Şehre canlılık ve renk katacak Christmas Market İstanbul, 17 Aralık’ta Demet Evgar ve Tuluğ Tırpan eşliğinde prömiyerini yaptı! Biz de ilk günlerini kaçırmadan hemen bu ruha ortak olmak istedik ve 18 Aralık, Cumartesi gününün ilk saatlerinde Karaköy’e doğru yola koyulduk.

Hadi yüzümüzü ışıltılı yılbaşı süslerine çevirelim ve biraz neşelenelim!

Christmas Market İstanbul - Galataport İstanbul Yılbaşı

Renkli ışıkları ve süsleri, gingerbread tadında yılbaşı ruhunu hatırlatan geleneksel lezzetleri, sevdiklerimize hediyeler alabileceğimiz alışveriş tezgahları, buz pateni ve kendin yap atölyeleri gibi güne neşe katacak aktiviteleri, müziği, dansı ve çok daha fazlası ile yeni yıl coşkusu 26 Aralık’a kadar Galataport İstanbul’dan tüm şehre yayılmaya devam edecek.

Christmas Market İstanbul - Galataport İstanbul Yılbaşı

Soğuk Havalarda İçini Isıtacak Neşeli Bir Atmosfer!

Eğlenceyi, alışverişi, yiyip içmeyi ve bir de yılbaşı ışıltılarını seviyorsan Christmas Market tam senlik!

Uzun zamandır Karaköy’e yolum düşmemişti. Bu etkinlik sayesinde Karaköy sokaklarını da görmüş olmak beni mutlu etti. Vapurla Karaköy’e geçtikten sonra kısa bir yürüyüş mesafesindeydi etkinlik alanı. Hava soğuktu tabii, biraz tempolu yürüyüşle ısındık. Kapıda sıra vardı ancak kısa bir bekleyişin ardından içerdeydik.

Christmas Market İstanbul - Galataport İstanbul Yılbaşı

Sen de güzelce giyin ve etkinlik alanına kadar üşütme yeter. İçeri girdikten sonra zaten ortamın enerjisi ve sıcaklığı seni ısıtmaya yetecek. Her yanda kocaman gülümseyerek poz veren insanlar, süslü yılbaşı stantları, ışıklandırılmış alanlar ve hareket hakim. Biz içeri girip ilk heyecanla stantları şöyle bir turladıktan sonra içimizi ısıtmak için sahne tarafındaki açık alanda güzel bir kahve molası verdik. Ardından tekrar içeri girip fotoğraf çekenlerin arasına daldık, eğlenceli pozlar yakaladık bence.

Christmas Market İstanbul - Galataport İstanbul Yılbaşı

Hediyelik eşyalar, tasarım markalar, mumlar, çikolatalar, kurabiyeler, özel lezzetler sunan stantlar, atlı karınca, buz pateni pisti… İçerde keyifle zaman geçirebileceğin çok şey var. Eş zamanlı olarak iç alanda kurulan küçük sahnede müzik ve çeşitli etkinlikler devam ediyor. Ortam şenlikli. Alanda çeşitli kısa atölyeler de yapılıyor. Birine denk gelirsen mutlaka katıl, güne daha fazla renk katmanın keyfini çıkar.

Christmas Market İstanbul - Galataport İstanbul Yılbaşı

Lezzet dolu anlar içinse ünlü Frankfurt sosisi, Fransız kruvasanı, kokusuyla mutlu eden zencefilli kurabiyeler ve sıcak çikolata tercih edebilirsin. Bunlar dışında da özel lezzetler sunan stantlar bulunuyor. Mesela benim dikkatimi en çok balkabağında süt helvası çekti. Belki sen de denersin!

Christmas Market İstanbul - Galataport İstanbul Yılbaşı

Unutmadan söyleyeyim; bazı stantlarda para kullanılmıyor. Festival parası olarak karton jetonlar var ve bunları da jeton stantlarından alabiliyorsun. Günün sonunda harcayamadığın miktarı yine aynı stanttan paraya çevirebilirsin.

Ana konserlerin yapıldığı sahne, alışveriş ve yiyecek stantlarının bittiği alandan açık havaya çıkınca başlıyor. Bu alanın denizin kıyısında yer alması ve havadar olması gayet güzel. Etkinlik günleri boyunca çok sevilen isimlerin konserleri olacak. Sahnenin ön tarafında üstü kapalı bir bölüm yapılmış. Bu sayede yağmur yağsa da eğlencene devam edebilir, dans ederek ısınabilirsin.

Christmas Market İstanbul - Galataport İstanbul Yılbaşı

Christmas Market İstanbul Sahnesi Çok Renkli!

Galataport İstanbul’un en simgesel binalarından biri olarak görülen Paket Postanesi’nin tarihi binası civarında kurulan Christmas Market, 17 Aralık’ta prömiyerini yaptı. Prömiyerin ardından 9 gün daha dolu dolu bir programla devam edecek olan etkinlik, hafta sonları iki seans, hafta içi ise tek seans olarak düzenlenmiş. Hafta sonu ilk seans 12.00-17.00, ikinci seans ise 18.00-23.00 saatleri arasında gerçekleşiyor. Hafta içi seansları ise 16.00-23.00 saatleri arasında.

Christmas Market İstanbul - Galataport İstanbul Yılbaşı

Her seansın sonunda birbirinden renkli isimler sahneye çıkacak. Biz cumartesi günü ilk seansa katıldık ve Nilipek’in ipeksi sesinden dinlediğimiz şarkılarla anın tadını çıkardık. Günün ikinci seansı ise kapanışı Can Bonomo konseri ile yaptı. 19 Aralık itibarıyla yılbaşı konserleri şöyle devam ediyor:

19 Aralık
1. Seans: İlhan Erşahin, Ferit Odman, Kağan Yıldız Trio
2. Seans: Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars
20 Aralık
Yalın
21 Aralık
Sertab Erener
22 Aralık
Edis
23 Aralık
Büyük Ev Ablukada
24 Aralık
Cem Adrian
25 Aralık
1. Seans: Müjde Kızılkan
2. Seans: Yüz Yüzeyken Konuşuruz
26 Aralık
1. Seans: Seda Mete
2. Seans: Karsu

Christmas Market İstanbul - Galataport İstanbul Yılbaşı

Galataport İstanbul’a Nasıl Gidilir?

Karaköy’ün doğal dokusu içinde yer alan ve şehrin kültür ve sanat ile buluşma noktası olmayı hedefleyen Galataport İstanbul, boğaz kıyısında yer alan bir müze meydanı oluşuyla dikkat çekiyor. Dünya standartlarında bir kruvaziyer limanını, seçkin bir oteli, pek çok restoranı ve alışveriş noktasını da bünyesinde barındıran Galataport İstanbul’a ulaşım oldukça kolay. Karaköy Vapur İskelesi’nden yürüyerek, tramvay aracılığıyla ya da otobüsler ile kolaylıkla buraya gelebilirsin. Özel aracın ile geleceksen Galataport otoparkını kullanabilirsin.

Christmas Market İstanbul - Galataport İstanbul Yılbaşı

Yorumlar