Barselona Turunda karşınıza çıkacak ve alışveriş yapma isteğinizi harekete geçirecek bu minik detaylar, seyahatinizi daha anlamlı bir hale getirecek. Çünkü bu kentin, seyahatçilere alışveriş sırasında tebessüm ettirecek harika özellikleri bulunuyor.Enerjinin hiç bitmediği caddeleri, renkli sokakları ve muhteşem kültürü ile vazgeçilmez gezi rotası olan Barselona’da alışveriş, atlanılmaması gereken bir etkinlik.

Modayı Ucuza Getirmenin En Avrupai Yolu

İspanya’yı temsil eden en güzel şehir Barselona’da tekstil alışverişi yapmak çok keyifli. Çünkü burada yaşayan insanlar da modaya çok düşkün ve alışveriş yapmayı çok seviyorlar. Bu yüzden, burada birçok alışveriş merkezi ve trafiğe kapalı alışveriş caddesi bulunuyor.  Barselona’da alışverişin adresleri Passeig de Gracia, Plaça de Catalunya, Avenue Diagonal. Buralarda bulunan mağazalar belli dönemlerde inanılmaz indirimler de yapıyorlar. Haziran başı- ağustos sonu ya da ocak ayının ikinci haftasından itibaren, şubat ayı boyunca İspanya’nın en ünlü markalarına ait ürünleri çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Barselona'da tekstil alışverişi yapmanın keyfine varın.

Barselona’da alışveriş yapmanın keyfine varın.

Dansın Tutkusu Burada!

Barselona bir İspanyol dansı olan Flamenko’ya bir hayli sahip çıkıyor. Kentte birçok Flamenko dansı öğrenebileceğiniz ya da izleyebileceğiniz mekân bulunuyor. Dansına bu kadar düşkün olan kentin bu sevdası, tezgâhlarına da yansıyor ve karşımıza çok şık süs eşyaları çıkıyor. Flamenko kıyafetleri, aksesuarları, biblo dansçıları ve magnetler kesinlikle görülmeye değer asillikteler.

Barselona'nın her köşesinde flamenko kıyafetleri, aksesuarları ya da magnetleri görebilirsiniz.

Barselona’nın her köşesinde flamenko kıyafetleri, aksesuarları ya da magnetleri görebilirsiniz.

En Lezzetli Alışverişin Adresi

Barselona denince aklınıza önce Arda Turan, sonra peynir gelmeli. Çünkü dünyanın en leziz peynirleri bu şehirde satılıyor. Queso Manchego Viejo adı ile anılan peynir, Barselona dönüşü getirmenizin şart olduğu yiyeceklerin başında geliyor. İnek, keçi ve koyun sütünden yapılan Manchego’nun Barselona’daki adresi Formatgeria La Seu. Kentin en çok tüketilen tatlısı ise Turrón. Genellikle Noel zamanında tüketilen tatlı, turistlerin ilgisinden 4 mevsim kurtulamıyor.

Lezzetiyle ünlenmiş Barselona peynirlerini mutlaka deneyin!

Lezzetiyle ünlenmiş Barselona peynirlerini mutlaka deneyin!

PES’te Barselona’ya Sahip Çıkanlara…

Barselona’nın bu güzelliği elbette futbol aşıklarına. Dünyanın en ünlü futbol takımına ev sahipliği yapan şehirde, taraftar ürünlerini satın alabileceğiniz yüzlerce yer var. Nou Camp Stadyumu’ndan ve lisanslı ürün satan taraftar mağazalarından alışveriş yapabileceğiniz gibi, isteğiniz halinde hediyelik eşya satan mağazalarda da bu ürünleri bulabilirsiniz. Fakat aklınızda bulunsun, burada satılan ürünlerin hiç biri orijinallik garantisi altında değil.

Dünyanın en ünlü futbol takımının stadında lisanslı ürünler satın alabilirsiniz.

Dünyanın en ünlü futbol takımının stadında lisanslı ürünler satın alabilirsiniz.

Mimar Gaudi’nin Eserleri Avucunuzun İçinde

Barselona’da dikkatinizi çeken ve size hayranlık uyandıran birçok yapının Mimar Gaudi’nin eseri olduğunu göreceksiniz. Barselona’ya eserleri ile renk veren mimarın esintilerini, hediyelik eşya stantlarında da görebilirsiniz. Mimarın eserlerinde kullandığı sıra dışı üslupla tasarlanmış kupalar, mumluklar, çerçeveler ve diğer dekoratif süslere rastlayacaksınız. Bu sanatsal hediyelik eşyalara hayran kalmamanız mümkün değil.

ispanya-lets-go-ara-benner-825x220

Yorumlar