2023 resmi tatiller hangi gün - 2023 resmi tatiller takvimi

Bu yıl için gezilecek yerler listen hazır mı? “Gezip görmek istediğim çok yer var ama zaman bulmak biraz zor oluyor.” diyorsan, 2023 resmi tatiller takvimine göz atıp sana uygun bir zaman için şimdiden gezi planı oluşturabilirsin.

Bu yıl resmi tatiller hangi güne denk geliyor öğrenmek için yazımıza göz at ve hayalini kurduğun seyahatleri planlamak için harekete geç!

Resmi tatillerde neler yapacağına karar verdikten sonra uygun fiyata uçak bileti bulmak için araştırmalara başlayabilir, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak unutulmaz anların tadını çıkarmaya odaklanabilirsin.

2023 resmi tatiller hangi gün - 2023 resmi tatiller takvimi

2023’de Toplam Kaç Gün Resmi Tatil Var?

2023 yılında toplamda 15,5 gün resmi olarak tatil sayılıyor. Resmi tatillere ek olarak yıllık izin alabilir ve hafta sonu ile birleştirerek tatil günlerini uzatabilirsin.

Resmi Tatillerde Ne Yapabilirim?

2023 resmi tatil günlerinde yurt içinde gezip görebileceğin çok yer var. Türkiye’nin doğal güzelliklerini görmek için zaman ayırabilir, zengin kültürleri keşfe çıkabilir ya da gurme turu yapabilirsin. Kapadokya otellerinde yer ayırtarak peribacalarının güzelliğine şahit olmak güzel olabilir. Gaziantep’te gurme turuna konfor katmak için Gaziantep otellerinde kalabilirsin. Çocuk dostu otellerden birinde yer ayırtarak ailenle birlikte tatilin tadını çıkarmaya odaklanabilir ya da doğayla iç içe olacağın bir Karadeniz turu için Çamlıhemşin otellerinde yerini alabilirsin.

2023 resmi tatiller hangi gün - 2023 resmi tatiller takvimi

21-23 Nisan 2023 – Ramazan Bayramı

2023 yılında Ramazan Bayramı arifesi 20 Nisan Perşembe gününe denk geliyor. Ramazan Bayramı ise 21 Nisan’da başlayıp 23 Nisan’da sona eriyor. Yani 2023 Ramazan Bayramı tatili 3,5 gün oluyor. Yarım günlük arife tatiline ek olarak yarım gün de izin alabilir ve bayramda 4 günlük güzel bir plan yapabilirsin.

Arkadaşlarında veya ailenle güzel zamanlar geçirmek için bu mevsimde Akdeniz tatiline çıkmayı düşünebilirsin. Bayrama özel programlar sunan otellerden birinde hep birlikte keyifle zaman geçirebilirsiniz.

2023 resmi tatiller hangi gün - 2023 resmi tatiller takvimi

23 Nisan 2023 – Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Yılbaşı tatili gibi 23 Nisan tatili de 2023 yılında pazar gününe denk geliyor. Aynı zamanda bu yıl 23 Nisan, Ramazan Bayramı’nın son gününe rastlıyor. Bu durumda önerimiz aynı; yarım günlük yıllık izin atıp 23 Nisan haftasını 4 gün sürecek uzun bir hafta sonu tatili olarak görebilirsin.

Bahar günlerini çocuklarınla beraber geçirebileceğin güzel bir tatil için doğayla iç içe olmayı tercih edebilirsin. Yeşilin ve oksijenin bol olduğu Kazdağları’nı gezip keşfetmeye ne dersin? Kazdağları otelleri arasından seçimini yapıp yer ayırtabilirsin. Ailece keyifli bir şehir turu yapmak isterseniz Eskişehir otellerinde yer ayırtıp Sazova Milli Parkı, Masal Şatosu, müzeleri ve parkları gibi Eskişehir’de gezilecek yerleri ziyaret edebilirsiniz.

2023 resmi tatiller hangi gün - 2023 resmi tatiller takvimi

1 Mayıs 2023 – Emek ve Dayanışma Günü

3 gün sürecek bir hafta sonu tatili planlamak ister misin? 2023 yılında 1 Mayıs resmi tatili, pazartesi gününe denk geliyor. Hafta sonu ile birleştirip kısa bir tatile çıkabilirsin. Baharın tüm güzelliklerini sunduğu bu mevsimde şehirden çok uzaklaşmadan doğa ile buluşabileceğin yerlere gidebilirsin. Dilersen cuma akşamı yola koyulacak şekilde plan yapıp Ege otellerinde kısa ama etkili bir tatilin tadını sevdiklerinle birlikte çıkarabilirsin.

2023 resmi tatiller hangi gün - 2023 resmi tatiller takvimi

19 Mayıs 2023 – Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

2023’te 19 Mayıs tatili, birçoğumuz için haftanın son iş günü olan cuma gününe denk geliyor. Bu da 3 günlük kısa bir tatil için güzel bir zaman dilimi oluşturuyor. Hafta sonu çalışanlar da 1 gün izin alarak 19 Mayıs tatilini hafta sonuna bağlayabilir.

Şehirden biraz uzaklaşıp kafa dağıtmak için tatil planı yapmak istersen, 19 Mayıs otelleri arasından sana uygun olanı seçip yerini erkenden ayırtabilirsin. Dilersen şehirden çok uzaklaşmadan günübirlik doğa turları yapıp kalan günlerde dinlenebilirsin.

2023 resmi tatiller hangi gün - 2023 resmi tatiller takvimi

28 Haziran – 1 Temmuz 2023 – Kurban Bayramı

Geldik 2023 yılının en uzun resmi tatil dönemine… 28 Haziran Çarşamba günü başlayan Kurban Bayramı, 1 Temmuz Cumartesi günü sona eriyor. 27 Haziran Salı ise arife günü, yani yarım günlük tatil başlıyor. Arife günü ile birlikte 2023’te Kurban Bayramı tatili 4,5 gün. Pazar günü de eklenince tatil için 5,5 günlük harika bir zaman var. Daha uzun bir tatil hayal ediyorsan, hafta başına 1,5 günlük yıllık izin atabilir ve toplamda 9 gün boyunca dinlenmeye ve eğlenmeye zaman ayırabilirsin.

Mevsim yaz, tatil uzun… Unutulmaz bir tatil planı yapmak için elini çabuk tutmalısın. Hatta erken rezervasyon otellerini inceleyerek avantajlı fiyatlarla şimdiden tatilini planlayabilirsin. Marmaris, Bodrum, Fethiye, Antalya, Belek, Kemer… Hem Ege hem Akdeniz tatili için harika bir zaman. Dilersen Kıbrıs otellerinde de yer ayırtabilirsin. Bu dönemde mutlaka bayrama özel etkinlikler sunan oteller olacaktır. Kurban Bayramı otelleri listesine göz atıp aradığın eğlenceyi kolayca bulabilir ve tatilini planlayabilirsin.

2023 resmi tatiller hangi gün - 2023 resmi tatiller takvimi

30 Ağustos 2023 – Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı çarşamba gününe rastlıyor. Haftanın tam da ortasına denk gelen bu resmi tatili günübirlik bir gezi ile değerlendirebilirsin. Dilersen haftanın başı ya da sonu için ek olarak izin alıp güzel bir tatil planı yapabilirsin. Tatili uzatmaya karar verirsen 30 Ağustos otellerini mutlaka incele. Tatilini nerede geçirmek istediğini seç ve yerini hemen ayırt. Dinlenip eğlenmek için iyi bir mevsim… Tadını çıkar!

2023 resmi tatiller hangi gün - 2023 resmi tatiller takvimi

29 Ekim 2023 – Cumhuriyet Bayramı

Bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi tatili, 28 Ekim Cuma yarım günü ve cumartesi gününü kapsıyor. 28 Ekim için yarım gün izin alarak hafta sonu ile birlikte 3 günlük tatil molası verebilirsin. Ekim ayında sonbaharın eşsiz renkleri ile buluşmak için bu tatili, Yedigöller ve Abant gezileri ile taçlandırabilirsin. Şehir turu yapmak istiyorsan Bursa, Mardin, Safranbolu, Ağva gibi yerleri de gezi listene ekleyebilirsin. Farklı alternatifler araştırmak istiyorsan 29 Ekim otellerini inceleyip sana uygun otellerden birinde yerini erkenden ayırtabilirsin.

2023 resmi tatiller hangi gün - 2023 resmi tatiller takvimi

Yorumlar