Konuk Yazarlar

Konuk Yazarlar, Nereye Gitmeli?, Seyahat

Bir Hafta Sonu Klasiği… İstanbul’a Yakın Bungalov Tatili İçin Nereye Gidilir?

Son yıllarda hayat temposu fazlaca arttı… Kalabalık şehirler, yüksek binalar, sıkışık trafik gibi etmenleri göz önüne alınca, tüm bu yorgunluğu yılda sadece birkaç tatil ile atmak mümkün değil gibi görünüyor. Tam olarak bu nedenle de herkes hafta sonlarını koşturmacadan uzak geçirmenin yollarını arıyor. Son yıllarda trend haline gelmiş bungalov oteller arasında, bu arayışta olanları mutlu edecek bolca seçenek bulunuyor!

Devamı İçin
Doğada, Konuk Yazarlar, Nereye Gitmeli?, Sıra Dışı Rotalar, Talha Aydoğan

Dünyanın Doğal Güzelliklerini Keşfedebileceğin İkonik Yürüyüş Rotaları

Yürüyerek gezmek, dünyayı keşfetmenin en eski ve en temel yöntemlerinden biri olarak bilinir. Adımlarının ritmiyle uyum sağlayarak gözlerinin gördüğü manzaraları, soluduğun taze havayı, aldığın kokuları ve her adımda üstünde yürüdüğün toprağın altında yatan hikayeleri de deneyimlersin. Yürüyüş, kendini doğanın kucağına bırakmanın, yerel kültürleri ve gelenekleri keşfetmenin ve kendini hayata yeniden bağlamanın bir yoludur. Her adım, anılarında kalıcı izler bırakır. Yürüyerek gezmek sadece bir yolculuk değil, aynı zamanda içsel bir keşif serüvenidir.

Seni bambaşka dünyalara götürecek, farklı duygular hissettirecek birbirinden güzel ve huzurlu yürüyüş rotaları ile karşındayız. Hadi birlikte göz atalım!

Devamı İçin
Eğlence, Konuk Yazarlar, Seyahat

Berlin = 2 Gece 2,5 Gün

Berlin; Almanya’nın başkenti, en büyük şehri ve aynı zamanda da bir eyalet olduğundan ilk başta gözünün korkması, “Eyvah! Koskocaman… Gez gez bitmez” diye düşünmen çok normal. Ancak için rahat olsun, Berlin’in hakkı yalnızca 2 gece 2,5 gün!

Bu söylediğim inanılmaz gelecek belki ama uçaktan inip körüğün dibindeki pasaport kontrolünde sıra beklerken, hemen yanındaki bantta dönen bagajını görünce, alışılagelmiş devasa havaalanlarına kıyasla bu kadar ufak bir terminal karşısında şaşıracaksın.

Devamı İçin
Balayı, Konuk Yazarlar, Seyahat

Alican ve Şeyda Çelik’in Jetset ile Balayı Tatili

Herkes balayı tatillinin hayatındaki en özel tatillerinden biri olmasını ister. Unutulmaz anlar yaşamak, unutulmaz anılarla dönmek ister. Biz de kendimiz için böyle bir arayış içine girmiştik ki bir arkadaşımızın tavsiyesiyle Jetset ile görüşmeye başladık. Kafamızın çok karışık olduğu bir anda Jetset uzmanları ile iletişime geçtik ve daha ilk görüşmede doğru yerde olduğumuzdan emin olduk.

Devamı İçin
Konuk Yazarlar, Seyahat

Yerle Gök Arasında Mardin

Mardin, farklı dinlerin aynı avluyu paylaştıkları güzel ve tarihi bir dünya. İnsanların damda yaşadığı, gece gökyüzüne bakıp mutluluklarını yıldızlara anlatabildiği büyülü bir şehir aynı zamanda. Sokaklara çıkıp kaybolabileceğiniz, esnafla yıllardır tanışıyormuş gibi sohbet edebileceğiniz kadar da mütevazi ve sıcakkanlı…

Burada insanların ve renklerin zenginliklerine tanık olabilirsiniz. Bazıları ezan sesiyle, bazıları da çalan çan sesleriyle ellerini kaldırıyor semaya. Mardin’e girdiğiniz andan itibaren her dinden, her uygarlıktan parçalar bulabilirsiniz.

Devamı İçin
Konuk Yazarlar, Seyahat

Abu Dabi: Çölün Ortasında Bir Vaha

Çölün üzerinde yükselen bir şehir… İnsan eliyle anakaraya bağlanmış birçok adadan oluşuyor. Gökyüzünün denize maviyi ödünç vermek yerine, sıcağında erittiği gümüş rengini layık gördüğü bir Ortadoğu şehri… Burası Birleşik Arap Emirlikleri’nin yedi emirliğinden bir tanesi ve başkenti olan Abu Dabi.

Devamı İçin
elexus-genel
Konuk Yazarlar, Seyahat

Hikayenin Başladığı Yer, Elexus!

Kıbrıs’ta yeni bir hikayenin başladığını duydum ve açılış yapmak için ilk adımı attım. Eğlencenin, huzurun, mutluluğun ve hikayenin başladığı yer Elexus’un kapılarını araladım. Yemeğinden hizmetine, personelinden imkanlarına kadar her şey sorunsuzdu. Daha önce birçok defa gittiğim, güzel anılarla döndüğüm bir otel hissi yaşadım. Özellikle aralık ayında yaz havasını yaşamak çok keyifliydi, sürekli sıcak ve güneşli.

Devamı İçin
Konuk Yazarlar, Seyahat

Bizim Tatlı Tatilimiz!

Bizler Etstur’un Tatil Yağmuru Yarışması’nın ocak ayı talihlileri Öztürk ailesiyiz. Bize hediye edilen cömert tatillerden ikincisini yine rüya gibi yaşadık ve bu muhteşem deneyimi sizlerle paylaşmak istedik. Beklentilerimizin çok üzerinde bir tesis ve hizmet anlayışıyla kendimizi çok özel hissettiren Maxx Royal Kemer Resort’ta lezzet, eğlence ve keyif dolu bir hafta geçirdik.

Devamı İçin