Gaziantep Otelleri
-
2 yetişkin
Değiştir

Gaziantep Otelleri

Sonuçları filtrele
42 / 42
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Tarihi ve nostaljik bir şehrin sokaklarını arşınlamak isterseniz, bir de güzel yemeklere düşkünseniz; yurt içinde yapacağınız unutulmaz seyahatlerinize, Güneydoğu'nun sıcacık kenti Gaziantep'ten başlamalısınız!

Osmanlı'da "Ayıntap" ismiyle anılan Gaziantep, adını tarihin derinliklerinden, Gazi sıfatını ise Milli Mücadeledeki kahramanlıklarından alan bir kent.

Tarihi Bakırcılar Çarşısı

Gaziantep'in sembollerinden olan Tarihi Bakırcılar Çarşısı, Gaziantep'in geleneksel alışveriş kültürünü yaşatan ve zamana meydan okuyan bir mekan. Burada saatlerinizi geçirebileceğiniz gibi sevdiklerinize otantik hediyeler de alabilirsiniz. Çarşı ayrıca Gaziantep butik otellerine yakın konumuyla da oldukça pratik.

Zeugma Mozaik Müzesi

Şehrin en önemli tarihsel mirası olan Zeugma Antik Kenti'ne ait kalıntıların sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi Gaziantep'te gezilecek yerlerin başında geliyor.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi

Özellikle çocuklarla çıkılan seyahatlerin gözdesi, Burç Ormanı içerisinde yer alan ve dünyanın en büyük üçüncü hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ni mutlaka gezin.

Tarihi ve Kültürel Miraslar

Köklü bir tarihe ve zengin bir kültüre sahip olan Gaziantep'te Dülük Antik Kenti, Karkamış Harabeleri, Cıncıklı Ören Yeri, Dolmen Mezarları, Zincirli Örenyeri ve tabii Gaziantep Kalesi, Gaziantep'te görülecek yerler arasında.

Damak Zevki

Gaziantep yemeklerini kelimelerle anlatmak onlara haksızlık olur! Elbette Gaziantep mutfağının tüm yemeklerini tatmanıza imkan yok ama şehirde olduğunuz sürece Beyran, Kilis tava, nohut dürümü, katmer ve meşhur Gaziantep baklavasından bol bol yiyin.

Faydalı Bilgiler

  • Gaziantep Havalimanı, şehir merkezine 20 km mesafede olduğu için, taksi veya HAVAŞ kullanarak Gaziantep şehir merkezine ulaşabilirsiniz.
  • Gaziantep'in en otantik mekanı Tahmis Kahvesi'ne mutlaka uğrayın.

Gece Hayatı

Genelde Gaziantep Otelleri bünyesinde bulunan kulüp ve barlarda yoğunlaşan Gaziantep eğlence hayatı, merkezde bulunan Hayal Kahvesi ve Club 27 gibi mekanlarda da tüm hızıyla devam ediyor.