Cunda Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
62 / 62
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin

Cunda Otelleri

Sırala

Cunda Otelleri

Rum-Türk ortak yapımı gibi duran Cunda'nın bugünkü dokusunu kazanması, mübadil Türkler sayesinde mümkün olmuş.

Bademli Köyü

Cunda'nın 30 km güneyinde bulunan ve Maldivler'i aratmayacak derece berrak sulara ve harika bir kumsala sahip olan Bademli Köyü, sessiz sakin deniz keyfi yapmak isteyenler için ideal.

Taş Kahve

Cunda'da ne yapılır sorusunun ilk cevabı hiç kuşkusuz Taş Kahve'de keyif yapmaktır! Bu şirin kahvede damla sakızlı kahve içerek gün batımının keyfini çıkarmadan Cunda'dan ayrılmayın!

Aşıklar Tepesi

Biraz romantizm peşindeyseniz şık Cunda Otelleri dışında görmeniz gereken bir yer daha var: Aşıklar Tepesi. Tepede muhteşem Cunda manzarasının yanında, kütüphane - kafe olarak hizmet veren bir mekan da mevcut.

Plajlar

Türkiye'nin en temiz plajlarından Sarımsaklı Plajı, Badavut Plajı ve Patriçe Plajı, Cunda'nın en popüler halk plajları arasında. Ayrıca Ortunç gibi Cunda tatil köylerinde de eğlenceli beach club'lar bulunuyor.

Tarihi Zenginlikler

Taksiyarhis Kilisesi, Agios Yorgos Manastırı, Despot Evi gibi pek çok zenginliğe sahip olan Cunda, minik bir Rum kentini andırıyor.

Damak Zevki

Bölgede üretilen muhteşem zeytinyağı ile ünlü olan Cunda yemekleri hem hafif hem de lezzetli. Mis kokulu Ege otlarından yapılan mezeler ve Cunda'ya özgü "papalina balığı'' tam bir lezzet şöleni gibi.

Faydalı Bilgiler:

  • Cunda'ya İstanbul'dan gidecekseniz, Yenikapı-Bandırma İDO seferlerini tercih ederek yolculuğunuzu 2-3 saat kısaltabilirsiniz.
  • Unutmadan belirtelim. Cunda, restoran ve mekanlar açısından –bir Bodrum olmasa da-çok uygun fiyatlı ve salaş bir merkez değil.

Gece Hayatı

Şirin bir Rum kasabası görünümünde olan Cunda'da yazları geceler oldukça hareketli geçiyor. Hem yemek hem de gecenin ilerleyen saatlerinde sirtaki yapmak için mutlaka Moshos'a gidin.