Yeni yıla sayılı günler kala yılbaşı ruhunu doyasıya yaşayabileceğin bir yerden bahsedeceğim. Christmas Market… İlk olarak 2019 yılında İstanbul Four Seasons’da gerçekleşen bu etkinlik, bir yeni yıl festivali olarak ziyaretçilerini ağırlıyor. Bu yıl da İstanbul’da 17-26 Aralık’ta Galataport İstanbul’da düzenlenen Christmas Market misafirlerine farklı deneyimler yaşatmaya devam ediyor.

Ben 22 Aralık’ta düzenlenen ve Edis’in sahne çıktığı akşam seansına katıldım. İyi ki o günü tercih etmişim. Eğlence dolu bir akşam geçirdim. Festivalde, Edis konserinin gerçekleştiği ana sahnenin yanı sıra, gün içinde pek çok farklı müzisyenin de performanslarını sergilediği küçük bir sahne de bulunuyordu.

Gündüz ve akşam olmak üzere iki ayrı seansı bulunan ve başladığı tarihten bugüne farklı sanatçıları ağırlayan etkinliğin önümüzdeki günlerdeki seansları ise; Cem Adrian, Müjde Kızılkan, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Seda Mete ve Karsu gibi isimlerin de aralarında yer aldığı konserlerle tamamlanacak.

Sanatçıların üstün performanslarının yanı sıra, yeni yıl ruhuna uygun birden fazla etkinlik de Christmas Market’te seni bekliyor.

Etkinliğin arka taraflarına doğru kurulan buz pateni pisti oldukça ilgi çekiyor. Burada buz pateni gösterilerini izlerken keyifli vakit geçirebilir, dilersen eğitmenler eşliğinde sen de buz pateni deneyimi yaşayabilirsin. Sevdiğin sıcak veya soğuk içecekleri yudumlarken eğlenceli standları gezebilir, workshop’lara katılabilir, atlıkarıncaya binerek çocukluğuna geri dönebilirsin. Yeni yıl konseptine uygun kostümleri ile gün boyu sana eşlik eden animatörlerin gösterileri ile de vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksın.

24 Aralık itibarıyla yılbaşı konserleri şu şekilde devam ediyor:

24 Aralık 2021 Cuma
Cem Adrian

25 Aralık 2021 Cumartesi
1. Seans: Müjde Kızılkan
2. Seans: Yüz Yüzeyken Konuşuruz

26 Aralık 2021 Pazar
1. Seans: Seda Mete
2. Seans: Karsu

Yorumlar