2023 Resmi Tatil Günleri

1 Ocak

1 GÜN TATİL

Yılbaşı Tatili

23 Ocak

12 GÜN TATİL

Sömestr Tatili

21 Nisan

3,5 GÜN TATİL

Ramazan Bayramı

23 Nisan

1 GÜN TATİL

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

1 Mayıs

1 GÜN TATİL

Emek ve Dayanışma Günü

19 Mayıs

1 GÜN TATİL

Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

28 Haziran

4,5 GÜN TATİL

Kurban Bayramı

15 Temmuz

1 GÜN TATİL

Demokrasi Bayramı

30 Ağustos

1 GÜN TATİL

Zafer Bayramı

29 Ekim

1 GÜN TATİL

Cumhuriyet Bayramı

2023 Resmi Tatil Günleri

Yıl içinde pek çok yeri keşfetmek istiyoruz fakat ne kadar gezersek gezelim, hep aklımızda olup bir türlü gezmek için zaman yaratamadığımız yerler de oluyor. Her yeni yıl başlangıcında, çoğu kişinin aklında “Bu yıl resmi tatiller hangi güne denk geliyor?” ve “Resmi tatillerde ne yapabiliriz?” gibi sorular var. 2023’de resmi tatillerin kaç gün olduğunu öğrenip planınızı yaparsanız hem uygun fiyata uçak bileti satın alabilirsiniz hem de konaklamalarınız için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanma imkanı bulabilirsiniz. Planınızı önceden yapın, 2023 resmi tatil günleri için hayalini kurduğunuz o tatillerde yerinizi hemen alın!

1 Ocak 2023 - Yılbaşı

2023’ün ilk günü pazara denk geliyor. Yılın ilk resmi tatili hafta sonuna gelse de, bunu yine hafta sonunu değerlendireceğiniz kısa bir tatile çevirerek yeni yıla güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Yılbaşı tatilinin denk geldiği hafta sonu için plan yaparak kayak tatiline çıkabilir ve yeni yıla bembeyaz zirvelerde merhaba diyebilirsiniz. Kış sporlarına alternatif olarak Kapadokya’yı da düşünebilirsiniz. Şehre yakın oteller de kısa süreli bir hafta sonu tatili için ideal! Dilediğiniz otelde yerinizi ayırtabilir ve yeni yıla muhteşem bir başlangıç yapabilirsiniz. Yeni yıla eğlence dolu bir giriş yapmak isterseniz de renkli programları ile Yılbaşı Otelleri sizi bekliyor!

21-23 Nisan 2023 - Ramazan Bayramı

2023 yılında Ramazan Bayramı, 21 Nisan Cuma günü başlayıp, 23 Nisan Pazar günü sona eriyor. Arife günü de 20 Nisan Perşembe gününe denk geliyor. Yarım gün olan arife günü tatili ile birlikte Ramazan Bayramı tatili resmi olarak 3,5 gün sürüyor. Perşembe günü yarım gün ek izin ile Ramazan Bayramı tatilini, dilerseniz sevdiklerinizle beraber geçireceğiniz 4 günlük bir tatil olarak değerlendirebilirsiniz.Havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı bu dönemde Akdeniz’de, şahane manzaralar eşliğinde benzersiz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. 2023 Ramazan Bayramı otelleri arasından sizin için uygun olanları inceleyebilir ve yerinizi hemen ayırtabilirsiniz.

23 Nisan 2023 - Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

2023 yılında, 23 Nisan resmi tatili de tıpkı yılbaşı gibi pazar günü olacak. Ayrıca 20 Nisan Perşembe Arife günü ile başlayıp 3,5 gün resmi tatil sunan Ramazan Bayramı’nın son günü de 23 Nisan Pazar gününe denk geliyor. Arife günü yarım gün ek izin alarak 23 Nisan haftasını 4 günlük uzun bir hafta sonu tatili olarak değerlendirebilirsiniz.Havaların iyice ısındığı bahar günlerinde, çocuklarınızla birlikte aile boyu tatilin tadını çıkarmak ayrı bir keyif... Nisan ayında Kazdağları’nda yeşillikler içinde, oksijen dolu bir tatile çıkabilirsiniz.İsterseniz Kazdağları otellerini inceleyerek size uygun oteli seçebilir isterseniz de çocuk dostu otellerde yerinizi ayırtabilirsiniz. Bahar mevsiminin en güzel günlerinde çocuklarınızla beraber doğa ile iç içe vakit geçirmek için bu fırsatı mutlaka değerlendirin!

1 Mayıs 2023 - Emek ve Dayanışma Günü

2023 yılında 1 Mayıs resmi tatili, pazartesi gününe rastlıyor ve cumartesi ile beraber 3 gün sürecek bir hafta sonu planı için fırsat sunuyor. Baharın kendini iyiden iyiye hissettirdiği mayıs başında,şehirden fazla uzaklaşmadan doğa ile başbaşa olabileceğiniz yerleri keşfe çıkabilirsiniz. Dilerseniz Cuma akşamından itibaren hafta sonu planınızı başlatıp Ege otellerine doğru yol alabilir, doğanın iyiden iyiye canlandığı bu dönemde, kısa da olsa unutulmaz anılar biriktirebileceğiniz bir tatil için yola çıkabilirsiniz.

19 Mayıs 2023 - Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs tatili 2023 yılında cuma gününe denk geliyor. Hafta sonundan hemen önceki güne denk gelen bu 1 günlük tatili, bulunduğunuz bölgeden çok uzaklaşmadan kısa gezilerle değerlendirebilirsiniz.Eğer hafta sonu çalışıyorsanız, 20 Mayıs Cumartesi günü için de izin alarak hafta sonuna bağladığınız 19 Mayıs tatilinizi, 3 günlük uzun bir hafta sonu tatiline dönüştürmeniz de mümkün! Bu uzun hafta sonu tatilinde, Türkiye’nin saymakla bitmeyen doğal güzelliklerini yakından tanımafırsatı bulabilirsiniz. 19 Mayıs otelleri arasında da sizi birbirinden güzel alternatifler bekliyor!

28 Haziran - 1 Temmuz 2023 - Kurban Bayramı

2023 yılında Kurban Bayramı, 28 Haziran Çarşamba günü başlayıp 1 Temmuz Cumartesi günü sona eriyor. Arife günü ile birlikte Kurban Bayramı’nda 4,5 günlük bir resmi tatil sizi bekliyor. Bayramın son günü hafta sonuna denk gelse de 27 Haziran Salı olan arife günü ile birlikte bayramdan sonraki pazar gününü de hesaba katınca, 5,5 günlük bir tatil bulunuyor. Yarım gün tatil olan arife günü için yarım gün daha ek izin kullanarak bu süreyi 6 güne çıkarmanız mümkün. Hatta dilerseniz pazartesi gününü de katacağınız 1,5 günlük ek izinle çok daha uzun bir tatil planı yapabilirsiniz. Kurban Bayramı tatili, 2023 yılının en uzun resmi tatili denebilir. Yazın en sıcak günlerine denk gelen bayram tatilinde Ege sahillerine keşfe çıkabilirsiniz. Birbirinden güzel koylara ev sahipliği yapan Ege’de, Marmaris, Bodrum ve Fethiye sizi bekliyor! Dilerseniz daha da güneye inerek Akdeniz bölgesinde Belek, Kemer, Side ve daha birçok tatil beldesinde yazın tadını çıkarabilirsiniz. Hemen Kurban Bayramı otelleri arasından seçiminizi yaparak, geç kalmadan yerinizi ayırtabilirsiniz.

30 Ağustos 2023 - Zafer Bayramı

30 Ağustos tatili 2023 yılında,haftanın tam ortası olan çarşamba gününe denk geliyor. Bu bir günlük tatili, haftaya renk katmak için yakın bölgelerde günübirlik bir seyahat ile değerlendirebilirsiniz.Şehirden çok uzaklaşmadan,yakın yerlerde huzur bulacağınız kısa bir mola verebilirsiniz. Ek izin alma imkanınız olursa pazartesi ve salı günü için izin alıp hafta sonunu da bağlayacağınız uzun bir tatil de planlayabilirsiniz. 30 Ağustos otellerine hemen göz atın, keyifle tatil yapın!

29 Ekim 2023 - Cumhuriyet Bayramı

2023 yılında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, pazar gününe denk geliyor. Ancak 29 Ekim’de 1,5 günlük bir resmi tatil olduğu için tatil, 28 Ekim Cuma günü öğleden sonrası itibarıyla başlamış oluyor. 28 Ekim’de yarım gün daha izin alarak resmi tatili hafta sonu ile bağlayabilir ve 3 günlük bir mola imkanı yakalayabilirsiniz. Bu tarih Yedigöller’in tam mevsimi... Yedigöller otellerinde yerinizi ayırtıp,sarı,kırmızı, turuncu ve yeşilin bin bir tonunu barındıran bir doğada, huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Farklı bölgeleri ziyaret etmek, yeni yerler görmek isterseniz 29 Ekim otellerinde de sizi pek çok alternatif bekliyor!

Resmi Tatillerde Ne Yapabilirim?

2023 resmi tatil günlerinde yurt içinde plan yaparak, kısa seyahatlere çıkabilirsiniz. Türkiye’nin görülmeye değer doğal güzelliklerini keşfetmeye zaman ayırabilirsiniz. Peribacalarının güzelliğini kuşbakışı izlemek için Kapadokya otellerinde yer ayırtabilirsiniz. Çocuklarınızla birlikte eğlenceli tatil deneyimi yaşamak için Çocuk Dostu Otelleri tercih edebilirsiniz.

Resmi Tatillerde Nereye Gidebilirim?

Unutulmaz bir kış tatili için kayak otellerine gidebilirsiniz. Hem eğlenip hem de dinlenebileceğiniz bir tatil için termal suları ile ünlü olan şehirleri ziyaret edebilirsiniz. 2023 resmi tatil günlerinin yaza denk gelen günlerinde Akdeniz ve Ege’yi keşfedebilirsiniz. Doğa ile baş başa kalabilmek için Bolu, Ağva ve Sapanca gibi yerlerde tatil yapabilirsiniz.

2023’de Toplam Kaç Gün Resmi Tatil Var?

2023’de resmi olarak tatil sayılan gün sayısı 15,5’tur. Bu günleri ek izinlerle hafta sonu ile birleştirdiğinizde çok daha fazla gün tatil yapma fırsatı bulabilirsiniz.

Resmi Tatiller 2023