Cunda Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Değiştir

Cunda Otelleri

Sonuçları filtrele
63 / 63
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala
Daha Fazla Yükle

Cunda Otelleri

Cunda'nın renkli ve sevimli sokaklarında dolaşırken bile bu güzel atmosferi daha fazla yaşamak istiyor insan. Tarihi dokusunu koruyan, güler yüzlü hizmetiyle sizi mutlu edecek ve konforlu bir konaklama deneyimi sunacak Cunda Otelleri'nde kalma fikri sizi de heyecanlandırıyorsa rotanızı Cunda'ya çevirmekte gecikmeyin!

Cunda'da Gezilecek Yerler

Cunda Sahili

Ali Bey Adası'nın en hareketli noktası sahil bölgesidir. Araç trafiğine kapalı olan bu alanda sıra sıra dizilmiş restoran ve kafeler, lokmacılar ve dondurmacılar eşliğinde keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Yolda görürseniz buzda badem almayı da ihmal etmeyin. Hediyelik eşyalar bulabileceğiniz çarşıda renkli manzaralara şahit olabilirsiniz. Adanın en eski ve önemli yapılarından olan Despot Evi, sahil başlangıcında yer alıyor. Adanın en ünlü kahvecisi Taş Kahve de sahilde misafirlerini ağırlıyor. Bu şirin kahvede damla sakızlı kahve içerek gün batımının keyfini çıkarmadan Cunda'dan ayrılmayın!

Aşıklar Tepesi

Biraz romantizm peşindeyseniz şık Cunda Otelleri dışında görmeniz gereken bir yer daha var: Aşıklar Tepesi! Tepede muhteşem Cunda manzarasının yanında, kütüphane ve kafe olarak hizmet veren bir mekan da mevcut. Tepeden muhteşem gün batımı manzarasını izleyebilirsiniz. Buraya gelmişken Panaya Kilisesi'ni ve Yel Değirmeni'ni de görebilirsiniz.

Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı

Aşıklar Tepesi'nde yer alan Agios Yannis Kilisesi, Rahmi. M. Koç Müzecilik ve Kültür Vakfı tarafından 2007 yılında kitaplığa çevrildi. Kitaplık adını, Muhtar Kent'in babası olan eski büyükelçi Necdet Kent ve eşi Sevim Kent'ten alıyor. Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı'nın muhteşem bir manzaraya sahip olan şirin kafesinde biraz vakit geçirmeyi unutmayın.

Rahmi M. Koç Müzesi

Yıkılmasının ardından Rum Ortodoks cemaati tarafından 1873 senesinde yeniden inşa edilen Taksiyarhis Kilisesi, 2011 yılında Rahmi. M. Koç Müzecilik ve Kültür Vakfı tarafından restore edildi ve müze olarak kullanılmaya başlandı. Müzede klasik otomobiller, gemi parçaları, denizcilikte kullanılan aletler, buharlı arabalar ve iş makineleri, bisikletler ve eski motosikletler sergileniyor. Kilisenin üst katında ise çeşitli oyuncaklar sergileniyor.

Pateriça Koyu

Ali Bey Adası'nın arka kısmında yer alan ve yeni yeni bilinmeye başlanan koy, Patriça Burnu olarak da tanınıyor. Buraya ulaşmak biraz zor; bu sebeple Pateriça Plajı genellikle kalabalıktan ve gürültüden uzak. Günümüzde restore edilmiş haliyle varlığını sürdüren Ayışığı Manastırı da burada yer alıyor.

Ayvalık

Cunda tatiliniz sırasında kara yoluyla ya da tekneler ile Ayvalık merkeze rahatlıkla ulaşabilir, burayı gezebilirsiniz. Ayvalık'taki Sarımsaklı Plajı'nda ve Badavut Plajı'nda denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Şeytan Sofrası'na giderek muhteşem bir manzara eşliğinde güneşin batışını seyredebilirsiniz.

Cunda'da Ne Yenir?

Bölgede üretilen muhteşem zeytinyağı ile ünlü olan Cunda yemekleri hem hafif hem de lezzetli. Mis kokulu Ege otlarından yapılan mezeler ve Cunda'ya özgü "papalina balığı'' tam bir lezzet şöleni gibi. Kabak çiçeği dolması, radika ve börülce de deneyebilecekleriniz arasında. Tatlı olarak lokma, bademli keşkül, sakızlı muhallebi ya da damla sakızlı dondurma yiyebilirsiniz.

Cunda'da Gece Hayatı

Şirin bir Rum kasabası görünümünde olan Cunda'da yazları geceler oldukça hareketli geçiyor. Hem yemek hem de gecenin ilerleyen saatlerinde sirtaki yapmak için mutlaka Moshos'a gidin.