Marmaris Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
216 / 216
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin

Marmaris Otelleri

Sırala
Marmaris
Dört bir yanında yeşilin bin bir tonunu barındıran Milli Park, mavi bayraklı berrak deniz ve geceleri gündüzlere bağlayan renkli gece hayatı Marmaris denilince ilk akla gelenler...
Tarihi, M.Ö.12000'lere kadar uzanan Marmaris'te aynı zamanda yat turizmi de son derece gelişmiş durumda...

Marmaris Kalesi

İyonyalılar tarafından yapıldığı tahmin edilen kale, Rodos Seferi sırasında (1522) Kanuni Sultan Süleyman tarafından onarımdan geçirilmiş. Kalenin panaromik manzarası ise eşsiz.

Antik Kentler

Physkos, Loryma (Bozukkale), Amos, Cedrae, Hydas, Erine, Castabus (Pazarlık), Saranda (Söğüt), Bybassios, Euthenna (Altınsivrisi) Marmaris ve çevresinde görülebilecek antik kentler.

Türbeler ve Camiler

Osmanlı döneminden kalan ender yapılardan Sarıana Türbesi ve İbrahim Ağa Cami dikkat çeken yapılar.

Mavi yolculuk ve plajlar

Koyları ve plajlarının sayısı oldukça fazla olan Marmaris tam bir mavi yolculuk cenneti. Cennet Adası, Fosforlu Mağara, İçmeler, Turunç, Kumlubük, Çiftlik, Sedir Adası, Günnücek ve Yalancı Boğaz deniz ve güneşin tadını çıkartmak isteyenler için ideal.
Damak Zevki
Balı ile meşhur olan Marmaris aynı zamanda deniz ürünleri açısından da zengin. Turistik açıdan gelişmiş olan bölgede aynı zamanda dünya mutfağının farklı lezzetlerine de rastlamak mümkün.
Faydalı Bilgiler
  • Kumsallar ve koylar açısından oldukça zengin olan Marmaris'te “Mavi Yolculuk” turlarından birine mutlaka katılmalısınız.
  • Farklı uygarlıklardan kalan antik kentleri ziyaret edebilirsiniz.
Gece hayatı
Geç saatlere kadar çılgın eğlencelere ev sahipliği yapan Barlar Sokağı ile ünlü olan Marmaris'te aynı zamanda canlı müzik yapan mekânlara da rastlamak mümkün.