Yalnız seyahat etmeyi sevenleri ekstra mutlu edecek bazı şehir önerilerimiz var!

Yalnız seyahat etmek zaten sevilmeden yapılacak bir aktivite değil ancak, keyfini ikiye katlayacak uygun rotalarla daha da sevilesi bir hale bürünebilir!

İşte, yalnız seyahat edenleri mutlu edecek şehirlerimiz…

Datça, Muğla

Muğla aslında yalnız seyahat edilebilecek bir sürü beldeye sahip fakat bizce bu beldelerden en fazla öne çıkanı Datça… Her mevsim bambaşka bir atmosfer sunan Datça, özellikle de yaz sezonu dışındaki mevsimlerde yalnız seyahat edilecek hoş lokasyonlardan biri… Sezon dışı dönemlerde Datça’nın huzur veren sakinliği ve o güzel eski sokakları seni fazlasıyla mutlu edecek.

Foça, İzmir

Yine sessiz sakin, kafa dinleme modunda bir seyahat hayali kuranlar için yaz sezonu dışındaki dönemlerde İzmir’i tavsiye edebiliriz. Özellikle de Foça, sevimli bir İzmir ilçesi, üstelik şehir merkezine de oldukça yakın. Yaz sezonunda da yolun İzmir’e düşecekse yine Foça’nın tadına bakmanı tavsiye ederiz.

Gökçeada, Çanakkale

Çanakkale, yalnız seyahat edenleri fazlasıyla mutlu edecek imkanlar sunan bir şehrimiz. Bir de eğer ki ada atmosferi seviyorsan, Gökçeada seni yeterli miktarda mutlu etmeye yetecek. Özellikle de sakinliği ile seni mest edebilir. Yaz sezonunda bile popüler birkaç yeri hariç çok yoğun bir kalabalıkla karşılaşmayacağın bir ada… Aynı zaman ada, büyüleyici gün batımlarına ev sahipliği yapıyor.

Eskişehir

Hakim öğrenci nüfusu ile ülkemizin en dinamik hissettiren, genç şehirlerinden biri Eskişehir. Türkiye’nin Amsterdam’ı ya da Venedik’i olarak da bilinen Eskişehir’de, Porsuk Çayı’nın bulunduğu Adalar’da keyifli bir yürüyüş seni mutlu edecek…

Abant, Bolu

Doğa ile iç içe olma arzusunda olan bir ‘solo traveler’ için en ideal şehirlerimizden biri de Bolu… Bir sürü farklı ilçesi değerlendirilebilir ancak, bizim bir numaralı önerimiz Abant… Benzersiz doğası ve havası ile adeta yenilendiğini hissedeceksin. Su kenarındaki o meşhur evi görmeden dönme, resimlerdekinden çok daha güzel olduğunu göreceksin.

Kaz Dağları, Balıkesir

“Hem ciğerlerim hem de ruhum bayram etsin!” diyen solo traveler’lara Kaz Dağları’nı kesinlikle öneriyoruz! Tertemiz havası ve muhteşem oksijeni ile seyahatin bambaşka bir kaliteye bürünecek.  Üstelik yeşilin her tonu ile gözlerin de fazlasıyla tatmin olacak.

Sapanca, Sakarya

İstanbul’dan çok da uzaklaşmak istemeyenler için önerebileceğimiz şehir, Sakarya. Kışı ayrı sonbaharı ayrı keyifli olan Sapanca ise en hoş ilçesi… Doğa ile iç içe, keyifli bir seyahat planlayabilirsin. Özellikle göl kenarında güzel vakit geçirebilirsin.

Yorumlar