Gaziantep Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Değiştir

Gaziantep Otelleri

Sonuçları filtrele
44 / 44
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Tarihi ve nostaljik bir şehrin sokaklarını arşınlamak isterseniz, hele bir de güzel yemeklere ve damak tadınıza düşkünseniz; yurt içinde yapacağınız unutulmaz seyahatlerinize, güneydoğunun sıcacık kenti Gaziantep'ten başlamalısınız! Osmanlı'da "Ayıntap" ismiyle anılan Gaziantep, adını tarihin derinliklerinden, Gazi sıfatını ise Milli Mücadele Dönemi'ndeki kahramanlıklarından alan bir kent. Mutfağına ayrı, tarihine ayrı saygı duyulan bu şehrin yüzlerce, hatta binlerce yıllık kültürel geçmişine tanık olmak Gaziantep'e olan beğeninizi daha da artıracak. Güneydoğunun tarihsel ve kültürel zenginliklerini daha yakından tanımak ve Antep sofrasının baş tacı olan lezzetlerin tadına bakmak için rotanızı Gaziantep'e çevirecekseniz, Etstur ayrıcalıkları ile en iyi Gaziantep Otelleri'nde yerinizi ayırtabilir ve konforlu bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz. Gaziantep'in merkezinde konaklanabilecek otel seçeneklerinin yanında; doğal güzelliklerle çevrili bölgelerde de otel bulmak mümkün. Şehirde hızlı bir tur atacaksanız havalimanına yakın Gaziantep Otelleri'ne de bakmanızı öneririz.

Tarihi Bakırcılar Çarşısı

Gaziantep'in sembollerinden olan Tarihi Bakırcılar Çarşısı, Gaziantep'in geleneksel alışveriş kültürünü yaşatan ve zamana meydan okuyan bir mekan. Sadece 500 yıllık tarihi dükkanlar arasında dolaşmak bile oldukça keyifli. Burada saatlerinizi geçirebileceğiniz gibi sevdiklerinize otantik hediyeler de alabilirsiniz. Çarşı ayrıca Gaziantep butik otellerine yakın konumuyla da dikkat çekiyor.

Zeugma Mozaik Müzesi

Şehrin en önemli tarihsel mirası olan Zeugma Antik Kenti'ne ait kalıntıların sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep'te gezilecek yerlerin başında geliyor. Her biri binlerce yıllık olan mozaikler, üzerinde bulunduğumuz toprakların zenginliğini fısıldıyor adeta. Her yıl birçok turist bakışıyla hafızalara kazınmış olan meşhur Çingene Kızı Mozaiği'ni görmek için müzeyi ziyaret ediyor.

Bayazhan Gaziantep Kent Müzesi

1909 yılında yaptırılmış olan Bayazhan 2009 yılında müze haline getirildi. Müze; Gaziantep'in tarihini, kültürel öğelerini tanıtmak, şehrin turistik yerlerini ve doğal güzelliklerini anlatmak, Antep mutfağına ait kültürü aktarmak ve ziyaretçilerini şehirde önemli bir yer tutan yöresel el sanatları ile tanıştırmak amacıyla kuruldu. Gaziantep Kent Müzesi'nde ayrıca şehirde yer alan önemli mimari yapıların maketleri de yer alıyor. Sadece bu müzeyi gezdiğinizde bile ne kadar şahane bir yere geldiğinizi somut olarak görebilirsiniz.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi

Özellikle çocuklarla çıkılan seyahatlerin gözdesi, Burç Ormanı içerisinde yer alan ve dünyanın en büyük üçüncü hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ni mutlaka gezin.

Tarihi ve Kültürel Miraslar

Köklü bir tarihe ve zengin bir kültüre sahip olan Gaziantep'te ziyaret edebileceğiniz öyle güzel yerler var ki… Dülük Antik Kenti, Karkamış Harabeleri, Cıncıklı Ören Yeri, Dolmen Mezarları, Zincirli Örenyeri ve tabii Gaziantep Kalesi, Gaziantep'te görülecek yerler arasında ilk sıralarda bulunuyor.

Gaziantep'te Ne Yenir?

Gaziantep yemeklerini kelimelerle anlatmak onlara haksızlık olur! Elbette bir kerede Gaziantep mutfağının tüm yemeklerini tatmanıza imkan yok ama şehirde olduğunuz sürece Beyran çorbası, Kilis tava, nohut dürümü, katmer ve meşhur Gaziantep baklavasından bol bol yiyin. Kahvaltıda Gaziantep kaymağı olmazsa olmaz. Özel salatalarla ve közlenmiş patlıcanlarla sunulan Antep kebabını da mutlaka deneyin.

Gaziantep'ten Ne Alınır?

Gaziantep çarşıları sevdikleriniz ve kendiniz için alabileceğiniz hediyeliklerle dolu. Bakır işlemeler, sedef kakmalı eşyalar ve gümüş takılar her yerde karşınıza çıkabilir. Tarihi Bakırcılar Çarşısı'nı, Zincirli Bedesten'i ve Tarihi Elmacı Pazarı'nı gezerken ne alacağınız konusunda kararsız kalabilirsiniz. Çeşitli baharatlar ve menengiç kahvesi de alabilecekleriniz arasında. Rengarenk desenli otantik halılar, baklava ve Antep fıstığı da Gaziantep dönüşü mutlaka almanız gerekenlerden.

Gaziantep'te Eğlence

Genelde Gaziantep Otelleri bünyesinde bulunan kulüp ve barlarda yoğunlaşan Gaziantep eğlence hayatı, merkezde bulunan Hayal Kahvesi ve Club 27 gibi mekanlarda da tüm hızıyla devam ediyor. Farklı bir atmosfer solumak isteyenler Gaziantep'in en otantik mekanı Tahmis Kahvesi'ne de mutlaka uğramalı. 1635 yılında kurulmuş olan mekanda meşhur menengiç kahvesinin ve kekik çayının tadına bakabilirsiniz.

Faydalı Bilgiler

Gaziantep Havalimanı, şehir merkezine 20 km mesafede olduğu için, taksi veya HAVAŞ kullanarak Gaziantep şehir merkezine ulaşabilirsiniz.