Balikesir Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
240 / 240
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin

Balıkesir Otelleri

Sırala

Bir yanı Marmara'ya bir yanı Ege'ye göz kırpan şirin kent Balıkesir, karayolu ulaşımında bir kavşak nokta olmakla yetinmeyip ziyaretçilerine farklı tatlar sunan hoş bir rota!

Tarihi Arkaik Çağı'nın MÖ 3000 yılına kadar uzanan Balıkesir'in bu dönemdeki adı Mysia idi.

Atatürk Parkı

Bir zamanlar uluslararası bir fuara ev sahipliği yapan Atatürk Parkı, uygulanan peyzaj ve yeşillendirme çalışmaları sayesinde bugün Türkiye'nin en önemli kent parklarından biri. Parkta bulunan pek çok kafe ve restoranda, yeşillikler arasında keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Tarihi Saat Kulesi ve Çevresi

1827'de inşa edildikten sonra depremde yerle bir olan fakat aslına uygun olarak 1900'lerin başında yenilenen Balıkesir Saat Kulesi, kentin en önemli sembollerinden biri. Ayrıca kulenin arka tarafında bulunan yamaç boyunca devam eden, Rum evleri ile süslü eski mahalleyi Balıkesir'de gezilecek yerler listenize mutlaka ekleyin.

Milli Kuvvetler Caddesi

Her zevke ve bütçeye hitap eden Balıkesir Otelleri'nin ve mağazaların yer aldığı cadde için, şehrin alışveriş ve sosyal hayatının kalbinin attığı merkez denilebilir.

Tarihi ve Kültürel Zenginlikler

Karesi Beyliği'ne başkentlik eden kentteki en önemli eserler Zağnos Paşa Camii, Yıldırım Camii ve tarihi Balıkesir Tren İstasyonu'dur.

Damak Zevki

Balıkesir yemekleri özellikle et severlerin gönüllerini fethedecek! Balıkesir köftesi, tirit, düğün çorbası ve rengiyle olduğu kadar lezzetiyle de şaşırtan tatlı höşmerim denemeden Balıkesir'den ayrılmayın.

Faydalı Bilgiler

  • Şehrin tam ortasında ve İstasyon Meydanı'nın hemen karşısında bulunan toplu taşıma merkezine giderek, şehir içi ulaşımınızı kolayca sağlayabilirsiniz.
  • Kolonyasıyla ünlü Balıkesir'den, başka hiçbir yerde bulamayacağınız kolonya ve esanslar satın alabilirsiniz.

Gece Hayatı

Balıkesir'in gece hayatı bakımından çok hareketli bir şehir olduğu söylenemez. Balıkesir'de geçirdiğiniz gecelerinizi renklendirecek en güzel mekanlar Milli Kuvvetler Caddesi'nde bulunan Balkon Jazz Bar ve Anafartalar'da bulunan barlar sokağıdır.