Paris, sadece romantik değildir. Paris, aynı zamanda lezzetli bir şehirdir. Bu kent, kendinizi şımartmanın en zevkli yollarını çizer ve karşınıza koyar. Çekinmeyin. Kendinizi Paris’in şekerleme ve tatlıcı mekânlarına bırakın. Şık sunumlarla önünüze gelecek bu tatlılardan aldığınız kalorileri, Paris caddelerinde yürüyerek eritebilirsiniz. Belki de incecik belli Edith Piaf da zamanında öyle yapıyordur.

Paris uçak biletlerine sahip olduğunuz an, keşfetmek isteyeceğiniz Paris’in en iyi tatlı mekânları ektedir. İyi çalışmalar…

Ladurée

Ladurée, Paris’e sık sık gelen ziyaretçilerin ilk durağıdır ve bunun için onları kim suçlayabilir? En lezzetli makaronlardan kutularca alma isteğinizi ortaya çıkaracak bu pastane, Parislilerin en büyük tutkusu. Ayrıca fincan çay eşliğinde verdiğiniz saint-honoré siparişinizi tadarken, kendinizi çok mutlu hissedeceksiniz.

Leziz makaronların adresi Ladurée...

Leziz makaronların adresi Ladurée…

Odette

Arnavut kaldırımlı sokakta bu sevimli küçük tatlıcıyı gördüğünüz an şekerinizin düştüğünü hissedebilirsiniz. Sakin olun ve hemen dışarıda bulunan ahşap sandalyelere oturun, ardından size bir cream puffs getirmelerini rica edin. Cream puff’a fazla yüklenmeyin çünkü burada kesinlikle moreish’in tadına bakmalısınız.

Krem puffs'un eşsiz kokusu ve leziz görüntüsü Odette'te sizi bekliyor.

Krem puffs’un eşsiz kokusu ve leziz görüntüsü Odette’te sizi bekliyor.

Sébastien Gaudard

Paris’in en iyi dekorasyonuna sahip pastanesi Sébastien Gaudard, pastel tonların hâkim olduğu asil, aynı zamanda şirin çizgileriyle iştahınızı açacak. Mermer tablolar ve büyük pencerelerle dikkat çeken bu muhteşem mekânın şekerlemeleri ve karamelli pastaları meşhur.

Sébastien Gaudard'ın karamelli pastalarını denemelisiniz.

Sébastien Gaudard’ın karamelli pastalarını denemelisiniz.

La Pâtisserie des Rêves

Gastronomik hayallerin gerçekleştiği yer tam olarak burasıdır. Harika tatlıları ve şeker çeşitliliğiyle kalbinizi çalacak ilginç bir mekân burası. Tavandan sarkıtılan kubbe şeklindeki kapaklarla muhafaza edilen tatlılardan istediğinizi seçip, tatma şansı bulabildiğiniz bu pastane kesinlikle görülmeye değer. Burada, Paris-Brest’in kubbesini kaldırmayı unutmayın!

La Pâtisserie des Rêves'te şekerlemelere ve tatlılara doyacaksınız.

La Pâtisserie des Rêves’te şekerlemelere ve tatlılara doyacaksınız.

Pouchkine

Paris’i gezerken tatlı krizinize cevap verecek ayaküstü atıştırmalık tatlılar Café Pouchkine’de. Mekân minik pastaları, titizliği ve dikkatli sunumu ile dikkat çekiyor. Printemps içinde bulunan bu mekânda sadece Fransız tatlılarını değil, Rus mutfağının lezzetli tatlılarını da tadabilirsiniz.

Minik Fransız pastalarının yanı sıra Rus tatlılarını da tadabilirsiniz.

Minik Fransız pastalarının yanı sıra Rus tatlılarını da tadabilirsiniz.

Siz de bu leziz tatlıları denemek isterseniz, rotanızı hemen Paris’e çevirebilirsiniz!

Yorumlar