Bursa Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
105 / 105
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala

Bursa

Osmanlı İmparatorluğu'ndan devraldığı paha biçilmez kültür hazinelerini göğsünde saklayan, aynı anda hem modern hem de daima geleneksel kalmayı başaran ''hanlar kenti'' Bursa'yı keşfetmenin tam vakti!

1326 yılında Orhan Gazi tarafından fethedilen Bursa, Osmanlı İmparatorluğu'nun temellerinin atıldığı şehirdir.

Ulu Camii

Bursa'da gezilecek yerler deyince akla gelen ilk mekan olan Ulu Camii, Evliya Çelebi'nin tabiri ile ''Bursa'nın Ayasofya'sı'' olarak biliniyor. İnşaatında Karagöz ve Hacivat'ın çalıştığı rivayet edilen cami, mimarisi ve süslemeleriyle nefes kesiyor.

Koza Han

Geleneksel dokusunu koruyan bir Osmanlı hanı olan Koza Han'ın geniş avlusunda çayınızı yudumlarken zamanda yolculuk yapabilirsiniz.

Cumhuriyet Caddesi

Bursa'da ne yapılır sorusunun tek başına cevabı olabilecek bir mekan olan Cumhuriyet Caddesi, Bursa'nın nostaljik dokusunu hissedebileceğiniz özel bir cadde. Tarihi Kapalıçarşı'ya ev sahipliği eden Cumhuriyet Caddesi çevresinde, farklı bütçelere hitap eden Bursa Otelleri de mevcut.

Cumalıkızık

Bursa butik otelleri ile Türkiye çapında büyük bir üne sahip. Çoğu eski konaklardan dönüştürülmüş orijinal butik otellerin en güzellerini, nostaljik sokakları ile fotoğraf karesini andıran Cumalıkızık kasabasında bulabilirsiniz.

Tarihi Eserler ve Ören Yerleri

Bursa'nın en önemli tarihi eserleri arasında Tophane, Yeşil Türbe, Saltanat Kapısı'nı sayabiliriz.

Damak Zevki

Bursa yemeklerinin baş tacı tabii ki "iskender''. Pideli köfte ve Bursa kebabı da denemeniz gereken lezzetler arasında. Ayrıca Bursa'ya gitmişken kestane şekeri çeşitlerinin tadına bakmamak da olmaz!

Faydalı Bilgiler

  • İstanbul'dan Bursa'ya karayoluna alternatif olarak, deniz otobüslerini kullanarak sadece 2 saatte ulaşabilirsiniz.
  • Bursa'da özellikle tekstil ürünlerini son derece uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz outlet mağazaları bulunuyor.

Gece Hayatı

Genellikle Heykel ve Görükle bölgelerinde konumlanan Bursa gece hayatının keyfini çıkarabileceğiniz en iyi mekanlar Görükle'deki Hayal Kahvesi ve Heykel'de bulunan Bursa Suare.