Aylar
Özel Dönemler

Kaz Dağları Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Kaz Dağları Otelleri

Sonuçları filtrele
12 / 12
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Kazdağları

Çanakkale ve Balıkesir'in arasında konumlanan, Edremit Körfezi'nin kuzeyinde bulunan Kazdağları, özellikle doğa aşıklarının ziyaret ettiği bir bölge. Antik dönemlerden başlayıp bugüne ulaşan efsaneleri ile bu dağ, İda Dağı olarak da biliniyor.

Şehir yorgunlarına temiz havası, yeşil manzaraları ve huzurlu atmosferiyle kucak açan bölge, zeytin ağaçları, kızılçam, karaçam ve meşe ormanlarıyla kaplı. Hem kafa dinlemek isteyenler için elverişli ortamı hem de Ege sıcaklarından bunalanlar için ferahlatıcı rüzgarı ile hoşgörülü ve çok güzel bir ev sahibi.

Bir kez görenlerin asla dönmek istemeyeceği bir cennet köşesi olan Kazdağları, Afrodit'in ilk burada aşık olması, Zeus'un Truva Savaşı'nı buradan izlemesi gibi efsaneleriyle biliniyor.

Kazdağları Otelleri

Kazdağları'nın tertemiz havasını solumaya, şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşıp kendinizi tamamen doğaya bırakmaya karar verdiyseniz size ve bütçenize en uygun tesisi ETS'nin web sitesinden kolayca bulabilirsiniz. Oda Kahvaltı, Tam Pansiyon, Yarım Pansiyon, Sadece Oda gibi konseptleri ile hizmet veren Kazdağları, Çanakkale Otelleri, Kazdağları Güre Otelleri, Yeşilyurt Köyü, Kazdağları Otelleri, Kazdağları Butik Oteller, Kazdağları Termal Oteller, Kaz Dağları, Altınoluk Otelleri ve Kaz Dağları, Balıkesir Otelleri ile ilgili inceleme yaparak kalacağınız yere karar verebilir, harika tatilinize doğru yola çıkabilirsiniz.

Kazdağları'na Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

Marmara ve Akdeniz ikliminin hakim olduğu Kazdağları'nda yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçiyor. Doğanın geçiş dönemlerine şahit olmak isteyen doğa tutkunlarının sene boyunca ziyaret ettiği Kazdağları'nda kış ayları, özellikle yüksek kesimlerde soğuk ve kar yağışlı geçiyor.

Kazdağları'na Nasıl Gidilir?

Kazdağları'nda dilediğiniz gibi dolaşabilmek ve size sunduğu tüm güzellikleri keşfedebilmek için özel aracınızla, yoksa araba kiralayarak seyahat etmenizi öneriyoruz. Yürüyüşün her türlüsünü, özellikle de doğa yürüyüşlerini sevenler için de bir cennet olan Kazdağları'nı doyasıya gezmek için dilerseniz cip safari ya da ATV de kiralayabilirsiniz.

Kazdağları'nda Ulaşım

Kazdağları'nda dilediğiniz gibi dolaşabilmek ve size sunduğu tüm güzellikleri keşfedebilmek için özel aracınızla, yoksa araba kiralayarak seyahat etmenizi öneriyoruz. Yürüyüşün her türlüsünü, özellikle de doğa yürüyüşlerini sevenler için de bir cennet olan Kazdağları'nı doyasıya gezmek için dilerseniz cip safari ya da ATV de kiralayabilirsiniz.

Efsaneler

Kazdağları Otelleri'nde konaklarken birçok efsane ve hikaye duyacaksınız. Bunların başında bir aşk hikayesi olan Hasan Boğuldu geliyor. Kazdağları'nda mutlaka ziyaret etmeniz gereken diğer efsanevi yerler arasında ise uzansanız gökyüzünü tutacağınızı hissedeceğiniz Zeus Altarı ve gizemli hikayeleriyle Assos plajları var.

Sütuven Şelalesi ve Hasanboğuldu Göleti

Zeytinli Köyü'ne yaklaşık 4,5 km mesafede bulunan Sütuven Şelalesi, her sene binlerce ziyaretçiyi kendine hayran bırakıyor. 17 metre yükseklikten dökülen su, mükemmel bir manzara oluşturuyor ve ilerisinde oluşan doğal havuz 'Hasanboğuldu Göleti' olarak biliniyor. Bu bölgede restoran ve büfelerde dinlenebilir, tezgahlardan yöresel ürünler satın alabilirsiniz.

Çamlıbel Köyü

Kazdağları'na saklanmış cennet gibi köylerden biri de Çamlıbel Köyü. Göz kamaştırıcı Edremit Körfezi manzarası, piknik yerleri, kafeleri ve yürüyüş yollarıyla hafızanızdan silinmeyecek bir güzellikle karşılaşacaksınız. Ziyaret tarihlerinize denk gelirse dans gösterilerinden çeşitli kültür sanat etkinliklerine pek çok eğlenceli aktivitenin gerçekleştirildiği Çamlıbel Bucak Panayırı ve Kültür Sanat Festivali, eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak.

Yeşilyurt Köyü

Denize birkaç km uzaklıkta olan Yeşilyurt Köyü, Kuzey Ege'de görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Dar sokakları, taş evleri, Arnavut kaldırım sokakları, sıcakkanlı insanları ve sevimli butik otelleriyle Yeşilyurt Köyü'nün, 700 yıl önceye dayandığı tahmin ediliyor. Rumların ve Türklerin bir arada yaşadığı köy, sit alanı olduğundan yeni bir yapının inşa edilmesi yasak. Eski evler orijinaline sadık kalınarak restore edilmiş. Dağ ve deniz havasının birbirine karıştığı nadir yerlerden biri olarak huzur ve mutluluk aşılayan köye uğradığınızda, antik çağlardan günümüze gelen Afrodit kaplıcalarını da mutlaka ziyaret edin.

Mıhlı Şelalesi

Küçükkuyu'da bulunan Mıhlı Şelalesi, buraya hayat veren doğal güzelliklerden biri. Burası; gökyüzünü yeşile boyayan ağaçları, ağaçlardan gelen kuş cıvıltıları ve huzur veren sesiyle akan çayı ile insanın içini yaşama sevinciyle dolduruyor adeta. Bosna-Hersek'teki ünlü Mostar Köprüsü'nü andıran Romalılardan kalma kemerli bir köprü olan Başdeğirmen Köprüsü de görülmeye değer.

Gezi Güzergahları

Kazdağları konaklamanız sırasında dağ yürüyüşlerine ve gezilere mutlaka yer vermelisiniz. Sarıkız, Şahin Deresi, Yayla Tepe ve Ayı Deresi gibi güzergahlar, doğa ile iç içe, huzur dolu bir tatil geçirmenizi sağlayacak.

Köyler ve Kültürel Miraslar

Kazdağları'nın eteklerinde yüzlerce köy ve oralara gizlenmiş kültür mirasları bulunuyor. Yerel halkın da oldukça sıcak davrandığı turistler için köy ziyaretleri bir ziyafete dönüşüyor.

Kazdağları'ndaki Etkinlikler

Kazdağları'nda mutlaka katılmanız gereken Zeytin Hasadı, ekim ayında gerçekleşiyor. Hem eğlenceli hem de zeytin hakkında birbirinden ilginç bilgiler edinebileceğiniz bir festival.


Kazdağları'nda Ne Yenir?

Kazdağları mutfağının tadına bakacaksanız, daha önce tatmadığınız nefis zeytinyağı çeşitleri için kendinizi hazırlayın. Kazdağı'nda mutlaka görmeniz gereken en ilginç müze olan Zeytinyağı Müzesi, fabrika konsepti ile Türkiye'de bir ilki başarıyor. Oldukça ilginç görüntülere şahit olacağınız Zeytinyağı Müzesi'nde doğal ve leziz kıvamda zeytinyağı satın alabilirsiniz.

Kazdağları'nda Alışveriş

Yeşilyurt Köyü'nün nefis manzaralarına kendinizi kaptırıp köylülerden alışveriş yapmayı unutmayın! Özellikle kekik ve zeytinyağı almalısınız. Dilerseniz Altınoluk ve Küçükkuyu'da tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alışveriş yerlerine gidebilirsiniz.

Kazdağları Tatil Önerileri

Kazdağları'nda 12 milyon zeytin ağacı bulunuyor. Zeytin almadan tatilinizi sonlandırmayın. Kazdağları dünyanın ikinci oksijen cenneti. Tadını çıkarmayı unutmayın.

Kazdağları'nda Gece Hayatı

Kazdağları'nda gece hayatını yaşamak için yakın çevredeki Küçükkuyu, Altınoluk ve Akçay harika seçeneklere sahip.