Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (3 / 3)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi

Gönen Otelleri

için toplam 3 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Gönen Otelleri

 • Balıkesir’in Gönen ilçesi, şifalı kaplıcalarla denizin tadını çıkarabileceğiniz plajları bir arada sunan, üstelik bunu İstanbul’un yanı başında yapan harika bir tatil rotası. Siz de Yıl bitmeden küçük hafta sonu kaçamakları için bile olsa Gönen’i görmeyi ihmal etmeyin.

Gönen’e Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

 • Eğer önceliğiniz denize girmekse Gönen’e suyun sıcak olduğu yaz aylarında gitmenizi öneririz. Fakat önceliğiniz Gönen’in kaplıcalarında vakit geçirmekse yılın her döneminde gönül rahatlığıyla Gönen otellerinde kalabilirsiniz.

Gönen Otelleri

 • Yarım pansiyon konaklama seçeneğiyle hizmet veren Gönen otelleri, klasik şehir tipi oteller. Görünüş bakımından 1970’lerin az katlı şehir otellerini andıran bu tesislerde açık ve kapalı restoran, otopark, toplantı salonu, kuru temizleme gibi standart hizmetleri en iyi kalitede bulabilirsiniz.

Gönen’e Nasıl Gidilir?

 • İstanbul’dan Gönen’e ulaşmanın en pratik yolu deniz otobüsü veya arabalı feribotlarla Yenikapı’dan Bandırma’ya geçmek. Bandırma’dan Gönen’e kadarki 40 kilometrelik yolu özel aracınızla, taksiyle ya da otobüsle kat edebilirsiniz.


  Eğer havayolunu tercih ediyorsanız Gönen’e 100 kilometre mesafedeki Balıkesir Merkez Havalimanı’na uçuşu bulunan firmaları inceleyip, size en uygun bilet almak için Balıkesir uçak bileti sayfasına göz atabilirsiniz.


Gönen’de Ulaşım

 • Gönen’de şehir içi ulaşım imkanları, modern bir ilçeden bekleneceği kadar iyi. Belediye otobüsü, minibüs ve taksilerle Gönen’de rahatlıkla bir noktadan diğerine gidebilirsiniz.

Gönen’de Gezilebilecek Yerler

 • Gönen’de gezip görebileceğiniz önemli termal turizm merkezleri ve yazlık noktalar bulunuyor. Ayrıca bölgede görülmesi gereken birçok tarihi eser de var.


  ●       Ekşidere Dağ Ilıcası: İlçede termal turizmin merkezi olan bu ılıcanın merkeze uzaklığı sadece 10 kilometre. Başta romatizma olmak üzere birçok hastalığa iyi geldiği söylenen bu doğal kaplıca haricinde, Soğuk Su Ilıcası olarak da anılan ve cildi güzelleştirdiği düşünülen ılıcayı görmeyi de ihmal etmeyin.

  ●       Denizkent: Gönen’de nereden denize girilir sorusunun cevabı Denizkent. Her ne kadar ilçenin Marmara Denizi kıyıları fazla uzun olmasa da Gönen plajları Denizkent mevkiinde toplanmış durumda. İlçe merkezine 22 kilometre uzaklıktaki Denizkent’te ormanlık bir alan da bulunduğu için yeşil ve mavinin keyfini bir arada sürebilirsiniz.

  ●       Alacaoluk Kalesi ve Babakaya Kalesi: Büyük İskender döneminden kaldığı sanılan Alacaoluk Kalesi, Ala Dağlar’da bir tepe üzerinde konuşlanmış durumda. Yine aynı döneme tarihlenen Babakaya Kalesi ise kaleye adını veren köyde ziyaretçilerini bekliyor.

  ●       Güvercinli Köprü: Romalıların Gönen Çayı üzerine inşa ettiği dört gözlü bu köprü maalesef günümüzde bir harabeye dönüşmüş durumda. Yine de Roma mimarisiyle ilgiliyseniz bu köprüyü görmenizi öneririz.

  ●       Gönen Şehir Parkı: Eğer ilçe merkezinde ağaçlar arasında yürüyüş yapmak, bir kafede çayınızı yudumlamak ve yöre halkının el emeği göz nuru iğne oyalarından satın almak istiyorsanız gitmeniz gereken adres Gönen Şehir Parkı.

Gönen Otellerini Neden Seçmeliyim?

 • İstanbul’un yanı başında bulunan tatil rotalarına kaçamaklar yapmak hoşunuza gidiyorsa, hem kaplıca ve ılıcalarından hem de plajlarından faydalanabileceğiniz Gönen’e de mutlaka şans vermelisiniz.

Gönen Tatil Önerileri

 • Gönen’e kadar gitmişken Gönen çevresinde gezilebilecek yerleri de görmenizi öneririz. İşe, Bandırma Körfezi’ne 15 kilometre mesafede bulunan Manyas Kuş Cenneti’yle başlayabilirsiniz. Çok sayıda canlı türünün yaşamını sürdürdüğü gölde, danışmadan dürbün isteyebilir ve gözetleme kulelerine çıkıp kuşları seyredebilirsiniz. Daha sonra Bandırma’nın merkezine geçip döner yiyebilir, ardından Erdek Yarımadası’nı keşfe çıkabilirsiniz.

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.