Sarimsakli Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Değiştir

Sarımsaklı Otelleri

Sonuçları filtrele
17 / 17
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala
Daha Fazla Yükle

Sarımsaklı Otelleri

Sarımsaklı'da deniz tüm berraklığı ile insanı adeta bir mıknatıs gibi kendine çekiyor. Denizi, kumu, güneşi ve iklimi ile dikkat çeken Sarımsaklı, Ege'de yer alan birçok tatil beldesi gibi tarihi bir geçmişe de sahip. Bunların yanı sıra Sarımsaklı tatilinizin birkaç gününü Ayvalık ve Cunda'yı keşfe çıkmak için ayırabilirsiniz.

Sarımsaklı Plajı

Bölgenin en ünlü plajları arasında yer alan Sarımsaklı Plajı, Ayvalık ilçe merkezine yaklaşık olarak 8 km mesafede bulunuyor. Genel olarak çocuklu ailelerin tercih ettiği Sarımsaklı Plajı, beldenin en çok ziyaretçi ağırlayan yerlerinden biri… Plaj, Sarımsaklı tatilinin en uğrak yerleri arasında bulunuyor.

Şeytan Sofrası

Sarımsaklı'ya 2 km mesafede yer alan Şeytan Sofrası, özellikle gün batımını izlemek isteyenler tarafından ziyaret ediliyor. Güneşin batarken ufuk çizgisinde bıraktığı renk, denizin muhteşem görüntüsü ile birleşince ortaya görülmeye değer bir tablo çıkıyor. Sarımsaklı'ya gidip Şeytan Sofrası'nı görmeden dönmek olmaz!

Sarımsaklı Badavut

Plajları ile ünlü olan Sarımsaklı'da görülmeye değer yerlerden biri de Sarımsaklı Badavut. Temiz kumsalı, berrak denizi ile Sarımsaklı Badavut, sakin ve huzur dolu bir tatil arayanların tercih ettiği bir yer. Aynı zamanda bu bölgede pek çok konaklama birimi de mevcut.

Damak Zevki

Sarımsaklı, deniz ürünleri ile meşhur… Sarımsaklı'da otlu balık, ahtapot köfte, sirkeli kalamar, sardalya, karides ve lakerda gibi deniz ürünlerini tatiliniz esnasında mutlaka denemelisiniz. Sarımsaklı mutfağı, zeytin ve zeytinyağlılara da ev sahipliği yapıyor. Fava, Girit ezmesi, kabak çiçeği dolması, semizotu salatası, deniz börülcesi, enginar salatası ve turp otu gibi tadına doyun olmayan lezzetler de Sarımsaklı mutfağının meşhur yemekleri arasında yer alıyor.

Faydalı Bilgiler

Sarımsaklı'da Ege ev Akdeniz iklimi hakim. Yaz ayları sıcak olmasına rağmen esen imbat rüzgarları senenin en sıcak zamanında bile serinletici bir etki yaratıyor.

Cunda Adası'nı görmek ve Ayvalık'ın diğer koylarında denize girmek isterseniz, Sarımsaklı'dan kalkan tekne turlarına katılabilirsiniz.

Alışveriş Zamanı

Sarımsaklı'dan sevdikleriniz için çok güzel ve şirin hediyelikler alabilirsiniz. Bu hediyeliklerin başında her yerde olduğu gibi Sarımsaklı'da da magnetler geliyor. Hediyelik eşyaların dışında zeytinyağı da sevdikleriniz için güzel bir armağan olabilir. Ayrıca Sarımsaklı'da kendiniz ve sevdikleriniz için çok güzel ve değişik takılar da bulabilirsiniz.

Gece Hayatı

Genel olarak sakin bir gece hayatına sahip olan Sarımsaklı'da bir tane büyük gece kulübü bulunuyor. Kumsalda canlı müzik dinlemek için birçok seçenek var. Bunların yanı sıra çarşının arka tarafında lunapark da yer alıyor. Sarımsaklı, sakin ve huzur dolu bir tatil için biçilmiş kaftan!