Aylar
Özel Dönemler

Ocaklar Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Ocaklar Otelleri

Sonuçları filtrele
10 / 10
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Ocaklar Otelleri

Türkiye'nin ilk sayfiye yerlerinden biri olan Erdek'te sakin ve huzurlu bir tatil için konaklayabileceğiniz noktaların başında Ocaklar geliyor. İlçe merkezine 6 kilometre mesafedeki bu köyde bir yandan denizin tadını çıkarabilir, bir yandan da yazın en sıcak döneminde dahi bunalmadan tatil yapabilirsiniz.

Ocaklar'a Tatil İçin Ne Zaman Gidilir

Marmara Denizi'nin güneyinde, Erdek Yarımadası'nın güney batısında yer alan Ocaklar'da tatil yapmak için en ideal aylar yaz ayları. Zira bu aylarda hava sıcaklığı deniz turizmi için elverişli seviyelere çıkıyor. Eğer suyun biraz daha soğuması sizin için problem değilse 2018 sonbaharında da Ocaklar'da tatil yapabilirsiniz.

 

Ocaklar otelleri ve Ocaklar pansiyonları sadece oda, oda kahvaltı ve yarım pansiyon seçeneklerle hizmet veren tesisler. Bu otellerin bir bölümü denize sıfır oteller. Ayrıca buradaki tesislerin hepsi sırtlarını Erdek Yarımadası'nın o yemyeşil tepelerine dayamış durumda. Ocaklar'da açık havuzu bulunan yazlık tipte otellerde kalabileceğiniz gibi daha ekonomik bir tatil tecrübesi için apartları da tercih edebilirsiniz.

Ocaklar'a Nasıl Gidilir?

Eğer Ocaklar'a İstanbul'dan gidecekseniz deniz otobüsleriyle Bandırma'ya geçip buradan Erdek'e minibüslerle ulaşmak en pratik yollardan biri. Erdek'ten Ocaklar'a da yine minibüslerle pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Eğer özel aracınız varsa İstanbul'dan üç saatlik bir yolculukla Ocaklar'a varmak mümkün.

 

Eğer havayoluyla Balıkesir Merkez Havalimanı'na gitmek isterseniz havalimanından Erdek'e kadarki 120 kilometrelik mesafeyi havalimanı servisleriyle ya da araç kiralayarak kat edebilirsiniz. Bu seçeneği tercih edeceksiniz size en uygun uçak biletini Balıkesir uçak bileti sayfasından satın alabilirsiniz.Ocaklar'da Ulaşım

Ocaklar küçük bir köy olduğu için birçok noktaya yürüyerek gidebilirsiniz. 6 kilometre uzaklıktaki Erdek ilçe merkezine ise minibüslerle ya da taksiyle pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ocaklar'da Gezilebilecek Yerler

Adını dağlık kısımlardaki granit taş ocaklarından alan bu köy sakin bir tatil geçirmek isteyenlere hitap ediyor. Bu yüzden köyde cazibe merkezi fazla bir nokta yok. Köyde yapılabilecek en güzel aktivitelerin başında ise yemyeşil doğayla baş başa yürüyüş yapmak geliyor. İçeriye doğru yapacağınız bir yürüyüşle, günümüze kalıntıları kalan Muhle Kalesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca köyden yapılan turlarla Avşa, Balıklı ve Marmara gibi adalara geçmek mümkün.

Ocaklar Plajları

Ocaklar'ın üç kilometrelik sahil şeridinin her noktasından denize girmek mümkün. Herhangi bir para ödemediğiniz bu sahillerde tesisleşme de fazla olmadığı için kimsenin sizi rahatsız etmesinden endişe duymanıza gerek yok.

Ocaklar Otellerini Neden Seçmeliyim?

Eğer İstanbul'a uzak olmayan, denizi güzel, sizi yaz aylarında boğucu bir sıcakla karşılamayacak ve tüm bu avantajlarına rağmen sakin bir ortam bulabileceğiniz bir yer arıyorsanız Ocaklar otellerine bir an önce rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Ocaklar Tatil Önerileri

Ocaklar'da konaklarken başta Erdek olmak üzere Ocaklar çevresinde gezilebilecek yerlere gitmeyi de ihmal etmeyin. Bölgedeki üç ünlü antik kent Kyzikos, Artake ve Prokonesos, dönemlerinin en önemli site şehir devleti olma özelliği taşıyor. Bu antik kentlerden günümüze kadar kalan yapıları mutlaka görmelisiniz. Ayrıca Yukarı Yapıcı Köyü'ndeki Kirazlı Manastırı ve Zeytinli Ada'da bulunan Meryem Ana Kilisesi de Ocaklar yakınlarında mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.