Altinoluk Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Değiştir

Altınoluk Otelleri

Sonuçları filtrele
16 / 16
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala
Daha Fazla Yükle

Altınoluk Otelleri

Mitolojik hikayelerin sahnesi İda Dağı'nın eteklerinde yer alan Altınoluk, 1800'lerde Midilli'den gelen Rumlar tarafından kurulmuş.

Hasanboğuldu Göleti

İda Dağı'nda "Romeo ve Juliette'' öyküsünün hazin sonunun yaşandığı yer olduğu rivayet edilen bu gölet, yazın bile buz gibi olan suyu ile serinlemek isteyenlerin gözdesi.

Tahtakuşlar Köyü

Altınoluk'ta gezilecek yerler bitmez ama Tahtakuşlar Köyü'nün yeri her zaman ayrıdır. 500 yıllık bir Türkmen köyü olan Tahtakuşlar'da hayat geleneklere sıkı sıkıya bağlı olarak devam ediyor. Köyde bir de etnografya müzesi bulunuyor.

Sarıkız Tepesi

Sarıkız efsanesine konu olan 1600 metre yüksekliğindeki tepeye çıkarak Edremit Körfezi'nin muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz.

Plajlar

Altınoluk Otelleri ve Altınoluk tatil köylerine ait mavi bayraklı plajların yanı sıra, ilçede halka açık plajlar da mevcut. Altınoluk Merkez Plajı ve Antandros Plajı bunların arasında en popüler olanları.

Tarihi Eserler ve Ören Yerleri:

Antandros Antik Kenti ve Abdullah Efendi Konağı, Altınoluk'un tarihsel mirasları arasında yer alıyor.

Damak Zevki

Altınoluk yemekleri deyince akla zeytinyağı gelir! Enfes zeytinyağlılar, sardalya ve çipura gibi balık çeşitleri ile bol sütlü peynirler Altınoluk mutfağının olmazsa olmazlarından.

Faydalı Bilgiler:

  • Altınoluk'ta sezon haziran ortasında açılıyor, eylül gelmeden kapanmaya başlıyor. Sezonu biraz kısa süren Altınoluk tatili için elinizi çabuk tutmanızda fayda var.
  • Altınoluk tatilinizi keşif odaklı yaşamak isterseniz araba kiralamanızı öneriyoruz.

Gece Hayatı:

Altınoluk gece hayatının klasik mekanlarından Antique Disco ve Limon Bar'da eğlenceli akşamlar geçirebilirsiniz.