Seyahate çıkmak bazıları için bir tutku. Alışveriş yapmak ise kimilerinin en vazgeçilmez hobisi. Peki, biz bu iki muhteşem aktiviteyi bir araya getirsek, seyahat tutkunuzun götürdüğü şehirlerde alışveriş yapabilme imkânınızdan bahsetsek, bir de bu alışverişlerin sizlere çok uygun fiyatlara mâl olacağını söylesek? Söylüyoruz, işte dünyanın en ucuz alışveriş şehirleri!

Tokyo

Tokyo size biraz pahalı bir şehir gibi gelebilir. Fakat konu alışveriş olunca Tokyo bir hayli anlayışlı davranıyor. Dünyanın en devasa alışveriş noktalarından olan kent, Globe Shopper City Index’e göre Asya’nın en ucuz dördüncü kenti. Moda dünyasının son trendlerini bulabileceğiniz çarşılarda, hesaplı alışverişin keyfini sonuna kadar yaşayabileceksiniz. Tokyo’da hesaplı alışverişin adresi kesinlikle Ameyoko Arcade. Burada sayamayacağınız kadar çok mağaza bulunuyor. Bu mağazaların ortak özellikleri tabi ki ucuz olmaları. Sevdiklerinize alacağınız hediyeleri ise Hasegawa bölgesinden tercih edin. Çeşitli bijuteri ürünleri ve hediyelik eşyalar burada oldukça uygun.

Tokyo'da hesaplı alışveriş yapabileceğiniz birçok çarşı bulunuyor.

Tokyo’da hesaplı alışveriş yapabileceğiniz birçok çarşı bulunuyor.

Bangkok

Son yılların hızlı gelişen turizm bölgesi Bangkok’ta harika bir tatil ve uygun alışveriş keyfini aynı anda yaşayabilirsiniz. Kent, özellikle elektronik eşyalar konusunda Türkiye ile kıyasladığında oldukça uygun. Teknoloji markalarının üretim yeri olduğu için bu ürünleri çok ucuza bulacağınız Bangkok’ta, sağlam işçilik ve kalitesi ile öne çıkan tekstil ürünlerini neredeyse bedavaya alabilirsiniz. Bangkok’ta alışverişin en iyi adresleri, Weekend Market ve gece pazarları. Buralarda pazarlık kabiliyetinizi konuşturarak hem çok eğlenceli hem de hesaplı alışveriş tecrübesine sahip olabilirsiniz.

Bangkok'a gidip Weekend Market'e uğramamak olmaz!

Bangkok’a gidip Weekend Market’e uğramamak olmaz!

Vietnam

Spor yapmayı, spor kıyafetler ile dolaşmayı çok seviyorsanız; kalbinize dokunurken cebinize sevinç çığlıkları attıracak bir ülke Vietnam. Dünyanın en bilindik spor markalarının üretildiği ve ihraç edildiği Vietnam’da, trekking ayakkabıları, outdoor kamp malzemeleri, sırt çantalarının en kaliteli ve hesaplılarına kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca burada bambu ve seramikten yapılmış ürünleri de bulabilirsiniz. Vietnam’a ayak bastığınız an ülkede ne var ne yoksa valizinize sığdırmak isteyeceğinizden eminiz.

Dünyanın en ünlü spor markalarının bulunduğu Vietnam'da valiziniz boş dönmeyeceksiniz!

Dünyanın en ünlü spor markalarının bulunduğu Vietnam’da valiziniz boş dönmeyeceksiniz!

New York

Aslında Amerika’nın bütününe yayılmış olan bir algı vardır: Amerika bir alışveriş cenneti! Biz çeşitliliğin en bol olduğu yer, New York’ta alışveriş fırsatlarını baz alacağız. Dünyanın en ünlü teknoloji, tekstil, kozmetik markalarının merkezlerine ev sahipliği yapan ülkenin alışveriş caddelerinde gezerken kendinizi kaybedebilirsiniz. Özellikle orijinal elektronik eşya, fotoğraf makinesi konusunda dünyanın en hesaplı merkezi olan bu kent; kozmetik, tekstil, aksesuar alışverişlerinde de yüzünüzü güldürecek. Boş bir valiz götürün ve New York’a uğrayın demeyeceğiz. Çünkü valiz belki de Amerika’da en ucuz şey!

Aradığınız her şeyi en uygun fiyatlarla bulabileceğiniz New York'ta gördüğünüz her şeyi almak isteyebilirsiniz.

Aradığınız her şeyi en uygun fiyatlarla bulabileceğiniz New York…

Prag

Bu asil şehrin, ucuz alışverişin adresi olduğunu biliyor muydunuz? Avrupalılar bunu biliyor. Çünkü Orta Avrupa’da bulunan çeşitli ülkenin insanları, alışveriş yapmak için hiç üşenmeyip Prag’a geliyorlar. Prag’ı silip süpürüp ülkelerine geri dönen bu insanların elbette bir bildikleri var; Prag çok keyifli ve fazlaca hesaplı bir şehir. Özellikle tekstil, hediyelik eşya ve takı alışverişlerinde size uygun seçenekler sunan Prag’ın en ünlü alışveriş noktaları; Prag Palladium, Prag Oc Letnany ve Parizska Sokağı…

Hesaplı şehir Prag'ın en popüler alışveriş noktaları; Prag Palladium, Prag Oc Letnany ve Parizska Sokağı...

Hesaplı şehir Prag’ın en popüler alışveriş noktaları; Prag Palladium, Prag Oc Letnany ve Parizska Sokağı…

Yorumlar