Herkesin tatil anlayışı başka. Kimi doğada olmayı sever kimi lüks bir otelde birkaç güzel gün geçirmeyi… Kimi kışın kayak tatili yapmayı özler kimi denizi, kumu ve güneşi… Kimi macera peşinde koşar, kimi dinginliği ve huzuru arar… Bazen de tatil modunu tamamen ruh halin belirler. Senin bugünlerde ruh halin nasıl? Hadi moduna uygun rota önerilerimize göz at!

Farklı Bir Yolculuk mu Hayal Ediyorsun? Doğu Ekspresi ile Tren Yolculuğu Dene!

Trenle seyahat edilebilecek en güzel rotalardan birine sahip olan Doğu Ekspresi Treni ile seyahat etmek, gezginler için son yılların popüler aktivitesi haline geldi. Işıklarla süslenmiş ve kişiselleştirilmiş yataklı vagonlardan paylaşılan ilham verici Doğu Ekspresi fotoğraflarını görmüşsündür. Sen de böyle uzun bir tren yolculuğu deneyimi yaşamak istersen bilet almak için araştırmalara hemen başlamalısın.

Ankara Tren Garı’ndan kalkan Doğu Ekspresi, 1310 km boyunca muhteşem manzaralar sunuyor. Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum’dan geçip Kars’a ulaşıyor. Kars’ta gezilecek yerler arasında da doğal güzellikler ve tarihi değerler öne çıkıyor.

Kışın donmuş Çıldır Gölü üzerinde yürümenin tadını çıkarabilir, şehirde uzun uzun vakit geçireceksen Sarıkamış Kayak Merkezi’nde kayak deneyimi yaşayabilir, şehrin merkezinde bulunan Kars Baltık Evleri’ni ziyaret edebilir, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ani Antik Kenti’nde Ani harabelerini görebilirsin.

Doğu Ekspresi Treni ile Kars

Doğada mı Olmak İstiyorsun? Bolu’da Eşsiz Manzaralar Seni Bekliyor!

Hafta sonunu Bolu’nun muhteşem doğasında geçirmek istersen gideceğin öyle güzel var ki… Abant Gölü ve Tabiat Parkı’nda bolca fotoğraf çekebilir, göl kıyısında yürüyüş yapabilir, manzaraya karşı sıcacık bir çay içebilirsin. Abant otelleri arasından sana uygun olanı seçip doğa ile iç içe tatilin tadını çıkarabilirsin.

Sadece Yedigöller Milli Parkı’nın büyüleyici atmosferi ile buluşmak için bile Bolu’ya gidilebilir. Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl ile oldukça etkileyici bir doğa burada seni bekliyor olacak. Tertemiz havayı içine çekmeyi ve anın tadını çıkarmayı unutma.

Bolu’da gezilecek yerler arasında öne çıkan doğal güzelliklerden bir diğeri de Gölcük Tabiat Parkı. Bolu deyince herkesin gözünün önüne gelen o göl kıyısındaki huzurlu ev manzarası burada çekilmiş. Sen de doğa ile iç içe olmak ve eve dönmeden bu güzel manzaradan bir tutam huzur almak için mutlaka rotanı buraya çevirmelisin.

Bolu Gölcük Tabiat Parkı

Macera Dolu Bir Tatil Arayışında mısın? Uludağ’da Kayak Tatili Planla!

Bursa’nın muhteşem doğal güzelliklerinden biri olan Uludağ, kış tatili deyince akla ilk gelen yerlerden. Dağ atmosferinde konforlu bir konaklama deneyimi sunan Uludağ otelleri ve bölgede her seviyeye yönelik pistlerin bulunması burayı kayak maceracılarının sevdiği bir adres yapıyor. Uludağ, büyük şehirlere yakın oluşuyla da öne çıkıyor.

Genel olarak Uludağ’da kar yağışı aralık ayında başlıyor ve mart sonuna dek sürüyor. Bu zaman diliminde bembeyaz Uludağ zirveleri seni bekliyor. Kayak otellerinde sunulan kayak dersleri sayesinde amatör ruhlarda bu macerayı dolu dolu yaşayabiliyor.

Uludağ kayak tatili

Kültür Gezisi mi Yapmak İstiyorsun? Mardin Turunu Planlamaya Başla!

Mistik bir şehir, tarihi yapılar, zengin bir kültür… Mardin turuna çıkmak için sebep çok. Kış aylarında Mardin soğuk olsa da gezerken içini ısıtacak molalar verebilir ve şehri dolu dolu yaşayabilirsin. Karlı günlerde Mardin fotoğrafları çekmek de güzel bir aktivite olabilir.

Tarihte yolculuğa çıkaran Mardin’de gezilecek yerler arasında; Deyrulzafaran Manastırı, Eski Mardin Evleri, Mardin Müzesi, Mardin Ulu Camii, Abbaralar, Kasımıye Medresesi, Tarihi Mardin Çarşıları, Dara Antik Kenti ve Midyat sayılabilir. Telkari Çarşısı’nı da ziyaret edebilirsin. Konforlu bir tur geçirebilmek için Mardin otellerini inceleyip sana en uygun yeri bulabilirsin.

Mardin gezilecek yerler

Ailenle Birlikte Keyifli Birkaç Gün mü Geçirmek İstiyorsun? Eskişehir Güzel Fikir!

Tarih, kültür, manzara, lezzet… Birbirinden farklı deneyimler sunan Eskişehir, ailenle birlikte keyifle gezip keşfedebileceğin bir yer. Eskişehir’de çocuklarla gezilecek yerler deyince akla ilk olarak Sazova Parkı olarak da bildiğimiz Bilim, Sanat ve Kültür Parkı geliyor. Çocuklar buradaki Masal Şatosu’nu görmeye bayılacaktır. ETİ Sualtı Dünyası, Tropik Merkez, Sabancı Uzay Evi, müze olarak gezilebilecek Korsan Gemisi de çok sevilen yerlerden. Sazova Parkı fotoğraf çekmek için de oldukça güzel bir alan.

Porsuk Çayı ve Adalar bölgesinde keyifle zaman geçirmek mümkün. Eskişehir’in en popüler parklarından Kentpark ve Balmumu Müzesi de severek gezebileceğin adreslerden. Tarihi Odunpazarı evlerinin renk kattığı sokaklarda fotoğraflar çekip bu güzel günü ölümsüzleştirebilirsin. Dönmeden önce sevdiklerin için hediyelik eşyalar almak istersen, Atlıhan El Sanatları Çarşısı’na uğraman yeterli.

Eskişehir Sazorva Parkı Masal Şatosu

Yorumlar