesi Selçuk sınırları içerisinde yer alıyor.

Efes Müzesi

Müzede antik kente ait eserler sergileniyor. İki büyük Artemis heykeli, Eros Başı, Yunuslu Eros heykelciği, Sokrates Başı, Efes Müzesi'nde görülebilecek dünyaca tanınmış eserlerinden bazıları.

Meryem Ana Evi

Panaya Kapulu olarak da bilinen yapı Hıristiyanlar'ın önemli kutsal yerlerinden birisi olarak oldukça önem taşıyor.

Artemis Tapınağı

Dünyanın yedi harikasından biri olan tapınak, antik dünyanın mermerden inşa edilmiş ilk tapınağı olarak biliniyor.

İsabey Camii

Yapı 1375 yılında Aydınoğulları'ndan İsa Bey tarafından Şamlı Mimar Ali'ye inşa ettirilmiş.

Kruvaziyer ve Yat Limanları

Kuşadası'nda iki adet iskele ve 650 yat kapasiteli yat limanı bulunuyor. Günübirlik ve saatlik piknik turu yapan yolcu motorlarının bulunduğu limanda Mavi Tur yapan yatlar da kiralanabiliyor.

Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı

1618 yılında Sadrazam Mehmet Paşa tarafından yaptırılan kervansaray, şehrin korsan saldırılarına karşı korunması amacıyla yapılmış.

Kaleiçi Camii

Çarşı içinde yer alan cami, Sadrazam Öküz Mehmet Paşa tarafından yaptırılmış.

Plajlar

20 km.'nin üstünde kumsal şeridine sahip bir tatil merkezi olan Kuşadası'nda, Kadınlar Denizi Plajı, Güvercinada Plajı, Yılancı Burnu Plajı, Yavansu Plajı, Kuştur Plajı, Karaova Plajı, Güzelçamlı Plajı, Sevgi Plajı, Kalamaki Plajı görülmeye değer.

Kaplıcalar

Beldede yer alan kaplıcalar Çıban (Yavan su) Kaplıcası, Venüs Kaplıcası ve Güzelçamlı Kaplıcası.

Faydalı Bilgiler

Uzun bir sahil şeridine sahip olan Kuşadası'nda mutlaka plajlardan birini ziyaret etmelisiniz. Limandan kalkan mavi turlara katılabilirsiniz.

Alışveriş Keyfi

Oldukça gelişmiş olan merkezde her türlü hediyelik eşya bulmak mümkün. Özellikle yabancı turistlere yönelik yöresel hediyelikler ön planda. Halılardan deri kıyafetlere, nargile çeşitlerinden lokum türlerine kadar birçok seçenek bulmak mümkün.

Gece Hayatı

Otellerin sunduğu renkli animasyon ve canlı müzik gösterilerinin yanı sıra Kuşadası merkezde yer alan barlar sokağında ve çevrede yer alan barlar da diğer eğlence alternatifleri olarak yer alıyor.