Aylar
Özel Dönemler

Balıkesir Termal Oteller

-
2 yetişkin
Değiştir

Balıkesir Termal Oteller

Sonuçları filtrele
6 / 6
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Balıkesir Termal Otelleri

Marmara Denizi'ne ve Ege Denizi'ne kıyısı olan Balıkesir, Marmara Bölgesi'nin yüzölçümü olarak en büyük şehirlerinden biri. Marmara Adası, Avşa Adası, Cunda ve Ayvalık'a bağlı diğer adaların yanı sıra üzerinde bulunan Kazdağları ve Manyas Gölü gibi sayısız doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Balıkesir, termal kaynaklarıyla sağlık turizmi için de büyük önem taşıyor.


Antik çağlardan beri yerleşim yeri olan Balıkesir, tarihi dönemlerde "kayın ağacı" anlamına gelen Misya adıyla anılıyordu. Yakın çağlarda Selçuklu Devleti, Karesi Beyliği ve Osmanlı hakimiyetine giren Balıkesir, tarih boyunca Anadolu'nun en bereketli şehirlerinden biri oldu.


Termal suyla dinlenmek, huzurlu bir tatil yapmak isteyenler için en özel alternatifleri sunan Balıkesir Termal Otelleri, yoğunlukla Gönen ve Güre'de yoğunlaşıyor. Büyük bir kısmı Yarım Pansiyon hizmet veren Güre Termal Otelleri ve Gönen Termal Otelleri yıl boyunca misafirlerini huzurlu bir atmosferde konuk ediyor. 

Balıkesir'e Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

Marmara Bölgesi'nde yer alan Balıkesir, özellikle yaz aylarında deniz turizmi için Türkiye'nin her yerinden misafir alıyor. Yaz aylarında Edremit, Akçay, Cunda ve Ayvalık kesimlerinin oldukça yoğun olduğu Balıkesir'i yılın dört mevsimi ziyaret edebilirsiniz. Balıkesir Termal Otelleri'nde konaklamak için en uygun zamanlar ise sıcaklıkların ortala düzeyse seyrettiği ilkbahar ve sonbahar ayları.

Balıkesir'e Nasıl Gidilir?

Marmara Bölgesi'nde yer alan Balıkesir'e uçak konforu ve hızıyla ulaşmak için tek yapmanız gereken

Balıkesir uçak bileti sayfasına göz atarak size en uygun Balıkesir uçak biletini satın almak.


Balıkesir'e trenle ulaşımı tercih edenler ise Balıkesir-İzmir arasındaki Mavi Ekspres ve Balıkesir-Eskişehir seferlerine bilet alabilirler. Balıkesir Tren Garı tam olarak Balıkesir şehir merkezinde ve şehrin her yerine kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz bir konuma sahip.


Balıkesir'de şehirlerarası ulaşımın bir diğer adresi olan Balıkesir otogarı ise tren garının hemen yanında, şehrin kalbinde konumlanıyor. İstanbul'a arabayla yaklaşık 6 saatlik uzaklıktaki Balıkesir'den Manisa'ya 2 saatte, İzmir'e ise yaklaşık 2 saat 30 dakikada ulaşmak mümkün.

Balıkesir'de Ulaşım

Marmara Bölgesi'nin en geniş yüzölçümüne sahip şehirlerinden biri olan Balıkesir'de şehir içi ulaşım belediye otobüsleri, minibüs ve dolmuşların yanı sıra taksilerle sağlanıyor. Belediye otobüsleri ile uygun fiyatlarla seyahat etmek için Balkart alarak, içinde yaptığınız dolumla şehrin her yerine giden otobüslerden yararlanabilirsiniz.

Balıkesir'de Gezilecek Yerler

Balıkesir tatiliniz süresince şehrin gezilecek yerlerini görmek istiyorsanız en az 3-4 gün Balıkesir'de konaklamanızı tavsiye ediyoruz. Şehir'de görebileceğiniz doğal güzelliklerin yanı sıra tarihi dokusu korumuş mahalleler ve birçok tarihi eser de bulunuyor.


Balıkesir'i gezmeye Ege kıyılarından başlayacaklar için ilk durak Ayvalık. Uzun sahil şeridi ve tertemiz deniziyle Ayvalık, özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğruyor. Ayvalık'a bağlı eski bir Rum mahallesi olan Cunda ise kendine özgü lezzetleri, geleneksel mimarisini koruyan Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla görülmeye değer.

Ayvalık'ta Şeytan Sofrası'na çıkarak muhteşem bir günbatımı manzarası seyredebilir, ufuktan Midilli'ye kadar uzanan geniş bir alanı doyasıya seyredebilirsiniz. Özellikle Güre Otelleri'nde konaklarken Kazdağları'nın bol oksijenli havasını solumanın yanı sıra bu doğal güzelliği daha yakından keşfe çıkabilirsiniz. 

Balıkesir'de Ne Yenir?

Bereketli toprakları ve gelişmiş hayvancılığı sayesinde Türkiye'nin birçok alanda gıda ihtiyacını karşılayan Balıkesir, zengin bir mutfağa sahip. Besiciliğin ve kümes hayvancılığının gelişmesi sonucu Türkiye'nin kırmızı et, beyaz et, süt ve süt ürünleri, yumurta gibi temel gıda maddelerinin çoğu Balıkesir'den geliyor.

Balıkesir mutfağının zenginliğinde rol oynayan zeytin ve zeytinyağı ile balıkçılık da şehrin damak tadında önemli bir yer tutuyor. Balıkesir'in taze et ve sebzelerinden hazırlanan sayısız lezzet ise Balıkesir'de yenecek yemekler listesine oldukça uzun maddeler ekliyor. Tarhana çorbası, kulak mantısı, lokma, akkız, mürdükaşı, kızılcık şurubu, Balıkesir mantısı, sura, sini böreği, tırtıl baklavası, sarma, koruk suyu, Susurluk ayranı, Ayvalık tostu ve lor tatlısı Balıkesir'de mutlaka yemeniz gerekenler listesinin sadece kısmı.

Balıkesir'de Alışveriş

Balıkesir şehir merkezi ve ilçe merkezlerinde yer alan semt pazarları, AVM'ler ve dükkanlardan aradığınız her şeyi satın alabilirsiniz. Balıkesir'e özgü yerel ürünler ve hediyelik eşyalar almak isterseniz Edremit zeytinleriyle üretilen zeytin, zeytinyağı ve sabunlar, Gönen'den iğne oyası işlemeleri ve Bigadiç'ten Yağcıbedir halısı alabilirsiniz.