Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maksimum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maksimum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (118 / 118)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Konaklama Tipi
Otel Tipi
Misafir Puanı
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Fiyat Aralığı
Bölge
Zincir Oteller

Mersin Otelleri

için toplam 118 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Yedi Uyurlar Mağarası

 • Tarsus İlçesi’nin kuzeybatısında yer alan Yedi Uyurlar, diğer adı ile Eshab-ı Kehf Mağarası, Hıristiyanlar ve Müslümanlarca kutsal bir ziyaret yeri olarak kabul ediliyor. Mağaraya 15 basamaklı bir merdiven aracılığı le ulaşmak mümkün. Mağaranın üzerinde ise Sultan Abdulaziz’in 1873 yılında yaptırdığı bir cami yer alıyor.

Narlıkuyu - Cennet Cehennem Mağarası

 • Bölgenin en güzel koylarından olan Narlıkuyu’da yer alan Cennet-Cehennem Mağaraları, Mersin’de görülecek yerlerin başında geliyor. Mağaralar kalkerli arazinin çökmesi ile oluşmuş. 450 basamakla inilen Cennet Mağarası’nın içinde yer alan Meryem Ana Kilisesi, Hıristiyanlar tarafında hac mekanı olarak kabul edildiği için her yıl binlerce ziyaretçi burayı görmek için Mersin Otelleri’ni dolduruyor.

Kız Kalesi

 • Mersin’e 60 km uzaklıktaki Kız Kalesi şehrin simgelerinden bir… Bu bölgedeki yerleşimin M.Ö. 4. yüzyıla kadar uzandığı biliniyor. Kıyıdan 500 m açıkta, bir adacık üzerine kurulu olan kale, sarnıçlar ve lahitlerden oluşuyor. Ünlü tarihçi Heredot, buranın Georges adında Kıbrıslı bir prens tarafından kurulduğunu belirtiyor.

Nusrat Mayın Gemisi

 • Çanakkale Zaferi’ne damgasını vurmuş Nusrat Mayın Gemisi, boğaza döşediği mayınlarla savaşın gidişatını değiştiren önemli bir role sahip. 1913 yılında Osmanlı donanmasına katılan Nusrat, sonraki yıllarda yük gemisi olarak kullanılmış. 1990 yılında Mersin Limanı’nda atıl durumda kalan gemi, uzun bir restorasyonun ardından Tarsus’ta seergileniyor ve ziyaretçi akınına uğruyor.

Anamur Çayı

 • Mersin’in doğal güzelliğinin en önemli temsilcilerinden biri olan Anamur Çayı, Toros Dağları’nın eteklerinden çıkıp Çatalyatak, Kızcağız ve Yellice tepelerinden geçerek Akdeniz2e sularını bırakıyor. Çayın etrafındaki mesire yerlerinde, serin sularda yüzebilir, alabalık yiyebilir, farklı bir deneyim yaşamak isterseniz kendi balığınızı kendiniz tutabilirsiniz.


Tarsus Şelalesi

 • Mersin’in en güzel mesire yerlerinden biri olan Tarsus Şelalesi, adını aldığı Tarsus ilçesi sınırlarında yer alıyor. Şelale, Berdan Nehri’nin birkaç metre yüksekten dökülen suları ile oluşmuş. Şelale, Roma döneminde nekropol olarak kullanılıyormuş. Şelalenin etrafında bu dönemden kalma, kayalara oyulmuş mezarları görebilirsiniz.

Ilısu Şelalesi

 • Gülnar ilçesindeki şelale, Mersin’in doğa harikalarından biri... 70 metre yükseklikten dökülen sular, sadece manzarası ile değil çıkardıkları sesle ve yaydıkları serin hava ile özellikle de yazın sıcağından bunalanlar için ferah ve huzurlu bir atmosfer sunuyor.

Olba Antik Kenti

 • Mersin’in Silifke ilçesinde, Örenköy’de bulunan kalıntılar, antik dönemde Olba Krallığı’nın merkezi olarak biliniyor. Dönemin en önemli ticaret kentlerinden olan Olba Antik Kenti’nde, günümüze kadar ulaşmış olan su kemeri, nekropol, tiyatro, çeşme binası, lahitler, kral mezarları ve evlerin kalıntılarını görmeniz mümkün.

Limonlu Çayı

 • Mersin’deki doğal güzelliklerin peşine düşenlerdenseniz, Erdemli sınırları içerisindeki Limonlu Çayı’nı da mutlaka görün. Aksıfat ve Eldilek derelerinin birleşmesiyle oluşan ve akdenize dökülen Limonlı Çayı, geçtiği güzergahta muhteşem bir doğal atmosfer yaratıyor. Çevresinde tesisler ve mesire alanı bulunan çay suyun sesinde ve ferahlığında huzur bulmak isteyen doğa severleri bekliyor.

Plajlar

 • Sakin ve huzurlu plajları ile Mersin, deniz ve güneş keyfini kalabalıktan ve gürültüden uzakta yapmak isteyenler için ideal adresler sunuyor. Taşucu Plajı, Susanoğlu Plajı, Kızkalesi Halk Plajı, Soli Turistik Tesisleri, Aydıncık Plajı, Kapızlı Halk Plajı bölgenin en güzel plajları arasında sayılabilir. Halk plajı kullanmak istemezseniz, Mersin Otelleri’nin kendine ait özel plajlarını da kullanabilirsiniz.

Akçakıl Koyu

 • Mersin’in en güzel koylarından biri olan Akçakıl, Silifke sınırları içerisindeki Taşucu’nda konumlanıyor. İlçe merkezine 12 km mesafedeki bu muhteşem koy, çam ağaçları ile çevrili sakin ve huzurlu bir kıyı atmosferi sunuyor. Sahili ince çakıl taşlarından oluşan koyun suları, serin ve giderek derinleşen bir özelliğe sahip. Kalabalık beach club’lardan, gürültüden ve karmaşadan uzakta bir deniz tatili için Akçakıl Koyu’nu tercih edebilirsiniz.

Tarihi Eserler ve Ören Yerleri

 • St. Paul Kuyusu ve Kilisesi, Kırıkkaşık Bedesteni ve Aydıncık İlçesi’nde bulunan farklı yapısı ile ilgi çeken Anıt Mezar, bölgede bulunan onlarca tarihi eserden sadece birkaçı.

Damak Zevki

 • Mersin deyince akla gelen tantuniyi denemeden, üzerine ceviz ve özel bir krema ile hazırlanan kerebiç tatlısını yemeden; sevdiklerinize hediyelik cezerye tatlısı almadan Mersin gezinizi sonlandırmayın.

Faydalı Bilgiler:

 • Mersin ve çevresinde deniz sezonu mayıs sonunda açılıp, ekim ayı başında kapanıyor. Aşırı sıcaklara maruz kalmadan deniz keyfi yapmak isteyenler bu tarihleri tercih edebilir.#Mersin’de mavi bayraklı plaj sayısı 9! Özellikle Tarsus Plajı’nı görmeden dönmeyin.#
Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.