Erdek Otelleri
-
2 yetişkin
Değiştir

Erdek Otelleri

Sonuçları filtrele
27 / 27
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Erdek Otelleri

Erdek Plajları

Türkiye'nin en eski ve en bilindik tatil beldeleri, arasında özel bir yere sahip olan Erdek, Marmara Denizi'nin en güzel plajlarından bir kısmına ev sahipliği yapıyor. Özellikle ince kumlu plajlarıyla dikkat çeken Erdek'te denize girilecek en güzel yerlerin başında Çuğra Plajı geliyor. Altın rengi kumu, temiz denizi ve Kapıdağ'ın nefes kesen manzarası ile Erdek'in en popüler plajlarından biri olan Çuğra Plajı'na palmiyelerin gölgesinde yürüyebileceğiniz muhteşem bir yoldan ulaşabilirsiniz.

Mavi bayraklı tertemiz deniziyle Erdek'in en popüler plajları arasında yer alan Ocaklar Plajı, ismini yarımadanın dağlık kesiminde yer alan granit taş ocaklarından alıyor. 3 kilometrelik upuzun sahil şeridiyle dikkat çeken Ocaklar Plajı, yaz boyunca denizin ve güneşin tadını çıkarmak isteyen misafirlerle dolup taşıyor. Denizin en sakin ve berrak zamanlarını değerlendirmek istiyorsanız günün erken saatlerinde Ocaklar Plajı'nda hazır bulunmanız gerekiyor.

Çok fazla kişinin bilmediği, diğer plajlara göre nispeten daha gözlerden uzak ve bakir bir kıyı arıyorsanız, Paflima Koyu sizin için biçilmiş kaftan. Yaz tatiline daha fazla heyecan ve eğlence katmak isteyenler için doğayla daha iç içe olan bu koyda, trekking ve motor sporları için uygun ortam bulunuyor. Paflima Koyu, Narlı ve İlhanlı köyleri arasında yer alıyor.

Erdek'te Gezilecek Yerler

Erdek'in altın kumlarla çevrili masmavi denizi, yemyeşil doğası ve en güzel manzaralarını tek bir fotoğraf karesine sığdırmak için Seyit Gazi Tepesi'ni Erdek'te görülecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz. Seyit Gazi Türbesi'nin yer aldığı bu tepe, muhteşem gün batımı manzaralarını seyredebileceğiniz nadir yerlerden.

Anıt ağacın yüksekliği tam 19 metre. Tarihi yüzyıllara uzanan ve eski adı Arteka olan Erdek'te yer alan Kyzikos Antik Kenti, Helenistik dönemden kalma görülmeye değer tarihi kentlerden biri. Türkiye'de yer alan sayısız tarihi eserin Kyzikos'ta yetişen mimarlar ve heykeltıraşın imzasını taşıdığını tarihi belgelerden öğrenmek mümkün. Bu nedenle muhteşem kabartmaları ve sütunlarıyla Kyzikos Antik Kenti tarih ve arkeoloji meraklılarının mutlaka uğraması gereken duraklardan biri. Erdek'in simgesi haline gelen bir diğer önemli nokta ise anıt ağaç. Kurbağalı Sahili'nde bulunan bu ağaç, 1860 yılında dikilmiş.

Erdek'ten Ne Alınır?

Erdek tatilinizin sonunda dönüşte hediyelik ne alalım diye düşünüyorsanız; göz alabildiğine uzanan zeytinlikleriyle ünlü Erdek'ten zeytin, zeytinyağı ve sabun üretimi oldukça gelişmiş durumda. Ilıman iklimiyle öne çıkan Erdek'in lezzetli kavunları da alabileceğiniz hediye alternatiflerden biri.

Erdek'te Nerede Kalınır?

Türkiye'nin değişmeyen tatil adresleri arasındaki yerini hiç kaybetmeyen Erdek'te konaklama alternatifleri bütçenize ve zevkinize göre değişiklik gösteriyor. Deniz ve güneşle iç içe, plaja yakın konaklama alternatiflerini değerlendirmek isteyenler için Ocaklar'da yer alan Erdek Pansiyonları ve Erdek Otelleri öne çıkıyor. Erdek Merkez ve Çuğra Plajı'na yakın pansiyonlar da Erdek'te kalınacak yerler arasında bulunuyor.

Erdek, hem deniz tatili hem de kültür turizmi açısından gezilip görülecek çok sayıda seçenek ve gerçekleştirilecek pek çok aktivite sunuyor. Eğer Erdek'te kültür ve tarih anlamında doyurucu bir gün geçirmek isterseniz zeytini ve kavunu ile ünlü olan Paşalimanı Adası'nı, Marmara kıyılarının ilk koloni kenti olan Kyzikos Antik Kenti'ni veya tarihi 1704 yılına dayanan Palata Çeşmesi'ni ziyaret edebilirsiniz.

Erdek'te deniz-kum-güneş üçlüsünü içine alan harika bir gün geçirmek için Ocaklar plajlarına da gidebilirsiniz. Ayrıca doğada uzun yürüyüşler yapabilir, Erdek'in doğa güzelliklerini fotoğraflayabilir, günübirlik tekne turlarına katılabilir, dalış kulüplerine dâhil olabilir ya da pazarda alışveriş yaparak zeytinyağı sabunu ve zeytinyağı gibi yöresel ürünleri satın alabilirsiniz.

Erdek'te Marmara ve Ege mutfağının en lezzetli yemeklerini tadabilirsiniz. Hazır gitmişken kabak çiçeği kızartmasının tadına bakmayı da ihmal etmeyin.

Erdek Otelleri

Hem uzun tatillerin hem de kısa tatillerin popüler adreslerinden Erdek'te her bütçeye uygun konaklama seçeneğine ulaşmak mümkün.