İstanbul’da yaşayan çiftlerin aşklarını tazeleyeceği, romantik yerleri bir araya getirdik!

Bu yazı, romantik lokasyon arayışında olan sevgililer için birebir!

Adalar

Prens Adaları olarak da bilinen Adalar, İstanbul’da dört mevsim, sevgililer için en romantik lokasyonlardan birini oluşturuyor. Bahar ve yaz ayları kalabalık olduğu için Adalar’ı tercih etmeyen çiftler, mutlaka Adalar’a kış ya da sonbahar aylarında şans vermeli. Bu aylarda her bir ada daha boş olacağı için adaların güzel sokaklarında gezmek çok daha keyifli olacak. Sakin ve huzurlu bir plan arayışında olanlara Burgazada’yı, daha büyük ve daha gelişmiş imkanlar sunan bir ada arayışında olanlara ise Büyükada’yı tavsiye edebiliriz. Burgazada’da Hristos Tepesi’nde sevgilinle romantik anlar yaşayabilirsiniz ya da adayı bisikletle keşfe çıkmak oldukça keyifli olabilir. Büyükada’da ise sabahtan akşama kadar tüm günü dolu dolu geçirecek bir sürü yer gezebilirsiniz. Büyükada Milli Parkı’nda gezebilir, piknik yapabilir ya da Aya Yorgi Kilisesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Konaklamalı bir plan düşünüyorsan Büyükada otellerinde 1 veya 2 gece kalacak şekilde bir plan yapabilirsiniz. Bunların dışında Heybeliada ve Kınalıada ne Büyükada kadar gelişmiş ne de Burgazada kadar sakin… Heybeliada’da tatlı bir piknik için ideal ormanlık alanlar var. Kınalıada ise bu anlamda nispeten daha sınırlı imkanların olduğu bir ada ancak, yine de bisiklet turu ya da keyifli bir akşam yemeği için gayet hoş olabilir.

Ağva-Şile

Yine hem günübirlik hem de konaklamalı plan yapılabilecek romantik destinasyonların başında Şile geliyor. Özellikle de en popüler bölgesi Ağva ile çiftlerin sıkça tercih ettiği lokasyonlardan… Yaz aylarında denize girmek için ya da sonbahar ve kış aylarında keyifli bir gezi planı için oldukça uygun. Göl kenarında güzel bir kahvaltı veya romantik bir akşam yemeği ya da sahilde bir yürüyüş yapmak hiç de fena olmayabilir.

Atatürk Arboretumu

Romantik anları doğada geçirmeyi seven çiftler için de bir önerimiz var. Sarıyer’deki Atatürk Arboretumu, aslında bir botanik bahçesi. Tam olarak bu sebeple de özellikle de sonbahar aylarında rengarenk manzaralar sunuyor. Yeşil ve turuncunun bu denli güzel tonları arasında romantizmi son damlasına kadar hissedeceksiniz. Tek handikap olarak; burada piknik yapılması yasak ve içeride herhangi bir tesis bulunmuyor. Dolayısıyla öncesinde ya da sonrasında bir yemek planı yapmak mantıklı olabilir. Emirgan ya da Yeniköy’deki mekanlara göz atabilirsiniz.

Anadolu Feneri

Bambaşka bir şehrin kasabasında gibi hissettirecek yerlerden biri Anadolu Feneri… Anadolu Feneri’nde sevgilinle balık tutarak ya da deniz mahsullerinden oluşan güzel bir akşam yemeği ile romantik vakit geçirebilirsiniz. Yakınlardaki Beykoz ve Poyrazköy’ü de ziyaret edebilirsiniz.

Pierre Loti Tepesi

Pierre Loti Tepesi, şehrin merkezinden çok da uzaklaşmak istemeyenler için uygun olabilecek bir diğer romantik lokasyon olabilir. Hoş bir Haliç manzarası sunan bu tepede oldukça şirin işletmeler var. Güzel manzara eşliğinde sevgilinle yemek yiyebileceğiniz ya da sıcacık bir kahve içebileceğiniz romantik bir aktivite planlayabilirsiniz.

Rumeli Hisarı

Tarihi bir geçmişe sahip olan Rumeli Hisarı, çiftler için sevilen alternatiflerden biri. Azımsanmayacak büyüklükteki hisarın içinde gezebilir veya çevrede yer alan işletmelerde keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Fethi Paşa Korusu

Fethi Paşa Korusu, Kuzguncuk Tepesi’nden Üsküdar Paşa Limanı’na kadar uzanan büyük bir koru. Büyüleyici bir Boğaz manzarasına sahip koru içerisindeki restoranlarda güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra sevgilinle yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Kelebek Çiftliği

Anadolu Yakası’nda konumlanan İstanbul Kelebek Çiftliği, nadir görülen, 20 tür kelebeğe ev sahipliği yapıyor. Aşkın sembolü olarak da bilinen bu rengarenk, birbirinden güzel kelebeği, yemyeşil bir doğal ortamda ziyaret edebilirsiniz. Özellikle de farklı bir deneyim arayışında olan çiftler, bu çiftliği çok sevecek. Çiftliğin bahçesinde bulunan işletmede bir şeyler de yiyebilirsiniz.

Yorumlar