Eskişehir Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Eskişehir Otelleri

Sonuçları filtrele
55 / 55
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Kentin içinden geçen Porsuk Çayı üzerindeki gondolları, özenli ve tertemiz sokakları ve her yaştan insanın doldurduğu neşeli kafeleriyle bir Avrupa kentini andıran Eskişehir'i keşfetmeye ne dersiniz?

Uzun yıllar Anadolu Selçuklu Devleti için önemli bir ticari merkez olan Eskişehir, aynı zamanda Kırım Sürgünü ile ülkemize gelen Tatar halklarına da yurt olmuştur.

Odunpazarı

Eskişehir gezilecek yerler listesinin ilk sırasında kesinlikle Odunpazarı geliyor. Osmanlı ve Türkmen mimarisinin izlerini taşıyan tarihi konaklardan oluşan bu nostaljik semti mutlaka görün.

Sazova Parkı

Küçük bir Disneyland gibi duran ve yeşillikler içindeki göletinde su kayağı ve kano gibi sporlar yapılabilen Sazova Parkı özellikle çocukların çok seveceği bir mekan.

Porsuk Nehri & Adalar

Eskişehir'e Venedik havası veren, daima canlı Adalar bölgesinde, hem en güzel Eskişehir Otelleri'ne, hem pek çok butik ve dükkana hem de şirin kafelere kolayca erişebilirsiniz. Porsuk Çayı üzerinde yapılan bot seferleriyle manzaranın tadına varmayı sakın unutmayın!

Tarihi ve Kültürel Zenginlikler

Eskişehir'de görülecek yerler saydıklarımızla sınırlı değil elbette. 19. yüzyıl Osmanlı mimarisini yansıtan Osmanlı Evi, Reşadiye Camii, Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Eti Arkeoloji Müzesi ve dillere destan Eskişehir hamamlarının bulunduğu Hamamyolu Caddesi kentin en önemli kültürel zenginlikleri arasında.

Damak Zevki

Eskişehir yemekleri deyince akla hemen çibörek gelir. Tatar mutfağına ait olan çiböreğin yanı sıra etli yaprak sarması, kıygaşa, göbete, nuga helvası ve tutmaç Eskişehir mutfağının en leziz örneklerinden.

Faydalı Bilgiler

  • Eskişehir, yüksek hızlı tren hattında yer aldığı için kente ulaşım son derece rahat.
  • Kent tam manasıyla bir öğrenci kenti olduğu için, Eskişehir'de pek çok yerde uygun fiyatlarla kaliteli hizmet almak mümkün.

Gece Hayatı

Türkiye'nin en hareketli ve nitelikli gece mekanlarına ev sahipliği yapan Eskişehir'in en popüler mekanları Bezgin, 222Park ve Retro Hall.