Hafta sonu ya da tatil günlerinde çocukların keyif alacağı aktivitelerin başında tema parklar geliyor. Peki, çocukların severek vakit geçireceği, İstanbul’daki tema parklar hangileri?

Çocuklu ebeveynler için oldukça değerli bir rehber hazırladık! İstanbul’da yer alan, çocukların çok seveceği tema parkları bu yazımızda bir araya getirdik. İşte hafta sonu ya da tatil günleri için çocukların keyif alacağı tema parklar ve eğlence merkezleri…

Vialand Tema Park, Eyüp 

Eyüp’te konumlanan Vialand AVM’nin hemen yanındaki İstanbul Tema Park, devasa bir eğlence merkezi ve Türkiye’nin en büyük tema parkı olarak biliniyor. Hem yetişkinlerin hem de çocukların keyifli vakit geçirebileceği birçok aktivite sunuyor. Hafta sonları 11.00-19.00 saatleri arasında açık olan bu tema park için gün boyu geçerli olan giriş bileti almak yeterli.

Hupalupa, Ataşehir

Hupalupa, Ataşehir’deki Metropol Alışveriş Merkezi’nde yer alıyor. Haftanın her günü 10.00-21.00 saatleri arasında açık olan Hupalupa, çocuklu ailelerin keyifle vakit geçireceği adreslerden bir diğeri. Trambolin parkı, eğlence kulesi, sünger havuzu, tırmanma duvarı, denge parkuru, çarpışan araba ve elektronik oyunlar gibi birçok seçenek sunuyor.

Kidzania, Üsküdar

Çocuklar için hem eğlenceli hem de öğretici tema parklardan biri olan Kidzania, Anadolu Yakası’nda, Akasya AVM’de yer alıyor. Çocuklar; banka, hastane, havacılık akademisi gibi 90’a yakın meslek grubuna ait alanları ziyaret ederek eğlenirken öğreniyor. Kidzania pazartesi günleri dışında, haftanın altı günü saat 10.00’da hizmet vermeye başlıyor.

İstanbul Akvaryum, Florya

17.000 farklı kara ve deniz canlısının yaşadığı İstanbul Akvaryum, tema park konseptinin dışında, ama çocukların çıkmak istemeyeceği alanlardan biri. Adeta görsel bir şölen sunan İstanbul Akvaryum, yetişkinlerin de keyif alacağı bir yer… Aqua Florya’da yer alan akvaryumda; Karadeniz’den Pasifik’e kadar, toplamda 16 farklı tema bulunuyor. Dalış engeli olmayan, 14 yaş ve üzeri herkes, eğitmenler eşliğinde köpek balıkları ile dalış yapabiliyor. Haftanın her günü, 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

Forestanbul Macera Parkı, Çekmeköy

Türkiye’nin orman içinde yer alan, en büyük doğa ve macera parkı olarak bilinen Forestanbul, çocukların çok seveceği tema parklardan biri. Doğa içinde, macera dolu bir gün için rahatlıkla tercih edilebilir. Burası; yüksek ip parkuru, tırmanma duvarı, dev salıncak, zipline gibi aktivitelerle enerji atmak için birebir. Haftanın her günü 10.00-19.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Moipark Eğlence Parkı, Başakşehir

Türkiye’nin en büyük kapalı tema parkı olarak bilinen Moipark, Başakşehir’deki Mall of İstanbul’da yer alıyor. Dev salıncaklar, yüksek hız mekikleri, adrenalin dolu oyunlar, eğlence tünelleri, canlı sahne şovları ve hediye kazandıran üniteleri ile çocukların ayrılmak istemeyeceği eğlence merkezlerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Babalu Eğlence Parkı, Başakşehir

Üç katlı bu eğlence merkezinde; oyun parklarından, top havuzlarına kadar birçok farklı oyun alanı var. Başakşehir’de konumlanan Babalu, haftanın her günü 10.00-20.00 saatleri arasında açık. 2-12 yaş arasındaki çocuklar için kapalı alanda bir tema park arayışı olanlar için iyi bir alternatif.

Bostancı Lunapark

Bostancı Gösteri Merkezi’nin hemen yanında yer alan Bostancı Lunapark, bir tema park olmasa da çocukların severek vakit geçireceği konumlardan biri. 30 yıldan fazla bir süredir hizmet veren ancak sürekli kendini yenileyen lunaparkta; atlıkarınca, zincir, uçak, çarpışan araba, gondol, çocuk treni ve korku tüneli bulunuyor. Keyifli bir gün geçirmek için ailece şans verilebilir.

Legoland Discovery Centre, Bayrampaşa

Forum İstanbul AVM’nin içerisinde konumlandırılmış Legoland, çocukların eğlenirken öğreneceği eğlence merkezlerinden biri. 2 milyon Lego ve 4D sinema keyfi ile Legolar hakkında bilgiler veriliyor, çeşitli oyunlar ile her şeyin Lego olduğu alanlar gezilebiliyor. Çocukların hayal gücünü besleyen Legoland, çocuklara kendi karakterlerini Legodan yapma şansı sunuyor. Legoland, haftanın her günü 10.00-20.00 saatleri arasında açık.

Bubble Up Aktivite ve Eğlence Merkezi, Bahçeşehir

Soft play, trambolin, basket alanı, atölye çalışmaları, karaoke odaları ve kuaför atölye alanı gibi birçok farklı aktivite sunan Bubble Up, Bahçeşehir’de yer alıyor. Farklı konsept ve hizmetleri ile ailece vakit geçirilebilecek eğlence merkezlerinden biri… Pazartesi günleri haricinde, haftanın altı günü, 09.00-19.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Yorumlar