2022 Resmi Tatil Günleri

Yılbaşı 1 GÜN TATİL
Yılbaşı Tatili

23 Nisan 1 GÜN TATİL
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
4 gün tatil
  • 23 Nisan / Perşembe Cuma (İş günü) Cumartesi
  • 26 Nisan / Pazar

* 27 Nisan Pazartesi İş Başı

* Resmi Tatil 1 Gün

public-holidays-card-img
Kapadokya Turları
Lorem ipsum dolor sit amet.
public-holidays-card-img
Günübirlik Turlar
Lorem ipsum dolor sit amet.
public-holidays-card-img
Kıbrıs Otelleri
Lorem ipsum dolor sit amet.
public-holidays-card-img
Sapanca Otelleri
Lorem ipsum dolor sit amet.
1 Mayıs 1 GÜN TATİL
Emek ve Dayanışma Günü

Ramazan Bayramı 3 GÜN TATİL

19 Mayıs 1 GÜN TATİL
Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

Kurban Bayramı 4.5 GÜN TATİL

15 Temmuz 1 GÜN TATİL
Demokrasi ve Millî Birlik Günü

30 Ağustos 1 GÜN TATİL
Zafer Bayramı

29 Ekim 1,5 GÜN TATİL
Cumhuriyet Bayramı

2022 Resmi Tatil Günleri

Yıl içinde pek çok yeri keşfetmek istiyoruz fakat ne kadar gezersek gezelim, hep aklımızda olup bir türlü gezmek için zaman yaratamadığımız yerler de oluyor. Her yeni yıl başlangıcında, çoğu kişinin aklında “Bu yıl resmi tatiller hangi güne denk geliyor?” ve “Resmi tatillerde ne yapabiliriz?” gibi sorular var. 2022’de resmi tatillerin kaç gün olduğunu öğrenip planınızı yaparsanız hem uygun fiyata uçak bileti satın alabilirsiniz hem de konaklamalarınız için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanma imkanı bulabilirsiniz. Planınızı önceden yapın, 2022 resmi tatil günleri için hayalini kurduğunuz o tatillerde yerinizi hemen alın!

1 Ocak 2022 - Yılbaşı

2022’nin ilk günü cumartesiye denk geliyor. Bu da hafta sonunu değerlendirebileceğiniz kısa bir tatil fırsatı demek oluyor. Yılbaşı tatilinin denk geldiği hafta sonu için plan yaparak kayak tatiline çıkabilir ve yeni yıla bembeyaz zirvelerde merhaba diyebilirsiniz. Kış sporlarına alternatif olarak Kapadokya’yı da düşünebilirsiniz. Şehre yakın oteller de kısa süreli bir hafta sonu tatili için ideal! Dilediğiniz otelde yerinizi ayırtabilir ve yeni yıla muhteşem bir başlangıç yapabilirsiniz. Yeni yıla eğlence dolu bir giriş yapmak isterseniz de renkli programları ile Yılbaşı Otelleri sizi bekliyor!

23 Nisan 2022 - Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

2022 yılında 23 Nisan tatili de tıpkı yılbaşı gibi cumartesi gününe denk geliyor ve yine hafta sonunu değerlendirebileceğiniz kısa bir tatil için size fırsat sunuyor. Çocuklarınızla birlikte aile boyu tatilin tadını çıkarmak ayrı bir keyif… Nisan ayında Kazdağları’nda yeşillikler içinde, oksijen dolu bir tatile çıkabilirsiniz. İsterseniz Kazdağları otellerini inceleyerek size uygun oteli seçebilir isterseniz de çocuk dostu otellerde yerinizi ayırtabilirsiniz. Bahar mevsiminin en güzel günlerinde çocuklarınızla beraber doğa ile iç içe vakit geçirmek için bu fırsatı mutlaka değerlendirin!

1 Mayıs 2022 - Emek ve Dayanışma Günü ve Ramazan Bayramı Arifesi

2022 yılında 1 Mayıs tatili, pazar gününe rastlamış olsa da 2 günlük hafta sonu tatili olarak değerlendirilebilir. Şehirden fazla uzaklaşmadan doğa ile baş başa olabileceğiniz yerleri keşfe çıkabilirsiniz. Ayrıca 1 Mayıs, 2022 yılında Ramazan Bayramı Arifesi ile de aynı güne denk geliyor. Dilerseniz bu hafta sonundan itibaren bayram tatilinizi başlatıp, Ege otellerini ya da Akdeniz otellerini inceleyerek, doğanın iyiden iyiye canlandığı bu dönemde, kısa da olsa unutulmaz anılar biriktirebileceğiniz bir tatil için yola çıkabilirsiniz.

2-4 Mayıs 2022 - Ramazan Bayramı

2022 yılında Ramazan Bayramı tatili, 2 Mayıs Pazartesi günü başlayıp, 4 Mayıs Çarşamba günü sona eriyor. Arife günü ise 1 Mayıs ile aynı gün olan pazar gününe denk geliyor. 3 günlük Ramazan Bayramı tatilini, dilerseniz öncesindeki hafta sonundan başlatarak sevdiklerinizle beraber 5 günlük bir tatile çıkabilirsiniz. Havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı bu dönemde Akdeniz’de, şahane manzaralar eşliğinde benzersiz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Hemen Antalya otellerini inceleyebilir ve yerinizi erkenden ayırtabilirsiniz. 2022 Ramazan Bayramı otelleri arasından sizin için uygun olanları inceleyebilir ve yerinizi hemen ayırtabilirsiniz.

19 Mayıs 2022 - Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs tatili 2022 yılında perşembe gününe denk geliyor. Haftanın sonuna yakın bir güne denk gelen bu 1 günlük tatili, bulunduğunuz bölgeden çok uzaklaşmadan günübirlik gezilerle değerlendirebilirsiniz. Eğer hafta sonu çalışmıyorsanız 20 Mayıs Cuma günü için de izin alarak hafta sonuna bağladığınız 19 Mayıs tatilinizi, 4 günlük uzun bir tatile dönüştürmeniz de mümkün! Bu uzun tatilde, Türkiye’nin saymakla bitmeyen doğal güzelliklerini yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz. 19 Mayıs otelleri arasında da sizi birbirinden güzel alternatifler bekliyor!

9-12 Temmuz 2022 - Kurban Bayramı

2022 yılında Kurban Bayramı tatili, 9 Temmuz Cumartesi günü başlayıp 12 Temmuz Salı günü sona eriyor. Bayramın ilk iki günü hafta sonuna denk gelse de 8 Temmuz Cuma olan arife günü ile birlikte bu yıl bayramda 4,5 günlük bir tatil bulunuyor. Yarım gün tatil olan cuma günü için yarım gün daha ek izin kullanarak bu süreyi 5 güne çıkarmanız mümkün. Kurban Bayramı tatili, 2022 yılının en uzun resmi tatili denebilir. Yazın en sıcak günlerine denk gelen bayram tatilinde Ege sahillerine keşfe çıkabilirsiniz. Birbirinden güzel koylara ev sahipliği yapan Ege’de, Marmaris, Bodrum ve Fethiye sizi bekliyor! Hemen Kurban Bayramı otelleri arasından seçiminizi yaparak, geç kalmadan yerinizi ayırtabilirsiniz.

30 Ağustos 2022 - Zafer Bayramı

30 Ağustos tatili bu yıl salı gününe denk geliyor. Eğer hafta sonu ile bağlama imkanınız yoksa yakın bölgelerde günübirlik bir seyahat ile 1 günlük tatili değerlendirebilirsiniz. Eğer 29 Ağustos Pazartesi günü için ek izin kullanma şansınız varsa, 30 Ağustos tatilini öncesindeki hafta sonu ile bağlayarak 4 günlük bir tatil yapma fırsatı bulabilirsiniz. Şehirden çok uzaklaşmadan, yakın yerlerde huzur bulacağınız kısa bir mola verebilirsiniz. Dilerseniz Ege ya da Akdeniz’de de yazın son günlerini değerlendirebilirsiniz. 30 Ağustos otellerine hemen göz atın, keyifle tatil yapın!

29 Ekim 2022 - Cumhuriyet Bayramı

2022 yılında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, cumartesi gününe denk geliyor. Ancak 29 Ekim’de 1,5 günlük bir resmi tatil olduğu için tatil başlangıcı 28 Ekim Cuma günü öğleden sonrası itibariyle başlamış oluyor. 28 Ekim’de yarım gün daha izin alarak tatili hafta sonu ile bağlayabilir ve 3 günlük bir mola imkanı yakalayabilirsiniz. Bu tarih Yedigöller’in tam mevsimi… Yedigöller otellerinde yerinizi ayırtıp, sarı, kırmızı, turuncu ve yeşilin bin bir tonunu barındıran bir doğada, huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Farklı bölgeleri ziyaret etmek, yeni yerler görmek isterseniz 29 Ekim otellerinde de sizi pek çok alternatif bekliyor!

Resmi Tatillerde Ne Yapabilirim?

2022 resmi tatil günlerinde yurt içinde plan yaparak, kısa seyahatlere çıkabilirsiniz. Türkiye’nin görülmeye değer doğal güzelliklerini keşfetmeye zaman ayırabilirsiniz. Peribacalarının güzelliğini kuşbakışı izlemek için Kapadokya otellerinde yer ayırtabilirsiniz. Çocuklarınızla birlikte eğlenceli tatil deneyimi yaşamak için Çocuk Dostu Otelleri tercih edebilirsiniz.

Resmi Tatillerde Nereye Gidebilirim?

Unutulmaz bir kış tatili için kayak otellerine gidebilirsiniz. Hem eğlenip hem de dinlenebileceğiniz bir tatil için termal suları ile ünlü olan şehirleri ziyaret edebilirsiniz. 2022 resmi tatil günlerinin yaza denk gelen günlerinde Akdeniz ve Ege’yi keşfedebilirsiniz. Doğa ile baş başa kalabilmek için Bolu, Ağva ve Sapanca gibi yerlerde tatil yapabilirsiniz.

2022’de Toplam Kaç Gün Resmi Tatil Var?

2022’de resmi olarak tatil sayılan gün sayısı 15’tir. Bu günleri ek izinlerle hafta sonu ile birleştirdiğinizde çok daha fazla gün tatil yapma fırsatı bulabilirsiniz.

Resmi Tatiller