Seyahat ettiğiniz şehrin eğlence hayatınıza, damak tadınıza, ihtiyaçlarınıza ve ilgi alanlarınıza hitap etmesi gerekir. İyi tatil tanımlamasının en önemli kriteri budur. Ama bu kriterden bir tane daha vardır ki, gittiğiniz şehirde bunu yakaladığınız an ona aşık olursunuz. Bir şehir sizi ruhunuzdan yakalamalıdır. Kentler; doğasıyla, tarihiyle, insanlarıyla, caddeleriyle insanı büyüleyebilir. Bu sizin ilgi alanınıza göre değişir. Mesela gittiği her yerin, gördüğü her nesnenin görsel zevkini sorgulayan gezginlerdenseniz, biraz daha yaklaşın. Ruhunuzu bize bırakın çünkü içlerinde kaybolacağınız, bu kadar yaratıcı olmaya ne gerek vardı sorusunu sormadan edemeyeceğiniz, dünyanın en önemli tasarım merkezlerini sizler için aradık, bulduk.

Kaviar Gauche

Stilini oluştururken modanın kalıplaşmış anlayışına değil, tasarım ruhunun inceliğine saygı duyan zevk sahibi bir gezginseniz, Berlin’de bulunan Kaviar Gauche tam size göre. Modern tasarım harikalarını sizinle buluşturan bu mağaza, ülkenin en önemli tasarımcıları Fischer-Roehler ve Johanna Kühl imzalı ürünleri sergiliyor. Hazır giyim ve gelinlik konusunda çağ atlamış bu mağaza, Berlin’de alışverişin en dikkat çekici hali.

Berlin'de bulunan Kaviar Gauche, ülkenin en önemli tasarımcılarının ürünlerini sergiliyor.

Berlin’de bulunan Kaviar Gauche, ülkenin en önemli tasarımcılarının ürünlerini sergiliyor.

Spiral Design Market

Sıkı durun! Şimdiye kadar rastladığımız en iyi tasarım merkezini açıklıyoruz! Tokyo’nun tasarım üssü; Spiral Design Market. Sadece butik değil; takı, mobilya, dekorasyon eşyaları, akıllıca tasarlanmış ev gereçleri gibi birçok ürünü bünyesinde bulunduruyor. Tasarım denince akla gelen ilk yerlerden olan Spiral Design Market, aynı zamanda bir tasarım galerisi. Yılın belirli günlerinde büyük tasarım sergilerini ev sahipliği de yapıyor. İçinde bulunan kafesi ve dekorasyonu ile mekânın kendisi başlı başına bir tasarım harikası!

Aynı zamanda bir tasarım galerisi olan Spiral Design Market, Tokyo'da tasarım meraklılarını ağırlıyor.

Aynı zamanda bir tasarım galerisi olan Spiral Design Market, Tokyo’da tasarım meraklılarını ağırlıyor.

The Design Museum

Bir tasarım başkenti Londra. Bu şehirde bir tasarım harikasına rastlamak o kadar kolay ki. Soho, Mayfair ya da Shoreditch nereye giderseniz gidin, küçücük bir mekânda ünlü tasarımcıların harika eserlerini görebilirsiniz. Fakat her şehrin bir en iyisi vardır. Londra’da tasarım denince akla ilk olarak The Design Museum geliyor. Endüstriyel, grafik, moda ve mimari tasarımlarını kapsayan bu mağaza, buna hiç ilgisi olmayan insanları bile tasarım aşığı yapabilecek kadar büyüleyici. 2007 yılında Times tarafından yılın en büyüleyici müzeleri listesinde 2. sırada yer alan The Design Museum’da ihtiyacınız olan her şeyin tasarımı bulunuyor. Üstelik ülkenin en büyük tasarım sergileri yine burada gerçekleşiyor.

Tasarım başkenti Londra'da bulunan The Design Museum, en büyük tasarım sergilerine ev sahipliği yapıyor.

Tasarım başkenti Londra’da bulunan The Design Museum, en büyük tasarım sergilerine ev sahipliği yapıyor.

The Pool

Kılık kıyafette tasarım zenginliği görmek isteyenlerin diğer tercihi kesinlikle Tokyo’da bulunan The Pool olmalı. Zengin seçenekleri, farklı tarzları ile dünyanın önde gelen tasarımcılarına ait ürünleri burada bulabilirsiniz. Eminiz bu mağaza sizi iç dekorasyonu ile büyüleyecek. Tamamen camdan oluşan zemini ve büyük bir mimari ustalıkla tamamlanan aynalar ile sonsuz bir boşlukta yürüyormuş hissine kapılacaksınız.

Yorumlar