Mersin Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
74 / 74
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala

Mersin

Akdeniz'in sakin şehri Mersin, palmiyelerle süslü sokakları, mavi bayraklı sahilleri ve konuk sever halkı ile Doğu Akdeniz'in keşfedilmeyi bekleyen vahası.

Tarihi MÖ 6500'lere kadar dayanan kentte tarih boyunca Türkmenlerden, Latin Ortodoks topluluklara; Rum göçmenlerden Arap Ortodoks cemaatine kadar pek çok topluluk bir arada yaşamış.

Yedi Uyurlar Mağarası

Tarsus İlçesi'nin kuzeybatısında yer alan Eshab-ı Kehf Mağarası, Hıristiyan ve Müslümanlarca kutsal bir ziyaret yeri olarak kabul ediliyor.

Narlıkuyu - Cennet Cehennem Mağarası

Bölgenin en güzel koylarından olan Narlıkuyu'da yer alan Cennet-Cehennem Mağaraları kalkerli arazinin çökmesi ile oluşmuştur. 450 basamakla inilen Cennet Mağarası'nın içinde yer alan Meryem Ana Kilisesi, Hıristiyanlar tarafında hac mekanı olarak kabul edildiği için her yıl binlerce Hıristiyan burayı görmek için Mersin Otelleri'ni dolduruyor.

Kız Kalesi

En iyi Mersin butik otellerinin yer aldığı ve efsanelerle dolu kalesi ve altın plajları ile Mersin'e 60 km uzaklıktaki Kız Kalesi'ni mutlaka ziyaret edin!

Nusrat Mayın Gemisi

Çanakkale Zaferi'ne damgasını vurmuş Nusrat Mayın Gemisi, uzun bir restorasyonun ardından Tarsus'ta ziyaretçi akınına uğruyor.

Tarihi Eserler ve Ören Yerleri

St. Paul Kuyusu ve Kilisesi, Kırıkkaşık Bedesteni ve Aydıncık İlçesi'nde bulunan farklı yapısı ile ilgi çeken Anıt Mezar, bölgede bulunan onlarca tarihi eserden sadece birkaçı.

Plajlar

Taşucu Plajı, Susanoğlu Plajı, Kızkalesi Halk Plajı, Soli Turistik Tesisleri, Aydıncık Plajı, Kapızlı Halk Plajı bölgenin en güzel plajları arasında sayılabilir. Halk plajı kullanmak istemezseniz, Mersin Otelleri'nin kendine ait özel plajlarını da kullanabilirsiniz.

Damak Zevki

Mersin deyince akla gelen tantuniyi denemeden, üzerine ceviz ve özel bir krema ile hazırlanan kerebiç tatlısını yemeden; sevdiklerinize hediyelik cezerye tatlısı almadan Mersin gezinizi sonlandırmayın.

Faydalı Bilgiler

  • Mersin ve çevresinde deniz sezonu mayıs sonunda açılıp, ekim ayı başında kapanıyor. Aşırı sıcaklara maruz kalmadan deniz keyfi yapmak isteyenler bu tarihleri tercih edebilir.
  • Mersin'de mavi bayraklı plaj sayısı 9! Özellikle Tarsus Plajı'nı görmeden dönmeyin.

Gece Hayatı

Haziran-eylül ayları arası oldukça hareketli bir gece hayatı olan Mersin'in en güzel mekanları Republic Bar ve Gladius Night Club.