Aylar
Özel Dönemler

Edremit Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Edremit Otelleri

Sonuçları filtrele
9 / 9
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Edremit Otelleri

Edremit'in Türkler tarafından ele geçirilişi Alaaddin Keykubat döneminde (1220-1237) olmuştur.

Güre Kaplıcaları

Edremit'e yarım saat uzaklıkta bulunan Güre Kaplıcaları, cilt ve böbrek hastalıklarından muzdarip olanların yanı sıra tiroid hastalığı olanlara da iyi geliyor.

İda Dağı

Mitolojide türlü hikayelere konu olan bölgenin şimdiki turistik zenginliğine kavuşmasının sebebi olan İda Dağı (Kaz Dağları) çevresinde bulunan Tahtakuşlar Köyü ve Sarıkız Tepesi'ni mutlaka ziyaret edin. Edremit Körfezi'nin muhteşem manzarasına bir de buradan bakın!

Darıdere Tabiat Parkı

Kazdağları'nın güney yamaçlarında, Edremit Körfezi'nin kuzeyinde, yeşil ile mavinin birbirine karıştığı ender güzelliklerden biri olan Darıdere Tabiat Parkı gerçek bir oksijen deposu. Edremit'te gezilecek yerler listesinde kendine mutlaka yer bulan bu güzel milli park görünümü ile İsviçre Alpleri'ni andırıyor.

Plajlar

Denize kıyısı olmasa da Edremit merkezinin çok yakınında bulunan Burhaniye, Ören, Akçay ve Altınoluk gibi sahil beldelerinde pek çok plaj mevcut. Ayrıca tatil amaçlı kalabileceğiniz Edremit otelleri de genelde bu beldelerde yer alıyor.

Tarihi ve Kültürel Miraslar

Antandros Antik Kenti ve Tahtakuşlar Köyü, Edremit bölgesinde mutlaka görmeniz gereken kültürel merkezler.

Damak Zevki

Edremit yemekleri deyince akla zeytinyağı gelir! Enfes zeytinyağlılar, sardalya ve çipura gibi balık çeşitleri ve bol sütlü peynirler Edremit mutfağının olmazsa olmazlarından.

Faydalı Bilgiler

  • Edremit'e karayolu ile gelebileceğiniz gibi geçtiğimiz yıllarda hizmete giren Koca Seyit Havaalanı üzerinden uçakla da ulaşabiliyorsunuz.
  • Edremit bölgesini araba kiralayarak gezmek son derece mantıklı bir seçim. Çünkü civarda görülecek pek çok yer var.

Gece Hayatı

Edremit'e maksimum 20 km'lik bir mesafede yer alan pek çok eğlence mekanı bulunuyor. Bu mekanlardan, Black & Red Disco ve Fabrika Bar'ı tavsiye ediyoruz.