Balikesir Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Değiştir

Balıkesir Otelleri

Sonuçları filtrele
234 / 234
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Balıkesir Otelleri

Türkiye'de kültür ve turizm denince akla gelen en popüler tatil rotalarının önemli bir bölümü Marmara Bölgesi'nde, Balıkesir sınırları içinde yer alıyor. Ayvalık, Cunda Adası, Avşa Adası ve Altınoluk başta olmak üzere birçok turizm cennetine il sınırları içinde ev sahipliği yapan Balıkesir, sırtını dayadığı Kazdağları'nın tertemiz havasını da soluyarak mükemmel bir tatil yapmanızı sağlıyor.

Hem Ege Denizi'ne hem de Marmara Denizi'ne kıyısı bulunan Balıkesir, topraklarının çoğunluğu burada olduğu için resmi olarak Marmara Bölgesi'nde kabul ediliyor. Türkiye'de iki denize birden kıyısı bulunan altı şehirden biri olan Balıkesir ilinde, 20 ilçenin toplam genel nüfusu 2016 yılı verilerine göre 1 milyonun üzerinde. Tabii ki özellikle merkeze bağlı ilçelerin nüfusu yaz aylarında çok daha yüksek sayılara ulaşıyor.

Birçok Uygarlıktan İzler

Tarihi kaynaklara göre eski isimleri Misya ve Karesi olan Balıkesir, tarih boyunca Roma ve Bizans imparatorlukları, Anadolu Selçuklu İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu'nun himayelerinde yer aldığı için tüm bu kadim uygarlıklardan izler barındırıyor. Karesi Beyliği döneminin izleri de beyliğe adını veren bu şehirde günümüze kadar gelmeyi başarıyor. Bu tarihi eserler sayesinde Balıkesir, coğrafi konumuyla gelen deniz ve güneş turizmi avantajına bir de tarih turizmini ekleniyor.

Balıkesir Şehrindeki Turizm Beldeleri

Balıkesir ili genelindeki turizm beldelerinin büyük bir kısmı yurt içinden misafirler ağırlıyor ama bu, beldelerin ününün yurt dışında da bilindiği gerçeğini değiştirmiyor.

Edremit

Merkeze uzaklığı yaklaşık 120 kilometre olan Edremit, Balıkesir'in en popüler tatil beldelerinin başında geliyor. Doğasının yanı sıra tarihiyle de ünlü olan Edremit'te mutlaka görülmesi gereken yerlerin bazıları Antandros Antik Kenti, Şahinderesi Kanyonu, Hasanboğuldu Şelalesi, Sütüven Şelalesi ve Tahtakuşlar Kanyonu...

Erdek

Şehrin bir başka ünlü tatil beldesi ise Erdek. Edremit gibi Erdek de il merkezinden 120 kilometre uzaklıkta. Erdek'e gittiğinizde Kyzikos Antik Kenti'ni görmeyi ve ardından Paşalimanı Adası'na geçmeyi unutmayın. Paflima Koyu da ilçenin cazip koylarından biri olarak öne çıkıyor.

Ayvalık

Emeklilikten sonra taşınılacak sahil kasabası deyince İstanbulluların gözde yerlerinden biri olan Ayvalık ilçesi de Balıkesir'de yer alıyor. Ayvalık ilçesindeki İlk Kurşun Tepesi'nin zirvesine inşa edilmiş Profit İliyas Kilisesi'nin yıkıntılarını, Mosko Adası Koyu'nu, Şeytan Sofrası'nı merkezdeki ünlü Hamidiye Camii'ni, Saatli Camii'ni ve Hacı Bayram Camii'ni görmeyi de ihmal etmeyin. Cunda Adası'na geçtiğinizde ise Agios Yannis Kilisesi ve Ortunç Koyu sizleri bekliyor.

Marmara Adası

Türkiye'nin en büyük ikinci adası olan Marmara Adası da Balıkesir sınırları içinde yer alıyor. Mermeriyle ünlü olan bu adada harika plajlar var. Üstelik Balıkesir'in diğer ilçelerine kıyasla turistlerin daha az tercih ettiği bir rota. Bu yüzden özellikle sakin ve huzurlu bir tatil isteyenler için ideal. Şifalı Su Plajı, Manastır Plajı ve Çınarlı Köyü Plajı, Marmara Adası'nın en ünlü plajları arasında yer alıyor.

Kuş Cenneti Millî Parkı

Balıkesir ili içerisinde görülmesi gereken bir başka önemli nokta da Kuş Cenneti Millî Parkı. Marmara Bölgesi'nin incisi Manyas Kuş Gölü'nün hemen kuzey doğusunda yer alan park, hem yurt içinden hem de yurt dışından kuş meraklılarının kış aylarında bile uğradığı dünyaca ünlü bir yer.

Balıkesir Kaplıcaları

Balıkesir kaplıcaları da şehrin turizmine büyük katkı sağlıyor. Balıkesir Sındırgı, Emendere Kaplıcaları ve Hisaralan Kaplıcaları burada bulunuyor.

Sındırgı haricinde Susurluk, Bigadiç, Edremit, Gönen ve Manyas ilçelerinde de çok sayıda kaplıca bulmak mümkün. Buralarda yer alan termal oteller bütün bir yıl boyunca özellikle yurt içinden çok sayıda misafir ağırlıyor. Pamukçu Kaplıcaları ise 10 kilometre mesafedeki Balıkesir şehir merkezine en yakın kaplıca olarak öne çıkıyor.

Balıkesir Otelleri

Balıkesir birçok farklı turizm beldesini barındırdığı için otel, pansiyon, butik otel ve termal otel seçeneklerinde de çok geniş bir yelpazeye yayılıyor. Gerek şehir merkezinde, gerekse tatil beldelerinde yarım pansiyon, tam pansiyon ve her şey dahil paketlerle kalabileceğiniz birçok konaklama tesisi bulunuyor. Üstelik erken rezervasyon yaptırmanız ya da kampanyaları takip etmeniz durumunda bu otellerde çok daha uygun fiyatlara konaklamanız mümkün.