Bu yıl leyleği havada gördüm. Şaka değil, gerçekten gördüm! Ama ne yalan söyleyeyim, daha yazın başında bu kadar gezeceğimi o an hayal bile edememiştim. Yaz geldi, gelmedi derken ben kendimi çoktan ikinci kez tatil yaparken buldum…

 Voyage Sorgun'un her köşesi bambaşka...

Voyage Sorgun’un her köşesi bambaşka…

Voyage tutkunları iyi bilir; Voyage dünyasıyla bir kez tanışmanız yeterlidir. Sonraki yazlar hep bir başka Voyage Oteli için plan yaparken bulursunuz kendinizi. Benim için de durum aynı ancak ufak bir farkla! Hangi otel için plan yaparsam yapayım aklımda hep Voyage Sorgun var. En son Sorgun tatilimin üzerinden üç yıl geçmiş. Eh, öyleyse bu yıl da Voyage Sorgun vakti gelmiş! Hem otel bu yıl baştan sona yenilenen yüzüyle yepyeni bir yaza başladığına göre gidip görmek gerek. Benim gibi uzun zamandır Sorgun’a gitmeyenleri şimdiden uyarıyorum: Voyage’da bu yaz bir başka… Hatta bambaşka! Henüz Voyage Sorgun’da tatil yapmamış olanlarsa ilk fırsatta rotayı buraya çevirmeli. Neden mi? İşte size pek de haklı sebepler…

Otel içerisindeki her şey tam da hayal ettiğiniz gibi...

Otel içerisindeki her şey tam da hayal ettiğiniz gibi…

Sorgun Ormanı’nın Yanı Başında Size Özel Bir Dünya
Hepimiz tatile yılın stresinden, yorgunluğundan ve şehrin kalabalığından uzaklaşmak için çıkmıyor muyuz? Tek derdimiz doğanın ruhunu yaşayıp bir parça olsun mola verebilmek değil mi? Aynı fikirdeysek Voyage Sorgun’un bu konuda fazlası var, eksiği yok! Yeşile saygısıyla alkışı hak eden tesiste, nereye bakarsanız bakın doğanın bambaşka bir sürprizi karşılıyor sizi. Ana bina içerisindeki odaların tamamı pırıl pırıl bir Akdeniz manzarasına bakıyor. Bir kısmı ise yeşilin her tonunu ağırlayan bir bahçeye açılıyor. Ana bina dışındaki bungalov odalarsa doğanın kucağında, ağaçlıklar arasında…

Hem şık hem konforlu odalar...

Hem şık hem konforlu odalar…

Odaların bu yıl yenilenen dekorasyonu tek kelimeyle muhteşem. Alıştığımız otel odalarından değil de gerçek bir ev odası sanki. Sıcak, şık en önemlisi konforlu… Benim gibi soğuk otel odalarından sıkıldıysanız bayılacağınıza eminim. Her detayıyla ve eşsiz dekorasyonuyla gösterişten uzak bu odalar, hem şık hem de çok iddialı!

Şımarmaya hazır mısınız?

Şımarmaya hazır mısınız?

Dünya Mutfaklarının En Özel Lezzetleri Voyage Sorgun Restoranlarında!
Her Şey Dahil konseptiyle ilk tanıştığımız yıllarda, önceleri açık büfe fikrine hepimiz bayıldık. Ancak son yıllarda, açık büfe yine olsun ama en azından içeceğimizi servis eden ve bizimle ilgilenen birileri hep etrafımızda olsun istemeye başladık. Pek çok otel bu sesimize kulak verdi aslında. Ancak Voyage Sorgun bu konudaki hizmet kalitesini de bir adım ileriye taşımış diyebilirim. Sabah, öğle ve akşam yemeklerinde açık büfe yine var ama snack saatlerinde güler yüzlü biri, önünüze zengin bir menü getiriyor. Siparişinizi aldıktan sonra ise size özel hazırlanmış bir tabağı masanıza bırakıveriyor. Evet, yanlış duymadınız; snack saatinde a la carte servisi alıyorsunuz. Üstelik menüde herkes için de bir şey var. Çocukların menüsü ise tabii ki ayrı!

Voyage Sorgun sadece özel restoranları ile değil, konsept barlarıyla da çok iddialı...

Voyage Sorgun sadece özel restoranları ile değil, konsept barlarıyla da çok iddialı…

Snack restoranlarda bile menü servisi varsa a la carte restoranları siz düşünün! Altı ayrı a la carte restoranın yanında bir de köy kahvaltısı var ki parmakları yedirten cinsten. Sıcak bazlama, çeşit çeşit reçel, bal, kaymak, sucuk, pastırma ve isteğinize göre hazırlanan yumurta seçeneği… Manzarası ise leb-i derya Akdeniz! Yolunuz Voyage Sorgun’a düşerse denemeden dönmeyin derim.

Çeşit çeşit köy kahvaltısı...

Çeşit çeşit köy kahvaltısı…

A la carte restoranların ikisinde cüzi bir kuver ücreti var; diğerleri içinse rezervasyon yaptırmak yeterli. Hepsini denemek mümkün olmasa da İtalyan restoranına ve Carino Steak House’a mutlaka uğrayın. Laf aramızda, Carino Steak House’un sadece 28 gün dinlendirilen etleri değil, İstanbul’un en ünlü et restoranlarının birinden transfer edilen şefi de meşhur! Tüm bu restoranların arkasındaki isim Şef Aşçı Hakan Tosun’un başarısı ise göz ardı edilemez. Her restoranın atmosferi, sunumları ve en önemlisi lezzetleri muhteşem çünkü!

Carino Steak House'ta hem göze hem damağa hitap eden bir lezzet şöleni var!

Carino Steak House’ta hem göze hem damağa hitap eden bir lezzet şöleni var!

İster Uçsuz Bucaksız Akdeniz’e Açılın, İster Kendinizi Voyage Havuzlarına Bırakın!
Voyage Sorgun’a ilk gidişimde deniz kıyısında küçük bir sorunları vardı. Sahil kısmında kalan taşlık alan denize girmek için pek uygun değildi mesela. Ancak otel yönetimi bu sorunu tamamen ortadan kaldırmış. Hem o alanı temizlemiş hem de sahil alanına ve deniz kıyısının tamamına tonlarca kum döktürmüş. Zaman zaman dalgaların götürdüğü kumların yerine ise yenileri ekleniyormuş. Berrak Akdeniz sularıyla geniş bir kumsal da birleşince deniz tutkunları için muhteşem bir alan yaratılmış. Bu arada sahilde iki iskele bulunuyor. Birine 16 yaş altı misafirler alınmıyor. Bu durumdan hem aileler hem de romantik çiftler fazlasıyla memnun. Demem o ki; Voyage’ın yepyeni dünyasında yok, yok!

Voyage havuzları...

Voyage havuzları…

Deniz kenarında ayrıcalık olur da havuzlarda olmaz mı? Üç ayrı Voyage havuzundan biri mutlaka tam size göredir diyebilirim. Aktivite Havuzu’nda eğlence hız kesmezken, yeşillikler arasına saklanan Relax Pool hep huzurlu, Yetişkin Havuzu adı üstünde yalnızca büyüklere özel… Bu yıl yenilenen aquapark ise her an heyecan dolu!
voyage-sorgun-letsgo-yonlendirme-825x220

Doldu Dolu Eğlenceye Ne Dersiniz?
“Daha kaç sürpriz var?” derken Voyage geceleri göz kırptı bana! Gün boyu süren havuz başı etkinliklerinden bahsetmiyorum bile. Akşamları şenlendiren, heyecanı yüksek şovlar tek kelimeyle muhteşem! Üstelik tüm gösteriler akşam yemeğinin de servis edildiği açık restoranın yanı başında sergileniyor. Rengarenk dans şovları mı dersiniz, ip üstü ateşlerin içinden atlayanlar mı? Akşam yemeğinden sonra kimseye söz vermeyin, aksi halde çok şey kaçırabilirsiniz.

Carino Steak House

Carino Steak House

Peki, ya çocukların eğlenceli dünyasında neler oluyor? Tabii ki Voyage Sorgun onları da düşünmüş. Ağaçlıklar arasındaki mini kulübün yanında bir de mini lunapark hazırlanmış. Gün boyu burada eğlenebilecek olan minikler için telaş etmenize gerek yok yani. Onlar zaten kendi tatillerini gönüllerince yapıyor, siz denizin tadını çıkarın!

Voyage Sorgun’da çizgisi değişmeyen çalışan samimiyeti, hizmet kalitesi ve muhteşem doğa hala aynı. Ancak saydıklarım dışında kalan her şey çok farklı! Bu yaz için hala bir planınız yoksa yaz listenizde Voyage Sorgun’a da yer açın derim. Ben mi? Bu yazın planları belli, gelecek yıl tatilleri arasına ise çoktan Voyage Sorgun’u ekledim bile!

Nilay Kaya

Yorumlar