Ankara Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
164 / 164
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala
Ankara
Orta Anadolu'nun merkezindeki Ankara, 1923 yılından beri Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti.
Konumu itibarıyla tarih boyunca ticaret merkezi olan kent; yeşil alanları, gelişmiş endüstrisi, kültürel değerleri ve tarihsel zenginlikleriyle görülmeye değer...

Anıtkabir

Rasattepe, Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahat yeri olarak seçildikten sonra 1 Mart 1941 tarihinde, mimari tasarım için Serbest Proje Yarışması düzenlenmiş. Yarışmaya Türkiye'den ve dünyadan 47 projeyle birçok mimar katılmış ve 18 Kasım 1943 tarihinde Prof. Emin Onat ve Doç. Orhan Arden'in projelerinin uygulanmasına karar verilmiş. Yaklaşık 750.000 m²'lik bir alanı kaplayan Anıtkabir alanı, Barış Parkı ve Anıt Blok'u olmak üzere iki kısma ayrılıyor

Müzeler

Anıtkabir Atatürk Müzesi, MTA Tabiat Tarihi Müzesi, Resim ve Heykel Müzesi, Gordion ve Gordion Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Etnografya Müzesi, Cumhuriyet Müzesi (II. TBMM Binası), Alagöz Karargâh Müzesi, Hava Müzesi, Meteoroloji Müzesi, Milli Mücadelede Atatürk Konutu ve Demiryolları Müzesi, Pul Müzesi, Topçu ve Füze Okulu Müzesi, TCDD Müzesi, Ülker Zaim Müzesi, 75. Yıl Cumhuriyet Eğitim Müzesi, A.O.Ç. Atatürk Evi ve Müzesi, Beypazarı Kültür ve Tarih Müzesi.

Camiler

Ağaç Ayak Camii, Ahi Elvan Camii, Ahi Yakup Camii, Alaaddin Camii, Aslanhane (Ahi Şerafettin) Camii, Cenab-ı Ahmet Camii, Hacı Bayram Camii, Karacabey Camii, Çiçekçioğlu Camii, Tacettin Camii, Kocatepe Camii, Sarıkadı (Mimarzade) Camii, Zincirli Camii.

Kaleler

Ankara Kalesi, Kalecik Kalesi.

Elmadağ Kayak Merkezi

Elmadağ'ın kuzey yamacında 1500-1850 m. yükseklikte yer alan merkez, Ankara'ya 18 km. mesafede bulunuyor. Merkezde 548 m. uzunluğunda, saatte 720 kişi kapasiteli bir adet teleski bulunuyor.

Kaplıcalar

Kızılcahamam Kaplıcası, Ayaş İçmesi ve Kaplıcası, Ayaş Karakaya Kaplıcası, Dutlu-Tahtalı Kaplıca ve İçmeleri, Çubuk Melikşah Kaplıcası, Haymana Kaplıcası.

Soğuksu Milli Parkı

Ankara'ya 80 km. mesafedeki park, yaklaşık 1050 hektarlık bir alanı kaplıyor. Turistik bakımdan büyük bir önem taşıyan park sahip olduğu bitki örtüsü ile de biyolojik bakımdan ayrı bir özellik taşıyor.

Kuğulu Park

Kavaklıdere'de yer alan park kuğularıyla ünlü.

Atakule

İlginç mimarisiyle ve 125 m. yüksekliği ile Ankara'nın en dikkat çeken yapılarından biri olan Atakule Alışveriş Merkezi'nde birçok farklı markanın ürünlerinin yer aldığı mağazalar hizmet veriyor. Konumuyla şehrin tümüne hakim olan alışveriş merkezinin döner lokantası tüm şehre hakim bir manzaraya sahip.

Pembe Köşk

İsmet İnönü'ye ait eşyaların yer aldığı müze 23 Nisan, 19 Mayıs, 29 Ekim ve 10 Aralık günlerinde, 10.00-17.00 saatleri arasında ziyarete açık.

Roma Hamamı

Çankırı Caddesi üzerinde yer alana hamam iki bölümden oluşuyor. Hamamda Roma Dönemi'ne ait yapılar görülebiliyor.

Augustus Tapınağı

Ulus'ta Hacı Bayram Camii'nin bitişiğindeki tapınak, eski çağlardan günümüze kalmış yapıların en önemlilerinden birisi.

Külhöyük

Haymana ilçesi, Oyaca Kasabası yakınında yer alan orta büyüklükteki höyükte Eski Tunç Çağı'ndan kalma buluntular elde edilmiş.
Faydalı Bilgiler
  • Anıtkabir'i mutlaka ziyaret etmelisiniz!
  • Şehrin en yüksek noktalarından biri olan Atakule'den günbatımını seyredebilirsiniz.
  • Kuğulu Park'ta kuğulara simit atabilirsiniz.
Alışveriş Keyfi
Ulus, Kızılay ve Kavaklıdere alışveriş merkezlerinin yoğunlaştığı bölgeler olarak rağbet görüyor. Ulus yakınlarındaki Çıkrıkçılar Yokuşu'nda dokuma, bakır, çömlek, hasır, deri gibi geleneksel el sanatları ürünleri, çeşitli takı, süs, hediyelik ürünler ve her türlü antika eşyanın satıldığı alışveriş mekânları bulunuyor. Diğer bir alternatif de çeşitli antika, bakır ve mücevheratın yanı sıra baharat, kurutulmuş meyve ve kuruyemiş satılan Bakırcılar Çarşısı. Modern alışveriş merkezleri ise genelde Kızılay'da, Tunalı Hilmi Caddesi'nde ve Çankaya Atakule'de yer alıyor.
Gece hayatı
Son yıllarda birbiri ardına açılan gece kulüpleri ve barlarla oldukça renklenen Ankara gece hayatı Bahçelievler ve Sakarya Caddesi çevresinde yoğunlaşmış durumda. Canlı müzik yapan mekânlardan, pub'lara kadar birçok alternatif mevcut.