Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster
Sonuçları Filtrele (1 / 9)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Fiyat Aralığı
Bölge
Olanaklar
Çocuk
Otel Tipi

Marmara Adası Otelleri

için toplam 9 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Marmara Adası

 • Marmara Denizi’nin en büyük, Türkiye’nin ise Gökçeada’dan sonra ikinci büyük adası olan Marmara Adası, Balıkesir’e bağlı bir ilçe durumunda. İstanbul’a yakın en güzel tatil yerlerinden biri olan Marmara Adası, balıkçı kasabaları, temiz denizi ve huzurlu atmosferiyle öne çıkıyor.

Marmara Adası’na Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

 • Marmara Denizi’nde yükselen Marmara Adası, üzerinde yer alan mermer ocaklarının nemi emmesi sebebiyle nemsiz, rutubetsiz ve ferah havasıyla ünlü. Ada olması sebebiyle çevreden gelen hava dalgalarının etkisine açık olan adada; yer yer Karadeniz iklimi yer yer Akdeniz iklimi görülüyor. En soğuk günlerin ocak ayında yaşandığı Marmara Adası’nda bahar sonundan sonbahar ortasına kadar yaz boyunca denize girebilirsiniz. Marmara Adası’nda tatil için en uygun zamanlar mayıs-eylül ayları arası dönem denebilir.

Marmara Adası Otelleri

 • Yemyeşil doğası ve antik dönemlere şahitlik etmiş tarihi yapılarıyla keyifli bir yaz tatili adresi sunan Marmara Adası, yaz boyunca ziyaretçilerle dolup taşıyor. Marmara Adası Otelleri ise misafirlerini sıcak ve samimi bir atmosferde ağırlıyor. Geniş aileler ve evinin konforunda tatil yapmak isteyenleri ağırlayan Marmara Adası Apart Otelleri ve Sadece Oda, Oda Kahvaltı ya da Yarım Pansiyon hizmet sunan Marmara Adası Pansiyonları, sakin bir yaz tatili geçirmek isteyenler için uygun fiyatlı konaklama seçenekleri olarak öne çıkıyor. Adanın huzurlu atmosferini ayrıcalıklı bir konaklama deneyimiyle birleştirmek isteyenler ise Marmara Adası Butik Otelleri’ni tercih ediyor.

Marmara Adası’na Nasıl Gidilir?

 • İstanbul’dan Marmara Adası’na Bostancı ve Yenikapı iskelelerinden kalkan seferlerle 2 saat 30 dakikalık sürede ulaşabilirsiniz. Tekirdağ’dan, Silivri’den ve Erdek’ten kalkan gemilerle de Marmara Adası’na ulaşmak mümkün. Ada içinde ulaşım için minibüs ve taksi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Marmara Adası Plajları

 • Marmara Adası, akıntının yoğun olduğu serin plajların yanı sıra sakin koylarıyla da Marmara’da denize girilecek birçok güzel plaja sahip. Marmara Adası’nın merkezinde yer alan Kole Plajı, adanın en popüler plajlarından biri.


  Berrak denizi ve taşlık plajıyla öne çıkan Aba Plajı, denizden teknelerle gidilen Manastır Plajı ve uzun ve yumuşak kumlu kumsalıyla bilinen Topağaç Plajı, Marmara Adası’nda denize girilecek yerler listesinde başı çekiyor.


  Adanın en eski yerleşim yerlerinden biri olmasının yanı sıra asırlık çınarlarıyla ünlü Çınarlı Plajı ise yeşil ve mavinin iç içe geçtiği huzurlu bir yer.

Marmara Adası’nda Alışveriş

 • Yüzyıllardır birçok önemli yapının inşa edildiği mermer yataklarıyla ünlü Marmara Adası, zeytin ve zeytinyağının yanı sıra bağcılığın ve üzüm üretiminin yaygın olduğu yerlerden biri. Bu yüzden Marmara Adası’ndan taze zeytinyağı, asma yaprakları ve koruk turşusu alabilirsiniz. 

Marmara Adası’nda Ne Yenir?

 • Üzerinde balıkçı kasabalarının yer aldığı Marmara Adası’nda deniz ürünlerinin en tazelerini ve en lezzetlilerini sabahın erken saatlerinden itibaren satın alabilirsiniz. Adada özellikle midye, kılıç balığı ve diğer deniz ürünlerini denemenizi öneriyoruz.


  Üzümün ve bağcılığın geliştiği Marmara Adası’ndan koruk suyu içmeden dönmeyin. Soda, şeker ve koruk suyuyla hazırlanan bu ferahlatıcı içecek, adanın yerli lezzeti. Koruk suyu, bamya ve börülce gibi zeytinyağlı yemeklere de lezzet vermesi için ekşi bir sos olarak kullanılıyor. 

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama