Yenilenen web sitemizle devam etmek ister misin? YENİ SİTEYE GİT
Aylar
Özel Dönemler

Mersin Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Mersin Otelleri

Sonuçları filtrele
116 / 116
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Mersin Otelleri

Tarihi MÖ 6500'lere kadar dayanan kentte tarih boyunca Türkmenlerden, Latin Ortodoks topluluklara; Rum göçmenlerden Arap Ortodoks cemaatine kadar pek çok topluluk bir arada yaşamış. Aynı zamanda bir liman keti olan Mersin ticari açıdan da önem taşıyor. Sadece doğal güzelliği ile değil tarihi dokusu ile de size sunacağı pek çok şey var bu şirin Akdeniz kentinin…

Yedi Uyurlar Mağarası

Tarsus İlçesi'nin kuzeybatısında yer alan Yedi Uyurlar, diğer adı ile Eshab-ı Kehf Mağarası, Hıristiyanlar ve Müslümanlarca kutsal bir ziyaret yeri olarak kabul ediliyor. Mağaraya 15 basamaklı bir merdiven aracılığı le ulaşmak mümkün. Mağaranın üzerinde ise Sultan Abdulaziz'in 1873 yılında yaptırdığı bir cami yer alıyor.

Narlıkuyu - Cennet Cehennem Mağarası

Bölgenin en güzel koylarından olan Narlıkuyu'da yer alan Cennet-Cehennem Mağaraları, Mersin'de görülecek yerlerin başında geliyor. Mağaralar kalkerli arazinin çökmesi ile oluşmuş. 450 basamakla inilen Cennet Mağarası'nın içinde yer alan Meryem Ana Kilisesi, Hıristiyanlar tarafında hac mekanı olarak kabul edildiği için her yıl binlerce ziyaretçi burayı görmek için Mersin Otelleri'ni dolduruyor.

Kız Kalesi

Mersin'e 60 km uzaklıktaki Kız Kalesi şehrin simgelerinden bir… Bu bölgedeki yerleşimin M.Ö. 4. yüzyıla kadar uzandığı biliniyor. Kıyıdan 500 m açıkta, bir adacık üzerine kurulu olan kale, sarnıçlar ve lahitlerden oluşuyor. Ünlü tarihçi Heredot, buranın Georges adında Kıbrıslı bir prens tarafından kurulduğunu belirtiyor.

Nusrat Mayın Gemisi

Çanakkale Zaferi'ne damgasını vurmuş Nusrat Mayın Gemisi, boğaza döşediği mayınlarla savaşın gidişatını değiştiren önemli bir role sahip. 1913 yılında Osmanlı donanmasına katılan Nusrat, sonraki yıllarda yük gemisi olarak kullanılmış. 1990 yılında Mersin Limanı'nda atıl durumda kalan gemi, uzun bir restorasyonun ardından Tarsus'ta seergileniyor ve ziyaretçi akınına uğruyor.

Anamur Çayı

Mersin'in doğal güzelliğinin en önemli temsilcilerinden biri olan Anamur Çayı, Toros Dağları'nın eteklerinden çıkıp Çatalyatak, Kızcağız ve Yellice tepelerinden geçerek Akdeniz2e sularını bırakıyor. Çayın etrafındaki mesire yerlerinde, serin sularda yüzebilir, alabalık yiyebilir, farklı bir deneyim yaşamak isterseniz kendi balığınızı kendiniz tutabilirsiniz.


Tarsus Şelalesi

Mersin'in en güzel mesire yerlerinden biri olan Tarsus Şelalesi, adını aldığı Tarsus ilçesi sınırlarında yer alıyor. Şelale, Berdan Nehri'nin birkaç metre yüksekten dökülen suları ile oluşmuş. Şelale, Roma döneminde nekropol olarak kullanılıyormuş. Şelalenin etrafında bu dönemden kalma, kayalara oyulmuş mezarları görebilirsiniz.

Ilısu Şelalesi

Gülnar ilçesindeki şelale, Mersin'in doğa harikalarından biri... 70 metre yükseklikten dökülen sular, sadece manzarası ile değil çıkardıkları sesle ve yaydıkları serin hava ile özellikle de yazın sıcağından bunalanlar için ferah ve huzurlu bir atmosfer sunuyor.

Olba Antik Kenti

Mersin'in Silifke ilçesinde, Örenköy'de bulunan kalıntılar, antik dönemde Olba Krallığı'nın merkezi olarak biliniyor. Dönemin en önemli ticaret kentlerinden olan Olba Antik Kenti'nde, günümüze kadar ulaşmış olan su kemeri, nekropol, tiyatro, çeşme binası, lahitler, kral mezarları ve evlerin kalıntılarını görmeniz mümkün.

Limonlu Çayı

Mersin'deki doğal güzelliklerin peşine düşenlerdenseniz, Erdemli sınırları içerisindeki Limonlu Çayı'nı da mutlaka görün. Aksıfat ve Eldilek derelerinin birleşmesiyle oluşan ve akdenize dökülen Limonlı Çayı, geçtiği güzergahta muhteşem bir doğal atmosfer yaratıyor. Çevresinde tesisler ve mesire alanı bulunan çay suyun sesinde ve ferahlığında huzur bulmak isteyen doğa severleri bekliyor.

Plajlar

Sakin ve huzurlu plajları ile Mersin, deniz ve güneş keyfini kalabalıktan ve gürültüden uzakta yapmak isteyenler için ideal adresler sunuyor. Taşucu Plajı, Susanoğlu Plajı, Kızkalesi Halk Plajı, Soli Turistik Tesisleri, Aydıncık Plajı, Kapızlı Halk Plajı bölgenin en güzel plajları arasında sayılabilir. Halk plajı kullanmak istemezseniz, Mersin Otelleri'nin kendine ait özel plajlarını da kullanabilirsiniz.

Akçakıl Koyu

Mersin'in en güzel koylarından biri olan Akçakıl, Silifke sınırları içerisindeki Taşucu'nda konumlanıyor. İlçe merkezine 12 km mesafedeki bu muhteşem koy, çam ağaçları ile çevrili sakin ve huzurlu bir kıyı atmosferi sunuyor. Sahili ince çakıl taşlarından oluşan koyun suları, serin ve giderek derinleşen bir özelliğe sahip. Kalabalık beach club'lardan, gürültüden ve karmaşadan uzakta bir deniz tatili için Akçakıl Koyu'nu tercih edebilirsiniz.

Tarihi Eserler ve Ören Yerleri

St. Paul Kuyusu ve Kilisesi, Kırıkkaşık Bedesteni ve Aydıncık İlçesi'nde bulunan farklı yapısı ile ilgi çeken Anıt Mezar, bölgede bulunan onlarca tarihi eserden sadece birkaçı.

Damak Zevki

Mersin deyince akla gelen tantuniyi denemeden, üzerine ceviz ve özel bir krema ile hazırlanan kerebiç tatlısını yemeden; sevdiklerinize hediyelik cezerye tatlısı almadan Mersin gezinizi sonlandırmayın.

Faydalı Bilgiler:

  • Mersin ve çevresinde deniz sezonu mayıs sonunda açılıp, ekim ayı başında kapanıyor. Aşırı sıcaklara maruz kalmadan deniz keyfi yapmak isteyenler bu tarihleri tercih edebilir.
  • Mersin'de mavi bayraklı plaj sayısı 9! Özellikle Tarsus Plajı'nı görmeden dönmeyin.